Urządzenia z Windows 8 oraz z Windows RT zostały wyposażone w wiodącą technologię łączności bezprzewodowej 3G/4G LTE Gobi firmy Qualcomm –

Firma Qualcomm Technologies podkreśliła dziś kluczową rolę jaką pełnią bezprzewodowe modemy Qualcomm Gobi w zapewnianiu szybkiego i niezawodnego połączenia 3G oraz 4G/LTE w przenośnych urządzeniach pracujących na systemie Windows 8 i Windows RT.

Wbudowane rozwiązanie Gobi jest kompatybilne z modelem szerokopasmowego interfejsu mobilnego USB-IF (MBIM), co pozwala na łatwą integrację z oprogramowaniem typu OEM komputerów PC, umożliwiając szybką łączność, poprawę wydajności i mniejsze rozmiary urządzeń. Modemy Gobi można znaleźć w wielu urządzeniach z Windows 8 oraz Windows RT takich jak komputery firmy Dell, Lenovo i Samsung, oraz w wbudowanych bezprzewodowych modułach od Huawei, Option, Sierra Wireless i ZTE.

źródło: Qualcomm

Kan