Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-71 nagród i wyróżnień iF Design dla firmy Samsung

71 nagród i wyróżnień iF Design dla firmy Samsung

Wyróżnienia przyznano w dziewięciu różnych kategoriach – od telewizorów, przez sprzęt AGD, smartfony i inne urządzenia, aż po projekty budujące doświadczenia użytkownika (UX).

Samsung otrzymał aż 71 wyróżnień w prestiżowym niemieckim konkursie International Forum (iF) Design Award 2022. Trzy złote nagrody przyznano produktom, które dopasowują się do stylu życia użytkowników, a są to projektor The Freestyle, smartfon Galaxy Z Flip3 5G oraz bezprzewodowy odkurzacz Bespoke Slim. W tegorocznej edycji konkursu, do której zgłoszono 11 tysięcy produktów z 57 krajów, Samsung był najczęściej nagradzanym producentem.

W ramach konkursu iF Design Awards, który zadebiutował w roku 1953 jako Die Gute Industrieform e.V., przeprowadzana jest kompleksowa analiza wyjątkowego charakteru i oddziaływania projektów w dziewięciu różnych kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, koncepcja profesjonalna, architektura wnętrz, architektura, projekt użytkowy, doświadczenie użytkownika (UX) oraz interfejs użytkownika (UI).

 

„W każdym projekcie niezwykle ważne jest połączenie zmieniających się potrzeb oraz innowacyjnych technologii” – powiedział Jinsoo Kim, Wiceprezes Wykonawczy Korproacyjnego Centrum Projektowego Samsung Electronics. „Nasza misja polega na oferowaniu klientom doskonałych doświadczeń, które nie tylko spełniają ich oczekiwania, lecz również podnoszą jakość ich życia”.

 

Trzy złote nagrody przyznano projektom, które dopasowują się do różnych stylów życia

The Freestyle to przenośny projektor, który dzięki zastosowaniu Obrotowego Designu umożliwia wyświetlanie filmów, zdjęć i innych obrazów o przekątnej nawet do 100 cali (w zależności od warunków, w których jest eksploatowany) – na ścianie, suficie czy też na podłodze. Jednym z wyróżników projektora Freestyle jest Automatyczne Dostosowanie Obrazu. To zestaw funkcji, które automatycznie dopasowują wyświetlany obraz do powierzchni: poziomują, wyostrzają oraz automatycznie wykonują autokorektę trapezu. Dzięki temu obsługa tego urządzenia jest dziecinnie prosta.

Całości dopełnia lekki i kompaktowy design, dzięki któremu użytkownik bez problemu przeniesie projektor The Freestyle jedną ręką. Można go wygodnie używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń – na przykład na polach kempingowych, gdyż można go zasilać z powerbanka. Dostosowując się do stylu życia użytkownika, może on także pełnić funkcję głośnika Bluetooth lub świecącej w różnych kolorach lampki.

 

2. iF Design Award Gold Galaxy Z Flip w logo

 

Smartfon Galaxy Z Flip3 5G został nagrodzony za charakterystyczną i kompaktową formę, która zapewnia dostęp do rozbudowanych funkcjonalności oraz daje możliwość składania ekranu, zapewniając tym samym użytkownikowi prawdziwie spersonalizowane wrażenia. Dzięki unikalnej formie smartfonu Galaxy Z Flip3 5G, jego użytkownicy mogą cieszyć się ze wszystkich zalet typowego smartfonu (w rozłożonej formie) oraz z możliwości wygodnego przenoszenia go w kieszeni po złożeniu. Duży ekran zewnętrzny nie tylko dopełnia wizualnie cały projekt, ale ma również praktyczne zastosowanie, pozwalając użytkownikom na odbieranie powiadomień i szybkie robienie zdjęć bez konieczności rozkładania smartfonu.

3. iF Design Award Gold Bespoke Slim w logo

Odkurzacz Bespoke Slim zdobył złotą nagrodę za swój minimalistyczny design, który doskonale wpisuje się w otaczającą go przestrzeń. Zastosowana tu koncepcja Bespoke, zgodnie z którą produkty powinny mieć możliwość dostosowywania się do różnych stylów i gustów, zdecydowanie podnosi komfort użytkowania odkurzacza na każdym etapie – od wyjęcia urządzenia ze schowka, aż po opróżnianie pojemnika na kurz.

 

Telewizory, smartfony, AGD: 71 nagród i wyróżnień w różnych kategoriach

Produkty firmy Samsung zdobyły uznanie we wszystkich kategoriach konkursu iF Design Award 2022 (w tym także w kategorii produktów i doświadczeń użytkownika (UX)) i zostały nagrodzone największą łączną liczbą wyróżnień (71).

Oprócz trzech złotych nagród, przyznano im także wyróżnienia w kategorii produktów (telewizor Neo QLED 8K, odkurzacz Bespoke Jet™, robot sprzątający Jet Bot AI+, szafa odświeżająca ubrania AirDresser, piekarnik Infinite Line™ oraz słuchawki Galaxy Buds2).

Nowy, stosowany w smartfonach serii Galaxy interfejs użytkownika, znany pod nazwą One UI 4, pozwalający dostosowywać funkcje urządzenia do indywidualnych potrzeb, a także koncepcja Galaxy Upcycling at Home, umożliwiająca zbudowanie inteligentnego domu dzięki wykorzystaniu starych telefonów Galaxy jako domowych urządzeń IoT – również zyskały uznanie jurorów, którzy docenili ich projektową doskonałość.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.