Jesteś tutaj:-, Apple, Huawei, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia, Xiaomi-Samsung i Xiaomi stopniowo odbierają udziały Huawei na rynku smartfonów

Samsung i Xiaomi stopniowo odbierają udziały Huawei na rynku smartfonów

Widzimy spadek Huawei, Samsung i Xiaomi umacniają swoją pozycję na rynku.

Niewiele osób było przekonanych, że Huawei nie będzie w stanie utrzymać wiodącą pozycji na rynku smartfonów przez długi czas – szczególnie w sytuacji braku wykorzystania systemu Google w swoich telefonach. Prognozy te znajdują już potwierdzenie w najnowszym raporcie specjalistów firmy Counterpoint Technology Market Research z sierpnia.

 

counterpoint 684x438

 

W ostatnim miesiącu lata, udział Huawei w rynku smartfonów wyniósł 16% wobec 21%, który przypadł firmie jeszcze w kwietniu tego roku  – wtedy to ten wynik pozwolił chińskiej firmie stać się producentem numer jeden na świecie. Spadek Huawei pozwolił firmie Samsung odzyskać pozycję lidera i kontrolować 22% udziału na rynku urządzeń mobilnych.

Pierwszą trójkę nadal zamyka Apple, a jego udział wynosi 12%. Czwarte miejsce przypadło Xiaomi — 11% w porównaniu do 8% w kwietniu. Eksperci uważają, że spadek Huawei będzie kontynuowany i firma spadnie na siódmą pozycję w rankingu największych producentów smartfonów w przyszłym roku. Osłabienie chińskiej firmy zagra jest oczywiście rękę jej konkurentom, którzy będą mogli poprawić swoją pozycję na rynku.

Eksperci uważają, że jest prawdopodobne, że w czwartym kwartale udział Apple nieco wzrośnie, z powodu pojawienia nowej linii iPhone 12.Autor |2020-10-19T18:00:10+02:0019 października 2020 18:00|Kategorie: Android, Apple, Huawei, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia, Xiaomi|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.