Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja-Od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

Od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

W 2006 roku telewizor Samsung Bordeaux był dziełem sztuki użytkowej i wyróżniał się błyszczącą ramką o szerokości ponad 5 centymetrów. W 2020 zadebiutował kolejnej generacji QLED 8K z Bezgranicznym Ekranem, który praktycznie pozbawiony jest ramek. Te kilkanaście lat to prawdziwa rewolucja i to nie tylko w ujęciu technologicznym, ale także w obszarze designu produktów i ich roli we wnętrzu. Zobaczmy, jak to się zmieniało.

  • Na przestrzeni ostatnich 14 lat grubość ramek telewizorów Samsung zmniejszyła się z 54 mm do 2,3 mm.
  • Najnowsza generacja QLED 8K wyróżnia się Bezgranicznym Ekranem, który zaciera granice między urządzeniem a otaczającą je przestrzenią.
  • Rozwiązania, takie jak Tryb Ambient+, Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem czy Uchwyt Przylegający sprawiają, że telewizor staje się prawdziwą ozdobą salonu, a mu możemy wybrać większy telewizor.

 

Dziś telewizor powinien być równie funkcjonalny, co piękny. Widzowie chcą cieszyć się większym i bardziej wciągającym obrazem. Eksperci przewidują, że w tym roku nastąpi 17-procentowy wzrost sprzedaży telewizorów 75-calowych i większych. Ponadto prognozują, że sprzedaż telewizorów 8K wzrośnie o 110 procent na światowym rynku telewizorów.

Samsung bardzo konsekwentnie rozwija telewizory również pod kątem designu i rozwiązań konstrukcyjnych, tak aby zapewnić widzom najlepsze doznania wizualne – podczas oglądania i wtedy, gdy telewizor jest wyłączony.

Tegoroczny flagowy telewizor QLED 8K Q950T przyniósł sporo nowości konstrukcyjnych.

 

Obraz1

Bezgraniczny Ekran pozwala na pełne wykorzystanie potencjału ekranu telewizora. Zaciera się granica między urządzeniem, przestrzenią, otoczeniem i widzem.

 

Obraz2

Dzięki redukcji czarnej ramki i zmniejszeniu rozmiaru ramki, krawędzie ekranu są mniej widoczne i zapewniają bardziej wciągające doznania podczas oglądania.

 

Obraz3

Efekt wizualny dodatkowo podkreśla wzór w obudowie, który stanowi eleganckie wykończenie.

 

Obraz4

 

Podstawa ukryta jest z tyłu ekranu i nadaje mu lekkości. Dzięki temu telewizor znajduje się zawsze na pierwszym planie.

 

Obraz5

QLED Q950T wyróżnia się smukłą, jednolitą konstrukcją o grubości 15 milimetrów. To sprawia, że po zamocowaniu telewizor doskonale przylega do ściany, zapewniając jeszcze bardziej wciągające wrażenia.

 

Infografika design 1Autor |2020-10-20T13:11:05+01:0020 października 2020 13:11|Kategorie: Android, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.