Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung dostarcza urządzenia do obsługi 5G firmie Videotron w Kanadzie

Samsung dostarcza urządzenia do obsługi 5G firmie Videotron w Kanadzie

Samsung i Videotron ogłosiły dziś uruchomienie usługi 5G dla użytkowników Videotron. Komercyjne wdrażanie nowego standardu rozpocznie się w Montrealu – drugim co do wielkości mieście w Kanadzie. Z czasem usługa 5G w sieci Videotron zostanie rozszerzona na całą prowincję Quebec.

Po wielu dekadach sukcesów w branży telewizji kablowej i internetowej,w 2010 roku firma Videotron rozpoczęła świadczenie usług telefonii komórkowej i od tego czasu jest jednym z najszybciej rozwijających się operatorów. Teraz, dzięki współpracy z Samsung, Videotron poszerza swoje usługi o 5G. W tym celu Samsung dostarczył firmie Videotron sieć dostępową 5G RAN, która obejmuje pasma 600 MHz, 700 MHz, 2,6 GHz i AWS. 5G RAN firmy Samsung obsługuje zarówno LTE, jak i 5G NR, umożliwiając wygodną obsługę sieci i oszczędność miejsca wymaganego na instalację, a także zmniejszenie nakładów inwestycyjnych i kosztów operacyjnych.

 

– Współpraca z firmą Samsung w zakresie usług 5G pozwoliła nam sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów – mówi Jean-François Pruneau, prezes i dyrektor generalny Videotron. – wzmaciniając nasze wspólne działania, zapewnimy mieszkańcom Quebecu nowe doświadczenia i możliwość połączenia z siecią zapewniającą im wszystko to, co dla nich najważniejsze. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowy poziom łączności, który sprawi, że codzienne życie użytkowników stanie się bardziej komfortowe.

– Samsung z przyjemnością wspomaga Videotron podczas wprowadzania usługi 5G. Komercyjne wdrożenie zapewni odbiorcom usług firmy nowe, ekscytujące wrażenia korzystania z tego standardu – dodaje Jeff Jo, President i CEO Samsung Electronics Canada – Wspierając firmę Videotron, Samsung korzysta ze swojego doświadczenia w skutecznym wdrażaniu 5G, aby zagwarantować niezawodne, zaawansowane usługi w tym zakresie użytkownikom w Kanadzie.

 

Samsung jest pionierem w skutecznym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Firma obsługuje komercyjne usługi 5G na przodujących pod tym względem rynkach, m.in. w Korei, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Ponadto szybko rozszerza swój globalny zasięg, wchodząc na coraz to nowe rynki, w tym kanadyjski i nowozelandzki.

 

O firmie Videotron

Videotron, spółka zależna w całości należąca do Quebecor Media Inc., świadczy zintegrowane usługi telekomunikacyjne obejmujące telewizję kablową, rozrywkę, dostęp do internetu, a także telefonię przewodową i komórkową. Dzięki swojej platformie rozrywki domowej i zarządzania Helix Videotron jest liderem w dziedzinie nowych technologii. Na dzień 30 września 2020 r. firma obsługiwała 1 481 800 klientów telewizji kablowej i 452 900 abonentów swojej usługi przesyłania strumieniowego wideo Club illico. Videotron jest w Quebecu liderem również pod względem szybkiego dostępu do internetu – na ten sam dzień firma mogła poszczycić się liczbą 1 773 600 abonentów usługi kablowej. Ponadto w tym samym czasie Videotron miał na terenie tej prowincji 1 452 600 użytkowników telefonii komórkowej, świadczył także usługi telefonii przewodowej dla 950 900 gospodarstw domowych i organizacji na jej terenie. Firma została uznana za jednego z najlepszych pracodawców w Montrealu.Autor |2020-12-17T08:43:24+02:0017 grudnia 2020 08:43|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.