Jesteś tutaj:-, Newsy, Samsung, Sprzęt-Samsung prezentuje ViewFinity S9, nowy wyjątkowy monitor o rozdzielczości 5K

Samsung prezentuje ViewFinity S9, nowy wyjątkowy monitor o rozdzielczości 5K

Realistyczne odwzorowanie kolorów i ekstremalna rozdzielczość zapewniają wysokiej jakości efekty wizualne – przydatne do pracy i rozrywki – na jednym monitorze

Firma Samsung Electronics zapowiedziała dziś rozszerzenie swojej globalnej oferty monitorów ViewFinity o 27-calowy model ViewFinity S9 (S90PC). W czerwcu zeszłego roku miała miejsce premiera modelu ViewFinity S8 (S80PB) o rozdzielczości UHD, natomiast nowy ViewFinity S9 zapewnia udoskonaloną jakość oraz wyższą rozdzielczość. Jest on zoptymalizowany pod kątem wszystkich narzędzi potrzebnych w obszarach związanych z projektowaniem graficznym i fotografią. W tym roku został już wyróżniony nagrodą CES Innovation Award.

 

ViewFinity S9 1 1 1024x655

 

– Nasz nowy monitor został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach z branży kreatywnej i wizualnej, by zapewnić im jak najwyższą wydajność – powiedział Hoon Chung, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics. – Dzięki linii monitorów ViewFinity zapewnimy twórcom wrażenia wizualne najwyższej klasy, a także realistyczną wyrazistość kolorów i wszechstronną łączność, które są niezbędne do kreowania wybitnych projektów.

 

Nowy ViewFinity S9 to 27-calowy ekran o rozdzielczości 5K (5120 x 2880 px), którego powierzchnia jest o ponad połowę większa niż w przypadku innych monitorów UHD, dzięki czemu obrazy i tekst są wyjątkowo wyraźne. To urządzenie pozwala profesjonalistom pracować nad treściami o ultrawysokiej rozdzielczości bez konieczności powiększania obrazu, dzięki czemu użytkownicy widzą jednocześnie swoje projekty oraz wszystkie narzędzia edycyjne.

 

ViewFinity S9 5 768x571

 

Dzięki 99% DCI-P3 i 218 PPI (pikselom na cal), ViewFinity S9 prezentuje żywsze i bardziej nasycone kolory z wyraźniejszymi szczegółami, idealne dla twórców, dla których istotne jest precyzyjne odwzorowanie wizualne. Co więcej, typowa jasność 600 cd/m2 ułatwia pracę w niemal każdych warunkach oświetleniowych. Technologia kalibracji firmy Samsung pomaga użytkownikom osiągnąć pożądaną gamę barw. Monitor jest kalibrowany fabrycznie do poziomu dokładności Delta E <21, więc jest gotowy do pracy natychmiast po wyjęciu z kartonu.

ViewFinity S9 wykorzystuje pionierską funkcję inteligentnej kalibracji sterowanej smartfonem. Użytkownik może dzięki temu wygodnie, precyzyjnie i w dowolnym czasie dostosować parametry wyświetlania bez drogiego i skomplikowanego sprzętu specjalistycznego. W aplikacji SmartThings istnieje opcja wyboru kalibracji w trybie podstawowym w celu szybkiego i łatwego wyregulowania balansu bieli, a także ustawień gamma. Tryb zaawansowany z kolei pozwala na pełną kontrolę nad temperaturą barw, luminancją, przestrzenią kolorów i ustawieniami gamma. Użytkownik rozpoczyna kalibrację za pomocą smartfonu, kierując aparat urządzenia w stronę ekranu. Następnie można wyświetlić raport o wprowadzonych zmianach i wartościach kolorów Delta E.

 

ViewFinity S9 2 768x586

 

ViewFinity S9 dba o wzrok użytkownika na wiele sposobów. Jest wyposażony w inteligentną, certyfikowaną przez instytut TUV funkcję zmniejszającą zmęczenie oczu nawet po dłuższym korzystaniu z monitora. Ponadto, matowa powierzchnia redukuje odbicia światła, minimalizując rozproszenie uwagi podczas pracy.

Dopełnieniem walorów wizualizacyjnych jest funkcjonalność stworzona z myślą o profesjonalistach w celu ułatwienia im życia.

ViewFinity S9 oferuje wszechstronną łączność dla użytkowników komputerów Mac oraz Windows i oprócz portów USB-C zawiera też wejścia Thunderbolt 4 i mini DisplayPort. Kompatybilność ze standardem Thunderbolt 4 umożliwia ładowanie urządzeń mocą do 90 W i niezawodne przesyłanie danych z prędkością do 40 Gbps.

Monitor jest wyposażony w kamerę SlimFit o rozdzielczości 4K, przyłączaną przez „pogo pin” bez dodatkowych kabli lub urządzeń. Wysoka rozdzielczość kamery zapewnia niesamowitą jakość obrazu podczas wideopołączeń w aplikacjach takich jak Google Meet. SlimFit można ustawić odpowiednio do kąta nachylenia monitora, a funkcja automatycznego kadrowania zapewnia widoczność użytkownika w kadrze, nawet po zmianie pozycji.

Smukła, metalowa konstrukcja monitora ViewFinity S9 sprawdza się w każdym otoczeniu. Dzięki ergonomicznej budowie produkt ten może zapewnić komfort i poprawić wydajność pracy. Podstawę o regulowanej wysokości dopasowuje się do poziomu oczu użytkownika, natomiast przechylanie ekranu pozwala na dostosowanie kątów widzenia. Monitor można ustawić w orientacji poziomej lub pionowej (w tym drugim przypadku czytanie długich dokumentów nie wymaga częstego przewijania ekranu). Dzięki kompatybilności z uchwytem VESA użytkownicy mogą wygospodarować dodatkową przestrzeń i utrzymać porządek na biurkach.

 

ViewFinity S9 4 1024x729

 

Funkcja Smart TV pozwala zamienić monitor w telewizor wtedy, gdy po pracy nadejdzie czas na rozrywkę. Natychmiastowy dostęp do popularnych aplikacji streamingowych i programów bez konieczności korzystania z oddzielnego komputera, wbudowane głośniki z funkcją Adaptive Sound+ (która automatycznie dostosowuje się do poziomu hałasu otoczenia) oraz pilot zdalnego sterowania sprawiają, że jest to monitor idealny zarówno do użytkowania podczas pracy, jak i czasu wolnego.

ViewFinity S9 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie od 26 czerwca 2023 r., a daty premier zależą od regionu.

 

Autor |2023-07-17T11:41:30+02:0017 lipca 2023 12:40|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Newsy, Samsung, Sprzęt|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.