Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy, Telefony-Wydajność chipsetu Qualcomm S4 z rdzeniami Krait

Wydajność chipsetu Qualcomm S4 z rdzeniami Krait

Generacja chipsetów Qualcomm S4 w przypadku modelu MSM8960 to dwa rdzenie Krait taktowane 1.5GHz, biorąc pod uwagę to, że rdzenie Krait są pod każdym względem lepsze od poprzednika – wydajność znacząco wzrasta.

Qualcomm S4
Qualcomm S4

Na obrazku powyżej widzimy wydajność rdzeni Krait w chipsecie MSM8960 w przetwarzaniu jedno-wątkowym, prawie dwukrotnie większa wydajność niż układ zastosowany w Samsungu Galaxy S2 – robi wrażenie.
Dwa rdzenie nowej generacji i taktowanie 1.5GHz robią swoje – na darmo szukałem swojego HTC Sensation – gdyby był na zestawieniu – to gdzieś pod S2.

W przypadku przetwarzania wielo-wątkowego jest nawet lepiej:

Qualcomm S4
Qualcomm S4

Uzyskany wynik ponad 218 MFlops, to już dwa i pół raza lepiej niż Galaxy S2. Dla porównania platforma Tegra 3 z czterema rdzeniami Cortex A9 osiąga 135.8 Mflops w takim samym teście. Mamy różnicę dwóch rdzeni i o połowę większą wydajność. Należy zatem podkreślić, że więcej nie zawsze znaczy lepiej.

Ostatni test dotyczy wydajności zastosowanego układu graficznego, w przypadku urządzenia testowego był to Adreno 225, nie mniej jednak finalne chipsety serii S4 powinny mieć układy Adreno 3xx, co zmieni wynik tego co widzimy na obrazku poniżej:

Qualcomm S4
Qualcomm S4

W przypadku testu GPU najlepiej wypada iPhone 4S i zastosowany w nim układ PowerVR SGX543MP2, kolejna pozycja to nasz chipset i znowu Galaxy S2.

Niesamowita wydajność w porównaniu do najszybszych urządzeń obecnie dostępnych, którą ciężko sobie wyobrazić, bo kiedy używa się smartfonu z górnej półki, jak S2 czy Sensation to wcale nie chcemy więcej, bo nie jest nam to potrzebne. Zastosowanie – najbardziej wymagające aplikacje, czyli gry.

źródło: anandtech.com

Pozdrawiam
Jarosław ŚwierczewskiAutor |2012-02-22T01:13:38+01:0022 lutego 2012 01:13|Kategorie: Android, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.