Jesteś tutaj:-, HTC, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony-Na rynek trafi wersja HTC One S ze słabszym chipsetem

Na rynek trafi wersja HTC One S ze słabszym chipsetem

HTC oficjalnie przyznaje, że wprowadzi na rynek (jeszcze nie wiadomo w jakich krajach) wersję HTC One S wyposażoną w chipset Qualcomm Snapdragon S3. Powodem jest ogromne zapotrzebowanie na chipy S4, a Qualcomm nie nadąża z dostawami.


Chipset Qualcomm S4 rozszedł się bardzo szybko, z zwiększenie produkcji może nastąpić dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku. HTC nie ma jak produkować modelu One S, więc zdecydowało zastąpić brakujący chipset starszym modelem S3. S3 to chipset który znamy z chociażby HTC Sensation, jego wydajność znacząco odbiega od następnej generacji układów produkowanych przez Qualcomm.

Dlaczego zabrakło S4?
Jednym z powodów na pewno jest fakt, że i Samsung Galaxy SIII i HTC One X przeznaczone na rynek amerykański wyposażone są właśnie w ten układ, S4 jako jeden z niewielu układów wspiera sprzętowo obsługę LTE. W testach wydajnościowych HTC One S wypadał lepiej niż HTC one X wyposażony w chipset Tegra3. Tak dobrze na pewno nie będzie wypadał One S wyposażony w S3, który oferuje dużo słabszy układ graficzny.

Niedawno Qualcomm wypuścił poprawione sterowniki do układów Adreno 220 w chipsetach S3, użytkownicy HTC Sensation, w tym autor, mogli zauważyć znaczny wzrost wydajności – prawdopodobnie już wtedy Qualcomm wiedział o wykorzystaniu S3 w modelu One S.

Dlaczego? Dlatego, że aktualizacja wymaga roota i znajomości zagadnień związanych z trybem recovery i flashowaniem – niewiele osób to zrobi i porównując wydajność Sensation i One S zauważymy różnicę w testach.

Mamy nadzieję, że na rynek w Polsce trafią smartfony z najnowszą wersją chipsetu – S4. źródło: theverge
Jarek Ś.Autor |2012-06-15T01:44:41+02:0015 czerwca 2012 01:44|Kategorie: Android, HTC, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.