Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie-Samsung podejmuje działania proekologiczne w dziedzinie monitorów i technologii digital signage

Samsung podejmuje działania proekologiczne w dziedzinie monitorów i technologii digital signage

Linia produktów Smart Signage 2022 została wyróżniona certyfikatami lidera branży.

Firma Samsung wdraża nowe, zrównoważone ekologicznie procesy i inicjatywy – w tym praktyki zaopatrzeniowe i produkcyjne o minimalnym oddziaływaniu na środowisko. Zmiany wpisują się w dotychczasowe starania firmy, zmierzające do zmniejszenia śladu środowiskowego w obrębie całej oferty produktowej.

 

Eco Conscious Signage PR main1

 

W ramach swojej wizji „Razem dla jutra”, by zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów, Samsung wprowadził materiały z odzysku w niektórych monitorach i wyświetlaczach profesjonalnych. Do ich produkcji wykorzystywanych jest teraz więcej materiałów z odzysku, co pozwoli rozszerzyć obieg zamknięty zasobów i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Rozwiązania digital signage, w tym produkty z linii Smart Signage 2022, otrzymały certyfikację sprawności energetycznej, spełniającą nowe standardy branżowe. Już od 2021 r. firma stosuje też ekologiczne opakowania w produktach do komunikacji wizualnej.

Eco Conscious Signage PR main3

 

By zwiększyć efektywność wykorzystania zasobów i energii, a jednocześnie zmniejszyć odpadowość, Samsung stosuje kompletne układy elektroniczne typu „System on Chip” (SoC), które w przypadku monitorów i produktów digital signage pozwalają na wyświetlanie treści bez użycia jakichkolwiek dodatkowych urządzeń. Ponadto, firma wydłużyła okres użytkowania produktów, czyniąc je trwalszymi, by również w ten sposób ograniczyć ilość odpadów.

W uznaniu dla działań Samsung na rzecz poprawy efektywność energetycznej produktów oraz wykorzystania tworzyw sztucznych z recyklingu w produktach z linii Smart Signage 2022 (QHB, QMB, QBB), firmie przyznano certyfikat ENERGY STAR, który dołączył do otrzymanego przez nią wcześniej certyfikatu EPEAT (Narzędzie Elektronicznej Oceny Środowiskowej Produktu).

 

Eco Conscious Signage PR main5

 

Samsung był również pierwszą marką w branży, która uzyskała wydawany przez Carbon Trust certyfikat redukcji śladu węglowego dla linii monitorów LCD Signage (LH55QHB), LED Signage (LH012IWA) i monitorów biznesowych (LS34A65). Ponadto Samsung opracował i zastosował w debiutującym w roku 2022 monitorze S8 o wysokiej rozdzielczości nowy materiał wykonany z tworzyw sztucznych, które w przeciwnym razie trafiłyby do oceanu.

 

Eco Conscious Signage PR main4

 

W związku z podjętą w 2022 r. inicjatywą na rzecz globalnego zrównoważonego rozwoju, polegającą na włączeniu dbałości o równowagę środowiska we wszystkie działania, 10 maja podczas AV News Awards marka Samsung została ogłoszona zwycięzcą konkursu „Innowacja roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju”.

 

„Tworząc naszą ofertę urządzeń do komunikacji wizualnej, nieustannie dążymy do zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że tym samym odgrywamy ważną rolę w kreowaniu wizji lepszego świata” – powiedział Hyesung Ha, Wiceprezes Zarządu wydziału Visual Display Business, Samsung Electronics. – „Jesteśmy niezwykle wdzięczni za uznanie dla naszych wysiłków i nie ustajemy w planowaniu oraz realizacji kolejnych wspólnych działań, dążących do zmiany praktyk produkcyjnych na rzecz zrównoważonej przyszłości.”

 

Stanowisko Samsung na wystawie „2022 Integrated Systems Europe” w Barcelonie przy ulicy Gran Via, pawilon 3, numer 3F600, było otwarte w dniach 10-14 maja 2022 r.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.