Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Tablety-Google otwarcie przyznaje, że skanuje nasze e-maile dla reklam

Google otwarcie przyznaje, że skanuje nasze e-maile dla reklam

W nowych warunkach korzystania z usług Google gigant z Mountian View jasno stwierdza, że skanuje wiadomości e-mail by lepiej dopasowywać reklamy. Choć wielu z nas doskonale o tym wie, dopiero teraz, po wszczęciu kilku spraw sądowych w tej sprawie, Google otwarcie nas o tym informuje.


Wielu użytkowników Gmaila okazało się być zdenerwowanych faktem, że Google w sposób otwarty i bezpośredni nie informuje ich o tym, w jaki sposób skanowane są ich prywatne wiadomości. Wpłynęło już kilka pozwów w tej sprawie, więc Google postanowiło się zreflektwać i już zaktualizowało wpisy w swoim regulaminie. Teraz wystarczy tylko przebrnąć przez długi tekst, by dowiedzieć się, że ​​”automatyczne systemy analizują nasze treści” przez wzgląd na reklamy, personalizację i bezpieczeństwo.

Google mówi Reutersowi, że jego ruch to reakcja na opinie z „ostatnich kilku miesięcy” i powinien on zapewnić „jeszcze większą przejrzystość” dla użytkowników. Pozostaje tylko kluczowe pytanie – kto w dzisiejszych czasach czyta te wszystkie rozwlekłe regulaminy?

Źródło: Engadget

Sewix



Autor |2014-04-15T20:02:10+02:0015 kwietnia 2014 20:02|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Tablety|Tagi: , , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. wiek 15 kwietnia 2014 w 18:54 - Odpowiedz

  No nieźle, lecz ja nie mam nic do ukrycia w moich mailach wiec niech sobie czytają na zdrowie…

  • pskdotpl 16 kwietnia 2014 w 11:46 - Odpowiedz

   Wystaw jeszcze tyłek niech ci zaglądają do odbytu. Tam też nie masz nic do ukrycia.
   Podobnie jak we lbie.

 2. MarcinSymbianoS 15 kwietnia 2014 w 19:00 - Odpowiedz

  Dlatego też nigdy nie korzystałem z gmaila, aczkolwiek tak naprawdę nie wiemy czy portale takie jak onet, tlen czy inne które udostępniają nam skrzynki nie postępują podobnie.

 3. zecer 15 kwietnia 2014 w 19:18 - Odpowiedz

  Ja maile szyfruje truecryptem. Niech sobie gógiel czyta. Na zdrowie 😛

 4. tomek 15 kwietnia 2014 w 20:18 - Odpowiedz

  Tu nie chodzi o to czy mamy tajemnice czy nie, tylko o fakt, że gigant czyta twoje maile po to by podsuwać ci potem odpowiednio spreparowane treści w reklamach, banerach, mejlach reklamowych i poprzez podświadomość wpływać na twoje postrzeganie świata, podejmowanie decyzji itp.
  Chyba, że jest się owcą i nie myśli się o tym, że ktoś bez naszej zgody steruje naszymi decyzjami. Bo owca bezmyślnie przyjmuje to co jej się poda i wydaje jej się, że jest wolna i niezależna. Ale tylko wydaje.

  • wiek 16 kwietnia 2014 w 06:02 - Odpowiedz

   dziś nie można być pewnym niczego, tzn. rozmów telefonicznych, sms, mms, email itp… , że ktoś to może, choć nie musi czytać, słuchać, to normalne, cóż nic nie poradzimy

 5. so 16 kwietnia 2014 w 00:33 - Odpowiedz

  Wisi mi to i powiewa 🙂 Używałem gmaila i będe używał bo to najlepsza poczta nie licząc dedykowanej

 6. czysto 16 kwietnia 2014 w 07:12 - Odpowiedz

  polecam serwisy typu mail.ru tam jeb ni nadzorcy panowie świata usassmany nie maja wglądu, jak miałem na gmail maile z domen gov.pl to sie natychmiast zapisywało i otwierało od ch u j a czasu , powiem tak ABW nie rekomenduje skrzynek na gmail ze względu na wgląd CIA -jak ktos z certyfikatami bezpieczeństwa korzysta z taki skrzynek to szybko może wylecieć z roboty, to pokazuje jak niby wygodnym i leniwym ludźmi jesteśmy , by dawać sobie czytać prywatne i smsy/mms i pocztę w pewnym czasie te dane zostaną wykorzystane do waszego szantażu ale wam to wisi bo jest wygodnie i łatwo

 7. pskdotpl 16 kwietnia 2014 w 11:45 - Odpowiedz

  Podobno komuna w czasie swojego istnienia, prześladowala, gnębiła, terroryzowała, mordowała, wsadzała do więzienia, wywoziła na Sybir itp. Polska była wtedy 10 potęgą gospodarczą świata, ale to byla PROPAGANDA MOSKWY. Nie było co jeść i był tylko ocet. Teraz mamy „wolność”, mamy co jeść czyli modyfikowane, zgenetyzowane żarcie z oglupiaczami i uzależniaczami. Nie jesteśmy żadną potęgą bo wszystko sprzedaliśmy. Robimy za króliki doświadczalne jankesów i Unii. Jesteśmy glupi jak nigdy dotąd w historii. I jest nam dobrze, bo głupiemu zawsze jest i dobrze będzie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.