Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Nowy film wytwórni Disney i Pixar – „Elemental” – pojawi się w rozdzielczości 4K HDR na ekranach Samsung Onyx Cinema LED

Nowy film wytwórni Disney i Pixar – „Elemental” – pojawi się w rozdzielczości 4K HDR na ekranach Samsung Onyx Cinema LED

Film „Elemental” w rozdzielczości 4K HDR można teraz zobaczyć na ekranach Samsung Onyx oferujących unikalne wrażenia wizualne.

Samsung Electronics i Pixar Animation Studios ogłosiły, iż najnowsza animacja wytwórni pt. „Elemental” została przeniesiona na nowy poziom jakości. Od teraz dostępna jest formacie kinowym 4K i HDR. (szeroki zakres dynamiki koloru), oferowanym wyłącznie na ekranie Cinema LED Samsung Onyx. Oryginalnie premiera obrazu miała miejsce 16 czerwca br. Widzowie, oglądający film w kinie ze wspomnianym ekranem, będą mogli cieszyć się porywającymi wrażeniami wizualnymi.

Samsung Onyx to pierwszy na świecie diodowy ekran kinowy z certyfikatem Digital Cinema Initiatives (DCI), wyróżniający się wyjątkowo żywymi kolorami i maksymalną szczegółowością obrazu. Ta ostatnia wykracza poza tradycyjne systemy projektorowe, będące standardem branżowym od ponad 100 lat. Jednocześnie niweluje dotychczasowe ograniczenia, jak współczynnik kontrastu czy jasności. Ekran wyświetla miliony dodatkowych kolorów, których widz nie zobaczy w konwencjonalnym kinie.

 

Elemental for Onyx 1

 

Pixar, nagrodzone Oscarem® studio, opracowało film w nowej wersji kinowej w jakości 4K HDR, by pokazać jak ostre, nasycone i szczegółowe mogą być filmowe kadry. Połączenie wizji artystycznej studia z doświadczeniem firmy Samsung w dziedzinie technologii obrazu zaowocowało przygotowaniem wyjątkowego doświadczenia filmowego. Wspólny projekt ma na celu popularyzację ekranów LED w przestrzeni kinowej.

 

– Pixar znany jest z pokonywania granic zarówno w technologii, jak i sztuce. Potwierdza to nasz najnowszy film „Elemental” – powiedział Dominic Glynn, Senior Scientist w Pixar. – Ekran Samsung Onyx to rewolucyjna technologia, wprowadzająca przełomową jakość obrazu kinowego. Po raz pierwszy widzowie doświadczą najwyższej jasności, ostrości i szczegółowości obrazu na dużym ekranie. Obrazie HDR w wydaniu kinowym oferuje wyjątkowe wrażenia wizualne. Nasi filmowcy są zachwyceni, że mogą podzielić się z kinomanami nową wersją „Elemental” – dodaje Glynn.

 

Elemental for Onyx 4

 

To pierwsza produkcja od Pixar dostępna w takiej jakości. Studio planuje kontynuować zwiększanie jakości swoich dotychczasowych produkcji do formatu 4K HDR.

 

– Premiera nowej wersji filmu studia Pixar udowadnia, co można osiągnąć dzięki technologii LED 4K HDR – powiedział Hoon Chung, Dyrektor Wykonawczy dywizji Display Business w Samsung Electronics. – W najbliższej przyszłości będziemy aktywnie rozszerzali współpracę z branżą filmową, zachęcając twórców do korzystania z naszej innowacyjnej technologii, niezrównanej pod względem jakości obrazu.

 

Elemental for Onyx 2

 

Kolejnym atutem Samsung Onyx jest fakt, iż zmieści się w każdym większym pomieszczeniu, jednocześnie pozwalając zaoszczędzić miejsce na tradycyjny projektor. Jest przy tym sprawniejszy technicznie i niezawodny. Obraz prezentowany na urządzeniu wyróżnia się rozdzielczością 4K, wysokim zakresem dynamicznym i maksymalną jasnością 300 nitów – prawie sześć razy większą niż w standardowych rzutnikach.

Światowa premiera kinowego ekranu Onyx miała miejsce w Lotte Cinema World Tower w Seulu w lipcu 2017 r. Dziś można je zobaczyć już w 120 kinach na całym świecie.

 

Więcej informacji na temat rozwiązań dla sal filmowych można znaleźć na stronie: samsung.com/pl/business/led-signage/cinema-led/lh025ich-lh033ichhas-en

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.