Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung obsługuje pierwszą na świecie ogólnokrajową sieć bezpieczeństwa publicznego

Samsung obsługuje pierwszą na świecie ogólnokrajową sieć bezpieczeństwa publicznego

Firma Samsung we współpracy z czołowymi operatorami telefonii komórkowej dostarcza w Korei urządzenia do pierwszej na świecie ogólnokrajowej sieci LTE (PS-LTE) zgodnej z 3GPP. Sieć PS-LTE, działająca w paśmie 700 MHz, zapewnia szybką i niezawodną łączność służbom ratowniczym w ramach ponad 330 organizacji i agencji bezpieczeństwa publicznego, w tym policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i wojska.

Wdrożenie obejmuje opracowaną przez Samsung funkcję o znaczeniu krytycznym Push-to-Talk (MCPTT) z możliwością transmisji multimedialnej, będącą nowo opracowaną wersją Multimedia Broadcast Multicast Service (eMBMS). Pozwala ona na transmisję z jednej komórki do nawet 2500 urządzeń użytkowników – to ponad dwukrotnie więcej niż liczba urządzeń obsługiwanych przez technologie poprzedniej generacji.

W tej realizacji sieć PS-LTE została również połączona z istniejącymi sieciami LTE-Maritime (LTE-M) i LTE-Railway (LTE-R), które już działały w paśmie 700 MHz.

Dzięki ogólnokrajowemu zasięgowi sieć służy jako ujednolicona platforma zapewniająca interoperacyjność różnych instytucji bezpieczeństwa publicznego. Zapewnia to dostępność w czasie rzeczywistym i lepsze możliwości komunikacji między agencjami i personelem w sytuacjach awaryjnych.

 

– Firma Samsung z dumą uczestniczy w tworzeniu w Korei pierwszej na świecie ogólnokrajowej sieci PS-LTE opartej na standardach 3GPP i wykorzystującej nasze kompleksowe rozwiązania PS-LTE. Niezawodna sieć ma zasadnicze znaczenie dla realizowanej w czasie rzeczywistym komunikacji pomiędzy wieloma instytucjami w sytuacjach awaryjnych. Będziemy wzmacniać koreańską sieć PS-LTE poprzez oferowanie zaawansowanych rozwiązań spełniających najwyższe standardy niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa – mówi Seungil Kim, Vice President, Head of Korea Business, Networks Business w Samsung

 

Firma Samsung została wybrana na dostawcę kompleksowych rozwiązań PS-LTE – od infrastruktury po urządzenia – obsługujących rozbudowę sieci PS-LTE, która rozpoczęła się w 2018 roku. Jej implementacja została zaś zakończona w marcu bieżącego roku.

Dzięki wielu pomyślnym wdrożeniom sieci, Samsung pozostaje liderem w rozwoju sieci bezpieczeństwa publicznego nowej generacji. W ubiegłym roku Samsung zademonstrował pierwsze na świecie połączenie wideo Mission Critical Push-to-X (MCPTX) na platformie w chmurze. Firma zajmuje także wiodącą pozycję, jeśli chodzi o standaryzację MCPTX w ramach sieci 5G.

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane AI narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługujących setki milionów użytkowników na całym świecie.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.