Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rozrywka, Sony, Telewizja-Sony partnerem strategicznym TVP w projekcie HbbTV

Sony partnerem strategicznym TVP w projekcie HbbTV

Sony i Telewizja Polska nawiązały strategiczne partnerstwo przy wprowadzaniu i rozszerzaniu oferty telewizji hybrydowej (HbbTV). Firmy będą wspólnie rozwijać treści i serwisy telewizji hybrydowej oraz prowadzić działania edukacyjne wśród widzów i konsumentów.

Telewizja hybrydowa (HbbTV) to połączenie cyfrowej telewizji linearnej z Internetem. Rozszerza możliwości dotychczasowej telewizji o dodatkowe treści sieciowe. Umożliwia, w trakcie oglądania programu, równoczesne korzystanie z treści internetowych związanych z programem i to bez przerywania oglądanej audycji. Jest to ważny krok w kierunku telewizji interaktywnej, zapewniającej w przyszłości wręcz ingerencję widza w to, co się dzieje na ekranie.

TVP jako pierwsza stacja w Polsce uruchomiła telewizję hybrydową w okresie UEFA EURO 2012. Widzowie wyposażeni w odpowiednie odbiorniki telewizyjne podłączone do Internetu mogli nie przerywając oglądania meczu m.in. śledzić dane statystyczne czy informacje o zawodnikach. Usługa HbbTV była dostępna także przy okazji Igrzysk Olimpijskich. W ostatnim czasie TVP uruchomiło w ramach platformy hybrydowej serwis pogodowy oraz informacyjny. Na bieżąco pracuje również nad serwisami dedykowanymi wybranym programom. Pierwszy taki program to „Pytanie na śniadanie”, gdzie dostępne będą takie aplikacje, jak: Kuchnia, Moda i Uroda, Gwiazdy, Pogoda, Extra.

Telewizory Sony z 2012 r. pozwalają na skorzystanie z funkcji HbbTV (obecne na rynku modele z serii: EX55, EX65, HX75, HX85). Pod koniec listopada opcja telewizji hybrydowej zostanie włączona również w modelach telewizorów Sony z linii 2011, posiadających funkcję internetową (poprzez aktualizację oprogramowania, modele serii: CX32, CX52, EX32, EX42, EX52, EX72, NX72, HX72, HX82, HX92). Korzystanie z serwisu HbbTV wymaga jednorazowej aktywacji aplikacji internetowej. Aby to zrobić, w menu telewizora należy wybrać „Ustawienia-cyfrowe”, następnie „Konfiguracja aplikacji internetowej” i zaznaczyć „Wł.” przy „Aplikacja internetowa”.

HbbTV menu
HbbTV menu

Uruchomienie treści HbbTV jest proste – telewizor podłączony do Internetu sygnalizuje dostępność dodatkowych treści przez wyświetlenie odpowiedniej informacji. Wystarczy wcisnąć czerwony przycisk na pilocie by otworzyć dodatkowe menu z dostępem do treści HbbTV.

Telewizja hybrydowa jest kolejnym wspólnym projektem Sony i Telewizji Polskiej. W 2011 r. na platformę Sony Internet TV wprowadzono serwis VOD z dostępem do oferty programowej TVP w jakości HD. Sony było również partnerem technologicznym popularnego show „Voice of Poland” nadawanego w TVP 2.

źródło: Sony

KanAutor |2012-09-20T16:48:11+02:0020 września 2012 16:48|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Sony, Telewizja|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Pawe Tutka 26 września 2012 w 13:57 - Odpowiedz

    Informacje na temat pozostałych modeli TV wspierających HbbTV dostępne są na stronie [url]http://hbbtv.pl [/url].

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.