Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Rynek, Sprzęt sieciowy-WiFi w Pendolino: PKP Intercity – do końca przyszłego roku

WiFi w Pendolino: PKP Intercity – do końca przyszłego roku

We wszystkich pociągach EIC spółki PKP Intercity jest już bezpłatny Internet bezprzewodowy. A co z pociągami EIP (Pendolino)? Dlaczego są tam takie problemy ze siecią komórkową? –Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Rozmowy z Alstomem i są dosyć zaawansowane – poinformował we wtorek PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.


Przede wszystkim musimy zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola skomplikował nam proces wejścia WiFi w Pendolino. (…) Montaż WiFi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby -dodał Oniszczuk.

Temat wi-fi w Pendolino wraca jak bumerang. Co rusz przedstawiciele PKP Intercity zapewniają, że sprawa jest dla przewoźnika priorytetem. Spółka PKP Intercity twierdzi, że w Pendolino prędzej czy później doczekamy się Wi-Fi. Ale nie potrafi podać dat i nie stanie się to jednak od razu i nie na wszystkich składach.

Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o WiFi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi– podkreślił.

Obecnie spółka PKP Intercity posiada 18 dostępnych Pendolino. W składach Pendolino nadal jest problem nie tylko z dostępem do internetu, ale również złapaniem zasięgu telefonii komórkowej. Przyczyn problemów z zasięgiem w pociągach Pendolino jest kilka. Po pierwsze, składy te mają aluminiową konstrukcję, która działa jak klatka dla fal radiowych. Zasięg sieci komórkowych w Polsce to druga z przyczyn. Pociągi jeżdżą generalnie omijając duże miasta, więc pokrycie telefonii komórkowej jest tam najsłabsze, do tego dochodzi fakt, że pociąg jest po prostu tubą wyciszająca ten słaby sygnał, stad mamy w efekcie sytuację.telefon jest w „sieci”, gdy znajduje się w zasięgu tzw. stacji bazowych.

źródło: PAP

KanAutor |2017-09-21T13:12:28+02:0021 września 2017 13:12|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. oroz 22 września 2017 w 11:59 - Odpowiedz

    Mi tam wszystko jedno. Mam teraz net w a2mobile i na fb i inne social media nie ma limitu transferu, więc czy jest wifi czy go nie ma i tak mam internet.

  2. NIK 29 września 2017 w 09:28 - Odpowiedz

    Wi-fi oczywiście będzie, ale ludzie mylą pojęcia i myślą że wi-fi to internet.
    O internecie zapomnijcie chyba że w pierwszej klasie lub za dopłątą

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.