Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sony, Targi i konferencje-IFA 2017: Sony XAV-AX200 – lepsza współpraca ze smartfonami

IFA 2017: Sony XAV-AX200 – lepsza współpraca ze smartfonami

Firma Sony na #IFA rozwija ofertę samochodowych urządzeń audio, które doskonale współpracują ze smartfonami. Pierwszym nowo wprowadzonym modelem z tej serii jest radioodtwarzacz AV XAV-AX200; w późniejszym czasie dołączy do niego model z radioodbiornikiem DAB.

Sony XAV-AX200
Sony XAV-AX200

Radioodtwarzacz XAV-AX200 zawiera wszystkie narzędzia, dzięki którym podróżowanie samochodem będzie kojarzyć się nie z nudą, tylko z dobrą rozrywką audiowizualną. Jest wyposażony w czytelny i czuły ekran dotykowy o przekątnej 6,4 cala oraz ułatwiające obsługę, ergonomicznie zaprojektowane pokrętło regulacji głośności.

Sony XAV-AX200
Sony XAV-AX200

Nienaganna jakość dźwięku to zasługa technologii EXTRA BASS, zapewniającej wyraźny i mocny bas, oraz Dynamic Stage Organizer (DSO), która poprawia pozycjonowanie źródeł w panoramie stereo, dzięki czemu dźwięk zdaje się dobiegać wprost z deski rozdzielczej.

Wszystkie możliwości w zasięgu dłoni

Apple CarPlay: technologia CarPlay integruje iPhone z wyświetlaczem i elementami sterującymi radioodtwarzacza samochodowego. Pozwala przez to używać funkcji smartfona w pomysłowy i bezpieczny sposób. Kierowca może więc rozmawiać przez telefon, wysyłać i odbierać wiadomości, wyznaczać optymalną trasę z uwzględnieniem aktualnego natężenia ruchu — a wszystko to bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze.

Sony XAV-AX200
Sony XAV-AX200

Android Auto: Android Auto to technologia stworzona z myślą o kierowcach. Dzięki niej platforma Android działa także w samochodzie. Prosty, intuicyjny system obsługi i nowe polecenia głosowe zaprojektowano tak, by prowadzący w maksymalnym stopniu pozostawał skoncentrowany na drodze. Przydatne informacje pojawiają się automatycznie i są podzielone na proste, przejrzyste karty.

Bezpieczne parkowanie z użyciem wielu kamer

Nowością są trzy wejścia sygnału z zewnętrznych kamer, pozwalające kierowcy wybierać obraz z maksymalnie trzech podłączonych kamer. Jedno wejście jest na stałe sprzężone ze wstecznym biegiem; pozostałe dwa można wybierać ręcznie.

Sony XAV-AX200
Sony XAV-AX200

System EXTRA BASS

Ta funkcja zasadniczo zmienia odbiór dźwięku. System EXTRA BASS wzmacnia tony niskie, które dzięki temu przebijają się przez odgłosy pracy silnika. W rezultacie wyraźny dźwięk z głębokim, mocnym basem uzyskuje się niezależnie od ustawionej głośności. Urządzenie jest też wyposażone w funkcję DSO. Poprawia ona percepcję dźwięku, tworząc wrażenie słuchania przez wirtualne głośniki znajdujące się na desce rozdzielczej.

Funkcje zwiększające intensywność rozrywki

Pierwowzorem nowych modeli jest radioodtwarzacz XAV-AX100. Wzbogacono go jednak o kilka nowych funkcji, poprawiających jakość i zwiększających intensywność rozrywki. Konfigurowalnewejście pilota na kierownicy obsługuje ogólnie przyjęty protokół sterowania. Eliminuje to potrzebę użycia jakichkolwiek adapterów łączących radioodtwarzacz z pilotem na kierownicy. Nowością jest także wyjście na wzmacniacz o podwyższonym poziomie napięcia (4 V): źródło mocnego, 4-woltowego sygnału, które zwiększa czystość dźwięku i ogranicza zakłócenia, gdy radioodtwarzacz podłączony jest do wzmacniacza mocy.

Łatwe i efektywne dostosowanie brzmienia do różnych środowisk umożliwia 10-pasmowy korektor EQ10 z dziesięcioma wstępnie zaprogramowanymi ustawieniami. Urządzenie obsługuje również pliki audio w formacie FLAC (tylko przez łącze USB). Format ten jest podobny do MP3, ale nie powoduje żadnego obniżenia jakości dźwięku poddanego kompresji.

W marcu pojawi się także radioodtwarzacz XAV-AX200 w wersji z odbiornikiem DAB umożliwiającym bezproblemowe słuchanie cyfrowych stacji radiowych. Uzupełni on obecną linię produktów z technologiami Apple CarPlay i Android Auto, którą tworzą modele XAV-AX100 i XAV-AX200.

Radioodtwarzacz XAV-AX200 będzie do nabycia w Europie od września 2017 r.

źródło: Sony

Kan

Autor |2017-09-04T09:23:21+02:004 września 2017 09:23|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Sony, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.