Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Operatorzy, Sprzęt sieciowy-Vodafone Czech Republic i Ericsson wprowadzili VoLTE i Wi-Fi Calling

Vodafone Czech Republic i Ericsson wprowadzili VoLTE i Wi-Fi Calling

Firma Vodafone Czech Republic wybrała Ericsson jako dostawcę usług głosowych VoLTE i Wi-Fi Calling oraz do pełnej modernizacji sieci bazowej.

Firma Ericsson wdrożyła pełny zestaw produktów i usług, które umożliwią Vodafone zaoferowanie swoim abonentom usług głosowych w wysokiej jakości przy równoczesnym surfowaniu po sieci LTE, jak również bogatsze usługi łączności, takie jak rozmowy wideo przy wykorzystaniu sieci LTE.

Usługa Wi-Fi Calling to bardzo ważny element dostarczonego rozwiązania, można z niej korzystać przy użyciu smartfonów obsługujących natywne wykorzystanie WiFi Calling, co oznacza, że użytkownicy wybierają numer telefonu za pomocą klawiatury smartfona, tak jak ma to miejsce przy tradycyjnych połączeniach głosowych. W przypadku smartfonów nieobsługujących funkcji Wi-Fi Calling, możliwe jest pobranie specjalnej aplikacji Vodafone, którą użytkownik konfiguruje do wykonywania połączeń przez Wi-Fi.

Petr Dvořák, wiceprezes w Vodafone, powiedział: „Vodafone będzie pierwszym operatorem w Czechach, który na szeroką skalę zaoferuje usługi głosowe wykraczające poza zakres sieci komórkowych. Dzięki powszechnie dostępnej aplikacji do rozmów przez Wi-Fi, klienci Vodafone mogą skorzystać z tej nowoczesnej usługi na dowolnym telefonie z systemem Android 4.0 i nowszymi systemami, a zatem na wszystkich telefonach z Androidem w ofercie Vodafone. Wi-Fi Calling umożliwia łączenie się z dowolnym numerem telefonu w taki sam sposób jak przy wykonywaniu normalnych połączeń z użyciem telefonu komórkowego”.

Dzięki Wi-Fi Calling klienci mogą używać swoich smartfonów do usług łączności oferowanych przez operatora, korzystając z dostępu Wi-Fi i istniejącego numeru telefonu komórkowego. Jest to korzystne w przypadku użytkowników, którzy mają słaby zasięg sieci komórkowej, np. w piwnicach i budynkach żelbetowych, które tłumią sygnał. Urządzenia łączą się przez domową sieć Wi-Fi i automatycznie uzyskują połączenie z usługą głosową oferowaną przez operatora. Użytkownicy mogą również nawiązywać połączenia głosowe za pomocą hotspotów Wi-Fi na całym świecie.

Valter D’Avino, Head of Region Western & Central Europe, Ericsson, powiedział: „Dzięki temu rozwiązaniu Vodafone Czech Republic skorzysta z jednej wydajnej sieci bazowej w celu dostarczenia kilku usług komunikacyjnych. Nasze rozwiązania i globalne doświadczenie pozwolą na wsparcie Vodafone w misji uzyskiwania najwyższej wydajności w swojej sieci, bezproblemowego dostarczania usług, a co za tym idzie, zapewnienia najlepszej oferty dla klientów”.

Sieć obejmuje rozwiązania Ericsson IP Multimedia Subsystem (wraz z Call Session Control Function, Multimedia Telephony Application Server, Session Border Gateway) oraz Ericsson Wi-Fi Mobility Gateway, User Data Consolidation i inne powiązane usługi.

Dziś w Czechach istnieje około 15 milionów subskrypcji mobilnych i ponad 1,2 miliona subskrypcji telefonii stacjonarnej. Pierwsza sieć LTE została uruchomiona w 2013 roku, a zasięg LTE obejmuje 97% populacji kraju.

źródło: Ericsson

KanAutor |2016-08-04T07:19:31+02:004 sierpnia 2016 07:19|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.