Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Sony, Targi i konferencje-IFA 2017: Sony 1000X i WH-1000XM2 z technologią osłabiania zewnętrznych hałasów

IFA 2017: Sony 1000X i WH-1000XM2 z technologią osłabiania zewnętrznych hałasów

Firma Sony na #IFA wprowadza trzy nowe modele słuchawek bezprzewodowych z serii 1000X, która pozwala uciec przed dźwiękami z zewnątrz i zanurzyć się w słuchanej muzyce dzięki czołowemu systemowi osłabiania zewnętrznych hałasów.

WI-1000X
WI-1000X

Prym wśród nich wiedzie całkowicie bezprzewodowy model WF-1000X: dokładnie przylegający do uszu i wyposażony w technologię osłabiania hałasów zewnętrznych[4]. Słuchawki z pałąkiem na szyję WI-1000X będą praktyczną propozycją dla osób, które chcą w spokoju słuchać muzyki podczas codziennych dojazdów do pracy, a nowa wersja z pałąkiem na głowę WH-1000XM2 łączy zaawansowany system osłabiania hałasów z szeregiem nowych funkcji i wyjątkowo wydajnym akumulatorem. Wspominany model zapewnia pełniejsze wrażenia przy słuchaniu, dłuższy czas pracy i dodatkowe możliwości dopasowania dźwięku do warunków panujących w otoczeniu.

WI-1000X
WI-1000X

Użycie słuchawek z serii 1000X z nową aplikacją Sony | Headphones Connect daje jeszcze pełniejszą kontrolę nad dźwiękiem. Pierwsza na świecie funkcja inteligentnego rozpoznawania aktywności użytkownika „Adaptive Sound Control” pozwala automatycznie dostosowywać osłabianie hałasów i słyszalność dźwięków otoczenia do miejsca użycia słuchawek.

Słuchawki WH-1000XM2 i WI-1000X są ponadto wyposażone w funkcję optymalizacji osłabiania hałasów wykorzystującą czujniki ciśnienia atmosferycznego.

Nad działaniem tych funkcji i zapewnieniem słuchaczowi wyjątkowych wrażeń czuwa zintegrowana technologia SENSE ENGINE, wykorzystująca opracowane przez Sony techniki przetwarzania i analizy sygnału audio. Zapewnia ona zindywidualizowane wrażenia przy słuchaniu dostosowując się do upodobań słuchacza.

Innowacyjna, minimalistyczna konstrukcja stylowych słuchawek dousznych WF-1000X umożliwia zanurzenie się w muzyce i odizolowanie od otaczającego świata, a brak jakichkolwiek przewodów pozwala bez przeszkód zajmować się własnymi sprawami.

Mimo małych wymiarów urządzenie reprodukuje dynamiczny dźwięk, którego źródłem jest 6-milimetrowy przetwornik akustyczny. W momencie wyjęcia z etui słuchawki automatycznie włączają się i nawiązują połączenie z ostatnio sparowanym urządzeniem.

Elegancko zaprojektowane etui pełni też funkcję ładowarki i umożliwia używanie słuchawek nawet przez 9 godzin. Model WF-1000X łączy więc funkcjonalne piękno z komfortem noszenia i zapewnia stałą łączność z dźwiękiem.

Te stylowo wyglądające, bezprzewodowe słuchawki osłabiające zewnętrzne hałasy mają formę pałąka na szyję. Doskonale nadają się dla osób, którym marzy się akompaniament w codziennych czynnościach i dojazdach do pracy, a dzięki trybowi optymalizacji uwzględniającemu ciśnienie atmosferyczne są bezkonkurencyjne w samolocie.

Funkcjonalność i elegancja modelu WI-1000X w codziennym użytkowaniu wynikają z przemyślanej konstrukcji i intuicyjnej obsługi, w tym między innymi spinanego kabla i wibracyjnego powiadamiania o telefonach. Wbudowany akumulator wystarcza na 10 godzin pracy bezprzewodowej. W przypadku połączenia przewodowego, na przykład w samolocie, czas słuchania z osłabianiem zewnętrznych hałasów wynosi do 14 godzin.

Optymalna jakość dźwięku to zasługa hybrydowego systemu akustycznego, złożonego z przetwornika BA oraz przetwornika dynamicznego o średnicy 9 mm. Słuchawki są ponadto przystosowane do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości i wyposażone w takie technologie, jak LDAC, DSEE HX czy S-Master HX.

WH-1000XM2
WH-1000XM2

Słuchawki nauszne WH-1000XM2 mają wszystkie zalety nagradzanego modelu MDR-1000X — i wiele nowych. Zastosowano w nich najlepszą technologię osłabiania zewnętrznych hałasów, którą połączono ze specjalnym trybem „Dźwięki otoczenia”, funkcją indywidualnej optymalizacji osłabiania hałasów Personal NC Optimizer oraz trybem szybkiego przełączania.

WH-1000XM2
WH-1000XM2

Dla podróżujących samolotem dodatkową zaletą będzie nowa funkcja optymalizacji osłabiania zewnętrznych hałasów w zależności od ciśnienia atmosferycznego.

Po podłączeniu przewodem audio słuchawki mogą pracować bez ładowania nawet 40 godzin, a w trybie bezprzewodowym — do 30 godzin. Dzięki funkcji szybkiego ładowania już 10-minutowe podpięcie słuchawek wystarcza na kolejnych 70 minut słuchania. W rezultacie słuchawki 1000XM2 znakomicie spisują się zarówno w locie na drugą półkulę[9], jak i podczas codziennych dojazdów do pracy.

WH-1000XM2
WH-1000XM2

Sterowanie wrażeniami z telefonu komórkowego

Uzupełnieniem produktów z rodziny 1000X jest aplikacja Sony | Headphones Connect. Jej liczne, pomysłowe funkcje pozwalają w prosty sposób sterować ustawieniami słuchawek z urządzenia mobilnego.
źródło: Sony

Kan

Autor |2017-09-04T09:12:08+02:004 września 2017 09:12|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Sony, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.