Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Routery Bintec serii RS dostępne w Polsce

Routery Bintec serii RS dostępne w Polsce

Seria routerów Bintec RS trafiła do oferty RRC Poland, dystrybutora systemów IT. Cztery niemieckie produkty przeznaczone są dla małych i średnich firm, a także do wykorzystania w oddziałach większych firm. Na serię składają się modele: RS120, RS120wu, RS230aw, oraz RS230au+.

Router Bintec RS120wu
Router Bintec RS120wu

Urządzenia wyposażono w pięć portów gigabitowych, z których każdy może zostać skonfigurowany jako: port LAN, WAN lub DMZ. Funkcja ERN (Extended Routing and NAT) umożliwia trasowanie danych zgodnie z takimi kryteriami, jak: protokoły warstwy czwartej IP, adresy źródła lub przeznaczenia IP, port źródła lub przeznaczenia, TOS/DSCP czy też interfejs źródła lub przeznaczenia. Wsparcie multicastu powoduje, że urządzenie nadaje się do przetwarzania aplikacji multimedialnych. Z kolei SIF (Stateful Inspection Firewall) skutecznie zapobiega atakom z Internetu.

Routery z serii RS mają mechanizmy jakości usług (QoS) i priorytetyzacji ruchu VoIP. Alternatywnie można też stosować zwykłą priorytetyzację ruchu. Implementacja mechanizmów jakości usług umożliwia przetwarzanie pakietów transportujących głos przez danymi z poczty elektronicznej w tunelu VPN. Implementacja IPSec działa nie tylko z uprzednio dystrybuowanymi kluczami, ale też z certyfikatami. Umożliwia to pełne wykorzystanie infrastruktury klucza publicznego do zadań zabezpieczających. Poza tym implementacja IPSec daje wsparcie przy tworzeniu łączy VPN z dynamicznymi adresami IP. Nawet małe biura terenowe mogą być nim objęte i to bez konieczności ciągłego połączenia on-line.

Routery są konfigurowane za pośrednictwem interfejsu FCI (Funkwerk Configuration Interface). Jest to interfejs graficzny oparty na web. Można go używać z poziomu komputera osobistego wyposażonego w przeglądarkę przez protokół http lub szyfrowany HTTPS. Daje on możliwość zdalnego i lokalnego zarządzania urządzeniami za pośrednictwem protokołów Telnet, SSH i GSM dialin, jeśli do routera jest podłączony modem UMTS USB. Z kolei DIME Manager jest darmowym narzędziem do zarządzania urządzeniami marki Funkwerk. Mogą z niego korzystać administratorzy, którzy zarządzają siecią liczącą nie więcej niż 50 urządzeń. Oprogramowanie upraszcza zarządzanie i konfigurowanie routerów lub punktów dostępu i to zarówno pojedynczych, jak i logicznych grup. DIME Manager upraszcza różne prace konfiguracyjne. Oprogramowanie rozpoznaje i zarządza nowymi urządzeniami w sieci używając systemu multicastowego SNMP, innymi słowy: niezależnie od ich obecnego adresu IP.

Każdy z niemieckich routerów objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Sugerowane ceny dla użytkowników końcowych wynoszą: 199 euro (Bintec RS 120), 289 euro (RS230aw), 598 euro (RS230au+), 599 euro (RS120wu).

źródło: RRC Poland

KanAutor |2011-09-24T07:04:58+02:0024 września 2011 07:04|Kategorie: Inne, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. zbyszekswce 24 września 2011 w 07:58 - Odpowiedz

    5 anten = 5 x więcej źródeł mikrofal 🙂 współczuje pracownikom, którzy będą siedzieć bezpośrednio obok tego cuda 🙂

  2. tabamirko 25 września 2011 w 15:29 - Odpowiedz

    Super sprzęt!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.