Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Tablety-Grupa Passus wprowadza nowy tablet OptiView XG w wersji 11

Grupa Passus wprowadza nowy tablet OptiView XG w wersji 11

Grupa Passus wprowadza do oferty nową wersję tabletu OptiViewŸ XG firmy Fluke Networks służącego do analizy problemów w sieciach LAN oraz WiFi. Nowa wersja urządzenia pozwala na wygenerowanie mapy sieci, która przyspiesza analizę i rozwiązywanie problemów związanych z jej funkcjonowaniem.

Optiview XG - tablet zaprojketowany specjalnie z myśla o inżynierach sieciowych
Optiview XG – tablet zaprojketowany specjalnie z myśla o inżynierach sieciowych

Tablet OptiView XG 11 zapisuje przechwycone pakiety na dysk w trybie ciągłym. Przechwycone dane są następnie automatycznie analizowane przez zainstalowane na tablecie oprogramowanie ClearSight v9.5, które wyszukuje błędy w infrastrukturze (np. nieprawidłowe maski podsieci, podwójne adresy IP, brak odpowiedzi routera). Tablet w nowej wersji generuje mapy sieci, które mogą zostać wyeksportowane w formie pliku Visio, co ułatwia tworzenie kompleksowej dokumentacji.

OptiView XG - analiza infrastruktury aplikacji
OptiView XG – analiza infrastruktury aplikacji

Analizator OptiView XG 11 został uzupełniony o oprogramowanie Windows Reflector, które można pobrać na komputer ze strony internetowej. aplikacja pozwala przeprowadzać testy wydajnościowe sieci przewodowych z poziomu komputerów połączonych z tabletem OptiView XG w sieci LAN w dowolnym momencie, w dowolnej lokalizacji. Z tabletem współpracuje aplikacja mobilna HeadsUp XG™, przeznaczona na urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS oraz Android. Program zapewnia zdalny dostęp do informacji o problemach występujących w sieci.

OptiView XG - podstawowe informacje o urządzeniach i usługach
OptiView XG – podstawowe informacje o urządzeniach i usługach

OptiView XG to urządzenie zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki pracy inżynierów sieciowych. Wyjątkowa forma analizatora zapewnia mobilność i pozwala podłączać się, analizować i rozwiązywać problemy z dowolnego miejsca w sieci, sprzed biurka, z data center albo z lokalizacji użytkownika końcowego. Dla pracowników działu IT w firmach złożonych z wielu oddziałów oznacza to zmniejszenie liczby podróży do lokalizacji, w których występują problemy z siecią. Zaoszczędzony czas i środki mogą zostać przeznaczone na działania o charakterze innowacyjnym i prorozwojowym.” – powiedziała Karolina Lipka, Product Manager, Grupa Passus.

Grupa Passus umożliwia bezpłatne testy tabletu OptiView XG w warunkach własnej sieci. Są one prowadzone pod opieką inżyniera sieciowego Passus, który pomaga w poprawnym skonfigurowaniu urządzenia i właściwej interpretacji wyników testów. Aby zarezerwować tablet na test wydajności swojej sieci wystarczy wypełnić formularz na stronie.

źródło: Passus

KanAutor |2013-11-06T10:44:11+02:006 listopada 2013 10:44|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.