Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja-Samsung prezentuje funkcję HDR10+ Adaptive dla jeszcze lepszych wrażeń wizualnych

Samsung prezentuje funkcję HDR10+ Adaptive dla jeszcze lepszych wrażeń wizualnych

HDR10+ Adaptive działa z trybem Filmmaker, oferując prawdziwie kinowe doświadczenia, niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu.

Telewizory Samsung będą obsługiwały funkcję HDR10+ Adaptive, która poprawia jakość oglądanych w domu treści HDR10+ niezależnie od warunków oświetleniowych. Funkcja ta obsługuje tryb Filmmaker i dostosowuje obraz do jaśniejszych pomieszczeń, dzięki czemu widzowie mogą rozkoszować się prawdziwie kinowymi wrażeniami z filmów i programów telewizyjnych HDR10+ w każdych warunkach. HDR10+ Adaptive zostanie wprowadzona na całym świecie w dostępnych wkrótce telewizorach Samsung QLED na rok 2021.

HDR jest zwykle optymalny w zaciemnionym pomieszczeniu, a przecież warunki w jakich oglądamy mogą się znacząco różnić, w zależności od oświetlenia w pokoju, pory dnia czy ilości okien. Zgodnie z wytycznymi HDR10+ LLC funkcja HDR10+ Adaptive wykorzystuje dynamiczną optymalizację „scena po scenie”, umożliwiając dostosowanie obrazu do warunków oświetleniowych każdego pomieszczenia. W efekcie widzowie mogą cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami podczas oglądania treści HDR. Funkcja wykorzystuje czujnik światła w telewizorach, dzięki czemu ekran prezentuje treści zgodnie z zamierzeniami ich twórców – bez utraty szczegółów i kontrastu. Wszystkie treści Prime Video HDR są automatycznie wyświetlane w formacie HDR10+.

Funkcja HDR10+ Adaptive w telewizorach Samsung QLED obsługuje również tryb Filmmaker. Jest to ustawienie wyświetlania rozwijane przez firmę Samsung – będącą członkiem UHD Alliance – we współpracy z filmowcami, studiami i producentami elektroniki użytkowej. Co więcej, Samsung połączył siły także z Amazon Prime Video, aby umożliwić abonentom tego serwisu oglądanie treści w trybie Filmmaker i z funkcją HDR10+ Adaptive.

 

– Nieustannie poszukujemy nowych funkcji i innowacji, które mogą poprawić jakość doznań widzów – mówi BA Winston, Global Head of Video Playback and Delivery w Amazon Prime Video. – Za sprawą HDR10+ Adaptive i trybu Filmmaker treści Prime Video są optymalizowane niezależnie od warunków oświetleniowych, a widzowie mogą oglądać filmy i programy telewizyjne prezentowane zgodnie z intencją twórców.

 

Coraz więcej filmów, seriali i programów jest dostępnych w trybie HDR10+ dzięki Universal Pictures Home Entertainment (UPHE) i Samsung. Firmy te rozszerzają współpracę technologiczną o kolejne katalogi z treściami HDR10+ oraz o nowe tytuły rozpowszechniane w ramach usług OTT na całym świecie.

 

– Wszyscy spędzamy teraz sporo czasu w domu, dlatego nieustannie szukamy sposobów na wzbogacenie domowej rozrywki – wyjaśnia Younghun Choi, Executive Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics. – To dla nas prawdziwa przyjemność, że możemy wprowadzać inteligentne rozwiązania w zakresie jakości obrazu, które poprawią wrażenia z oglądania treści HDR. Dzięki nim użytkownicy naszych telewizorów mogą liczyć na prawdziwie kinowe wrażenia w domu.

– Firma Samsung wykazała wyjątkowe zaangażowanie zarówno w rozwój technologii HDR10+, jak i w zmotywowanie całej branży do nawiązania współpracy w tym celu – dodaje Michael Aaronson, Senior Vice President, Digital Distribution w UPHE. – Cieszymy się, że możemy dalej rozszerzać nasze partnerstwo z Samsung, w miarę jak wprowadzamy więcej tytułów do zaawansowanego ekosystemu domowego oglądania filmów, dostępnego dla widzów na całym świecie.

 

Wśród tytułów UHD oferowanych przez Prime Video znajdują się też te w HDR10+. Dzięki temu wszyscy użytkownicy Prime Video mogą cieszyć się lepszymi wrażeniami wizualnymi na większości telewizorów Samsung QLED niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu.Autor |2020-12-30T10:47:22+01:0030 grudnia 2020 10:47|Kategorie: Android, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.