Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje-2-megapikselowa kamera COMPRO IP550

2-megapikselowa kamera COMPRO IP550

Compro Technology przedstawia nową kamerę PTZ – model IP550, która posiada 2-megapikselowy sensor optyczny oraz pozwala na obrót o 340 stopni w poziomie oraz o 90 stopni w pionie. Diody LED znajdujące się w urządzeniu pozwalają na skuteczne nagrywanie obrazu również w przypadku, gdy nie występuje dostateczna ilość światła.

IP550
IP550

Kamera wyposażona jest w 12 diod IR LED oraz czujnik światła, dzięki czemu jest w stanie sama wykryć niedobór oświetlenia oraz uruchomić odpowiedni tryb nagrywania. Wbudowany mechaniczny filtr IR-CUT umieszczony z przodu kamery pozwala na odfiltrowanie światła podczerwonego podczas nagrywania w dzień, dzięki czemu nagrywany obraz posiada lepiej odwzorowane kolory. Wraz ze zmianą warunków oświetleniowych, filtr IR-Cut jest automatycznie wyłączany, dzięki czemu możliwy jest podgląd nocy z wykorzystaniem diod podczerwieni.


Kamera posiada możliwość obrotu o 340stopni w poziomie oraz o 9 stopni w pionie, cały ten proces jest obsługiwany z poziomu panelu administracyjnego. Maksymalna prędkość obrotu o 90 stopni wynosi jedną sekundę, dzięki czemu urządzenie to idealnie nadaje się do wykorzystania np. w marketach. W przeciwieństwie do kamer innych producentów IP550 nie wymaga obszernej wiedzy z zakresu sieci, by móc ją podłączyć. Ponadto, nie jest wymagana nawet konfiguracja rutera – by podłączyć kamerkę, wystarczy tylko wpiąć kable i już można cieszyć się obserwowanym obrazem.

Wbudowany slot na karty microSDHC pozwala na przechowywanie bezpośrednio w kamerze zdjęć oraz filmów. Dostęp do tych danych można uzyskać z każdego komputera. Kamera wykonuje zdjęcia oraz nagrania w przypadku nietypowych zachowań. Kamera IP550 posiada w zestawie wiele przydatnych aplikacji, tj. iWizard – jest to inteligentny instalator kamer oraz narzędzie do zamiany skomplikowanej instalacji kamer IP w jedno proste rozwiązanie. Kolejną aplikacją jest WebVUer – prosty interfejs dla przeglądarek internetowych takich jak Google Chrome. WebVUer pozwala na strumieniowanie obrazu w formacie MJPEG dla aplikacji mobilnych, takich jak smartfony, iPhone, Blackberry i inne. Następnym oprogramowaniem dołączonym do kamerki jest ComproView, który pozwala na zarządzanie maksymalnie 32 kamerami jednocześnie.

Bezprzewodowe połączenie dostępne jest po dokupieniu jednego z adapterów WiFi, modeli WL150 oraz WL 180. Dzięki nim kamerka będzie łączyć się z siecią bezprzewodowo.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi ok. 1000PLN. Kamera posiada dwuletnią gwarancję producenta.

źródło: Compro Technology

KanAutor |2012-10-19T18:54:21+02:0019 października 2012 18:54|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. LesH 20 października 2012 w 06:44 - Odpowiedz

    Czy ma program rozpoznawania zaznaczonej twarzy lub postaci i śledzenia obiektywem za ‚celem’ a także automatycznego ‚uczulenia’ na zamaskowane/zasłonięte twarze? Czy zaczyna go śledzić i rejestrować ruchy, wysyłając jednocześnie dyskretny sygnał o potencjalnym zagrożeniu, gdy ktoś wchodzi do banku w kasku motocyklowym, kominiarce lub ciemnych okularach z głęboko nasuniętym nakryciem głowy oraz postawionym wysoko kołnierzem? W tej cenie samej kamerki należałoby oczekiwać takiego oprogramowania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.