Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy-Sposoby na bezpieczny Internet dla dzieci

Sposoby na bezpieczny Internet dla dzieci

Artykuł sponsorowany

Korzystanie z Internetu może nieść za sobą pewne zagrożenia – szczególnie dla dzieci. Złośliwe oprogramowanie to tylko jeden z wielu potencjalnych problemów. Najmłodsi mogą natrafić również na nieodpowiednią treść czy nawet stać się ofiarą cyberprzemocy.

Bezpieczne dziecko w Internecie: jak chronić najmłodszych korzystających z sieci?

Obecnie nikogo już nie dziwi, że nawet małe dzieci spędzają czas, komunikując się z rówieśnikami za pomocą mediów społecznościowych, oglądając filmiki wrzucone do sieci, grając czy szukając interesujących je informacji. Dzieci są jednak szczególnie narażone na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu. Po pierwsze, najmłodsi często jeszcze nie mają świadomości, że w Internecie nie powinni zdradzać wielu osobistych informacji; mogą one wpaść w niepowołane ręce.

Dzieci są też narażone na stanie się ofiarą cyberprzemocy – nie brakuje osób, które zastraszają, stosują szantaż czy zdradzają poufne informacje (albo aby osiągnąć jakiś konkretny cel, albo dla „rozrywki”). Oprócz tego Internet ułatwia nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi (co również może mieć fatalne konsekwencje dla najmłodszych) i jest pełen treści nieodpowiednich dla młodszych osób. Dodatkowo w przypadku korzystania z sieci przez najmłodszych wzrasta ryzyko zainfekowania złośliwym oprogramowaniem.

Jak zatem chronić dzieci w Internecie? Podstawą jest oczywiście właściwa edukacja. Zadaniem rodziców i opiekunów jest wytłumaczenie najmłodszym (w sposób odpowiedni dla ich wieku), jakie zagrożenia niesie za sobą korzystanie z Internetu. To mimo wszystko może jednak okazać się niewystarczające, dlatego dobrym rozwiązaniem może być sięgnięcie po odpowiednie oprogramowanie.

Bezpieczny Internet dla dzieci: usługa od TOYA

Oprogramowaniem, które pomoże zminimalizować ryzyko, jest np. Bezpieczny Internet od TOYA. Umożliwia ono korzystanie z kontroli rodzicielskiej, limitowanie dostępu do Internetu, a dodatkowo chroni przed atakami hakerów i złośliwym oprogramowaniem. Bezpieczny Internet ma zresztą znacznie więcej funkcji; chroni np. bankowość online (zgodnie z zaleceniami banków) m.in. poprzez zapewnienie bezpieczeństwa loginów i haseł. Oprócz tego osoby, które zdecydują się na wykupienie usługi, mogą korzystać z funkcji Antyzłodziej – pozwalającą nie tylko na zlokalizowanie telefonu i jego zablokowanie (w przypadku zgubienia lub kradzieży), ale też na zdalne czyszczenie smartfona. Szczegółowe informacje na temat usługi można znaleźć na: https://toya.net.pl/bezpieczny-internet/.

Warto też wspomnieć, że licencja na 5 urządzeń (co zapewnia ochronę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym użytkownikom Internetu) to koszt tylko 6,90 zł miesięcznie. Tym samym zaledwie kilka złotych wystarczy, by znacząco zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z sieci, co w przypadku najmłodszych jest niezwykle ważne.

Autor |2023-06-27T15:14:50+02:0027 czerwca 2023 15:14|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.