Jesteś tutaj:-, Apple, Artykuły, Gadżety, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie-Test MobileLite Wireless G2: niezbędnik użytkownika smartfona

Test MobileLite Wireless G2: niezbędnik użytkownika smartfona

Po uruchomieniu MobileLite Wireless G2 wyświetlany jest krótki poradnik, który prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji połączenia z urządzeniem.


Ustawienia są podzielone na trzy kategorie: Ogólne, Ustawienia połączeń i Połączenia sieciowe. Domyślnie nie jest ustawione żadne hasło i przy bezprzewodowym łączeniu urządzenia z systemem Android z urządzeniem MobileLite będzie tworzone połączenie dedykowane MobileLite Wireless.


Po połączeniu z urządzeniem MobileLite Wireless połączenie internetowe w tablecie / telefonie zostanie zastąpione połączeniem bezprzewodowym MobileLite Wireless. Oznacza to, że dostęp do Internetu nie będzie możliwy. Jednakże, urządzenie MobileLite Wireless jest wyposażone w funkcję mostkowania (repeater Wi-Fi), który umożliwia zachowanie dostępu do zawartości urządzenia MobileLite Wireless przy jednoczesnym połączeniu z Internetem przez Wi-Fi. Sprzęt tworzy nową sieć bezprzewodową, z którą należy się połączyć. Modem obsługuje sieci bezprzewodowe Wi-Fi 802.11g/n z zabezpieczeniami sieci bezprzewodowej (WPA2). Domyślnego, stałego adresu IP (192.168.200.254) nie można konfigurować. Użytkownik ma jedynie możliwość zmiany nazwy urządzenia: (SSID) Lista priorytetów sieci Wi-Fi z możliwością wyboru przez użytkownika, kiedy dostępnych jest wiele nazw APN i kluczy.


Uruchomiona aplikacja MobileLite Wireless do obsługi na tablecie lub smartfonie wygląda bardzo prosto, a jej interfejs jest intuicyjny. Przycisk plików służy do wyświetlania urządzeń multimedialnych podłączonych do urządzenia. Uzyskanie dostępu do dowolnego urządzenia multimedialnego spowoduje wyświetlenie całej przechowywanej zawartości urządzenia niezależnie od jego typu czy pojemności. Kolejne trzy są przyciskami filtrów i służą do wyświetlania zawartości określonego typu. Po kliknięciu w jeden z nich, aplikacja MobileLite Wireless przeszuka pliki i foldery w urządzeniu i wyświetli obsługiwane typy plików obrazów w widoku miniatur. Przycisk oznaczony symbolem obrazka reprezentuje pliki zdjęć/obrazów. Przycisk oznaczony symbolem kliszy reprezentuje pliki wideo. Aplikacja MobileLite Wireless przeszuka pliki i foldery w urządzeniu i wyświetli obsługiwane typy plików wideo. Przycisk oznaczony symbolem nuty reprezentuje pliki muzyczne i audio. Jeżeli chcemy usunąć, przesłać w wiadomości e-mail, skopiować lub przenieść obraz, wystarczy dotknąć (pasek rozwijany) po prawej stronie obrazu pod przyciskiem plików. Za pomocą urządzenia można zarówno przesyłać jak i pobierać pliki. Dodatkowo, zdjęcia oraz filmy mogą być wysyłane na portale społecznościowe bez konieczności podłączania urządzenia do komputera PC. Sprzęt działa szybko i stabilnie. Obsługiwane są dyski sformatowane w systemie plików FAT, FAT32, NTFS, exFAT. Czytnik MobileLite Wireless obsługuje urządzenia magazynujące o pojemności do 2 TB.


2 komentarze

  1. ors 19 czerwca 2014 w 14:23 - Odpowiedz

    Wyjeżdżam na jeziora wiec sprzęt dla mnie

  2. kia 22 czerwca 2014 w 18:23 - Odpowiedz

    Gdzie to można kupić?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile