Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Huawei: inteligentna edukacja przyszłości może pomóc walce z wykluczeniem cyfrowym

Huawei: inteligentna edukacja przyszłości może pomóc walce z wykluczeniem cyfrowym

Nowe technologie mogą odegrać kluczową rolę w transformacji szkolnictwa wyższego, w duchu zrównoważonego rozwoju – takiego zdania są eksperci, którzy wzięli udział w Digital Talent Summit w Barcelonie. Huawei zorganizował wydarzenie w ramach Światowej Konferencji Szkolnictwa Wyższego UNESCO. Udział wzięło w nim ponad 80 ekspertów z sektora edukacji, reprezentujących rządy, środowiska akademickie oraz biznes. Na wydarzeniu nie zabrakło również 10 studentów z programu Huawei Seeds for the Future.

Huawei Digital Talent Summit to wydarzenie podsumowujące osiągnięcia studentów we flagowych programach edukacyjnych firmy, które odbyły się w mijającym roku. W trakcie wydarzenia głos zabrali eksperci w dziedzinie edukacji, innowacji oraz nowych technologii, w tym m.in.: Markus González Beilfuss, podsekretarz ds. uniwersytetów w rządzie Hiszpanii; Ivica Šušak, sekretarz stanu, Ministerstwo Nauki i Edukacji Republiki Chorwacji; Qin Changwei, sekretarz generalny, Komisja Narodowa Chińskiej Republiki Ludowej ds. UNESCO; oraz Li Ming, dyrektor UNESCO-ICHEI. Spotkanie rozpoczęli Stefania Giannini, zastępczyni dyrektora generalnego UNESCO ds. edukacji oraz Vincent Peng, członek zarządu i starszy wiceprezes firmy Huawei, podkreślając coraz ważniejszą rolę, jaką technologie odgrywają w rozwoju edukacji.

 

Musimy podjąć dodatkowe działania, aby zlikwidować przepaść cyfrową, która pozostawiła wiele osób w tyle oraz wdrożyć rozwiązania oparte na technologiach ICT do systemów i programów szkolnictwa wyższego. To ważne w zakresie zwiększenia szans absolwentów na zatrudnienie, ale nie tylko. Technologia cyfrowa może również przyczynić się do stworzenia bardziej otwartych, elastycznych i połączonych ekosystemów szkolnictwa wyższego – powiedziała Stefania Giannini z UNESCO.

 

Vincent Peng z Huawei wezwał następnie w swoim wystąpieniu uniwersytety, globalne korporacje oraz rządy to współpracy na rzecz zrównoważonej i inkluzywnej przyszłości.

 

Technologie cyfrowe mają potencjał, aby przywrócić globalną równowagę w dostępie do edukacji. Powinniśmy wykorzystać wszelkie innowacje do stworzenia bardziej otwartego, dynamicznego i opartego na współpracy systemu szkolnictwa. Jako Huawei nawiązaliśmy współpracę z prawie 2 tys. uniwersytetów na całym świecie, aby stworzyć program Huawei ICT Academy, którego celem jest wsparcie wysiłków edukacyjnych oraz przeszkolenie ponad miliona specjalistów i ekspertów ICT do 2024 roku. Mamy nadzieję, że dzięki tym wysiłkom poprawimy umiejętności cyfrowe na szeroką skalę, wspierając zrównoważony rozwój społeczeństwa i biznesu– powiedział Peng z Huawei.

 

Podczas wydarzenia, firmy Huawei i Ernst & Young (EY) opublikowały również swój pierwszy white paper na temat przyszłości umiejętności cyfrowych w Hiszpanii. Jest to jeden z czterech dokumentów, które Huawei opublikuje w ciągu najbliższych miesięcy. Kolejne dwa będą dotyczyły rozwoju talentów w RPA i Chinach. Sektor edukacji szybko się zmienia, ponieważ technologie takie jak big data, chmura, rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość wirtualna i sztuczna inteligencja sprawiają, że hybrydowe nauczanie staje się bardziej dostępne dla wszystkich. Nowy raport Huawei dotyczący edukacji w Hiszpanii wskazuje jednak, że tylko 13% firm korzysta z tych najnowocześniejszych technologii, a firmy, które z nich korzystają, wykorzystują je głównie do podejmowania decyzji strategicznych.

Wydarzenie zakończyło się uroczystym podsumowaniem współpracy firmy Huawei z partnerami akademickimi i organizacjami rządowymi, w tym inauguracją najnowszej edycji „Seeds For the Future”. Rekrutacja rusza już 19 maja a program, dostępny także w Polsce, jest dedykowanych wszystkim studentom i studentom, chcącym rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie technologii, przywództwa, czy komunikacji. Finaliści i finalistki wezmą udział w bogatym cyklu szkoleń oraz warsztatów. W tym roku, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, czeka na nich m.in. międzynarodowa rywalizacja w konkursie Tech4Good, czy szansa na wygranie wyjazdu na kolejną edycję Huawei Talent Summit.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.