Jesteś tutaj:-, Foto, Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony-Totalna porażka – aparat Samsung Galaxy S21 Ultra zajął 17 miejsce w rankingu DxOMark

Totalna porażka – aparat Samsung Galaxy S21 Ultra zajął 17 miejsce w rankingu DxOMark

Aparat Galaxy S21 Ultra został przetestowany przez ekspertów DxOMark. Tradycyjnie inżynierowie wykonali i ocenili ponad 3000 zdjęć testowych i ponad 2,5 godzin wideo, zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i naturalnych w pomieszczeniach i na zewnątrz przy użyciu domyślnych ustawień aparatu.

 

Zdjęcia

Możliwości fotograficzne Galaxy S21 Ultra zostały ocenione na 128 punktów. To o 16 punktów mniej niż posiada Huawei Mate 40 Pro+. Ekspozycja jest dokładna, a zakres dynamiczny jest szeroki, pokazując dobre szczegóły zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach kadru. Jednak przetwarzanie HDR może być nieco niestabilne ze względu na zauważalną różnicę między kolejnymi ujęciami tej samej sceny.

 

Снимок экрана 2021 03 02 в 19.08.01

 

Eksperci z DxOMark zauważyli również, że nasycenie kolorów zmniejsza się przy słabym świetle. System autofokusa zwalnia w warunkach słabego oświetlenia i scen o wysokim kontraście, ale poza tym urządzenie zapewnia precyzyjnie sfokusowane obrazy.

 

Снимок экрана 2021 03 02 в 19.08.08

 

Wideo

W jakości wideo Galaxy S21 Ultra zdobył 98 punktów. Eksperci zauważyli stabilny czas otwarcia migawki, dość szeroki zakres dynamiki, warto jednak zauważyć, że to odbywa się tylko pod warunkiem dobrego oświetlenia. Autofokus zwykle zachowuje ostrość, a dzięki dużej szybkości klatek (60 na sekundę) ruch wygląda w większości ładnie i płynnie.

 

 

Poziom szczegółów jest jednak znacznie niższy niż na konkurencyjnych urządzeniach, często widoczne są artefakty „ruchomej tekstury”. Szum jest również wyższy w większości warunków nagrywania. Kolor wydaje się być dość nienasycony, a  balans bieli często obniża ogólną jakość wideo. Stabilizacja wideo również mogłaby być bardziej skuteczna.

 

Ogólny wynik

Ostateczny wynik Galaxy S21 Ultra wyniósł 121 punktów. Dzięki temu flagowiec znalazł się tylko na 17 pozycji wśród konkurentów, ustępując nawet Samsungowi Galaxy S20 Ultra, który zajmuje 10 miejsce, a także Honor 30 Pro+, iPhone 11 Pro Max, Huawei Mate 30 Pro 5G, iPhone 12 mini, iPhone 12 I Honor V30 Pro.

 

Снимок экрана 2021 03 02 в 19.08.17

 

Według inżynierów DxOMark nowy flagowiec ma dobrą wydajność aparatu, ale jest nieco w tyle za najlepszymi konkurentami w segmencie ultra-premium. Warto również zauważyć, że urządzenie uzyskało ogólny wynik niższy niż jego poprzednik S20 Ultra 5G – 126 punktów.3 komentarze

  1. MK 4 marca 2021 w 10:41 - Odpowiedz

    taaaaak i jest to wysmiewane przez pol internetu za to jaka metodologie przyjeli i jak razace bledy ten test mial przy tym telefonie. Ale spoko, przepisac post zawsze latwiej niz sprawdzic.

  2. Mi 11 5 marca 2021 w 14:18 - Odpowiedz

    Przyjrzałeś się w ogóle temu artykułowi ? Czy piszesz tak tylko, żeby coś napisać ? DxOMark popełni szereg błędów testując ten telefon. Więc test jest praktyczne bezużyteczny.

  3. Marek 12 kwietnia 2021 w 09:39 - Odpowiedz

    S21U użytkuje od ok.3 tygodni. Nie będę się rozpisywał ale z wielkim żalem i rozczarowaniem zgadzam się z opinią DxO! Mam jeszcze Note 10+ i po porównaniu obu aparatów stwierdzam, że Note sprzed 2 lat robi lepsze zdjęcia przy sztucznym oświetleniu, lepsze zdjęcia w trybie nocnym oraz pochmurne dni!! Zdjęcia porównawcze przestawiłem fotografikowi, zostały ogladniete na dużym ekranie i nie ma wątpliwości!! Wszystko wskazuje na to, że Samsung coś znowu spartolił. Niestety tel.kupilem za gotówkę nie nie ma możliwości zwrotu, gdyby była natychmiast bym go oddał!!….tyle w temacie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.