Jesteś tutaj:-, Apple, Inne, Internet, Newsy, Sprzęt sieciowy-ScanSnap iX100: skanowanie prosto ze smartfona (wideo)

ScanSnap iX100: skanowanie prosto ze smartfona (wideo)

Fujitsu zaprezentowało nowy model z serii skanerów dokumentowych ScanSnap: Fujitsu ScanSnap iX100. To ultramobilne urządzenie z wbudowaną funkcją Wi-Fi i akumulatorem, które w niespotykanym dotąd stopniu zwiększa wydajność i produktywność skanowania w podróży. Zostało zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb pracowników bez względu na miejsce, w którym się znajdują i rodzaj dokumentu, który chcą zeskanować. Najnowszy członek rodziny ScanSnap pozwala mobilnym pracownikom digitalizować dokumenty bezpośrednio do smartfonów, tabletów, komputerów stacjonarnych (również Mac) poprzez Wi-Fi oraz udostępniać je za pośrednictwem usług w chmurze. Ważący zaledwie 400 g i skanujący jedną stronę z szybkością 5,2 s (A4, kolor, 200/300 dpi) ScanSnap iX100 jest jak dotąd najszybszy w swojej klasie. ScanSnap iX100 wznosi biznes na wyższy poziom produktywności i wydajności, bez względu na miejsce wykonywania pracy.

ScanSnap iX100
ScanSnap iX100

Łączność Wi-Fi oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewniają użytkownikom doskonałe możliwości przenośnego skanowania. Dzięki urządzeniu ScanSnap iX100 mobilni pracownicy mają pełną swobodę wykonywania swoich obowiązków w dowolnym miejscu. Wydajny procesor GI dostarcza automatycznie retuszowane obrazy cyfrowe wysokiej jakości z dowolnego dokumentu, dostępne później w postaci pliku JPEG, PDF, PDF z aktywną funkcją wyszukiwania albo pliku Word, Excel czy PowerPoint z możliwością edycji.


Wbudowane Wi-Fi automatycznie wykrywa i łatwo łączy się z siecią w domu, biurze czy w podróży. Użytkownicy mogą bezprzewodowo skanować dokumenty prosto do urządzeń z systemami Android czy iOS, nawet gdy w pobliżu nie ma punktu dostępowego Wi-Fi.

  • W domu: połączenie przez punkt dostępowy routera
  • W biurze: połączenie przez zabezpieczoną sieć Wi-Fi
  • W podróży: połączenie ad-hoc bez punktu dostępowego

Dwie zaawansowane funkcje stworzono po to, by skrócić czas przechwytywania obrazu i zwiększyć wydajność pracy mobilnych użytkowników:,/p>

  • Dual Scan: ta nowa funkcja pozwala użytkownikom skanować jednocześnie dwa dokumenty niewielkich rozmiarów, takie jak rachunki czy wizytówki. ScanSnap iX100 automatycznie rozpozna rozmiar papieru.
  • Automatyczne łączenie dwustronicowych dokumentów: dokumenty o rozmiarze do A3 mogą być digitalizowane bez użycia arkusza ”carrier sheet”. Wystarczy złożyć dokument na pół, a po zeskanowaniu ScanSnap iX100 automatycznie złączy np. wykres rozciągnięty przez środek kartki A3.

Fujitsu ScanSnap iX100 współpracuje z systemami Windows, Mac OS, Android oraz iOS. Umożliwia zeskanowanie do 260 kartek (A4, kolor, jednostronnie, 300 dpi) przy w pełni naładowanym akumulatorze. Do skanera dołączony jest bogaty pakiet oprogramowania, składający się z aplikacji ScanSnap Manager, ScanSnap Organizer, CardMinder, a także ABBYY FineReader for ScanSnap i Scan to Microsoft SharePoint (tylko na PC). Aplikację ScanSnap Connect można pobrać bezpłatnie z Google Play dla systemu Android, z Amazon Appstore dla urządzeń Kindle oraz z iTunes dla systemu iOS. Skaner będzie dostępny u partnerów handlowych Fujitsu od 9 września 2014 r. Zalecana cena detaliczna wynosi 229 € (183 £, 297 $) Plus VAT.

źródło: Fujitsu

KanAutor |2014-09-12T08:36:05+02:0012 września 2014 08:36|Kategorie: Android, Apple, Inne, Internet, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.