Jesteś tutaj:-, Samsung-Oskar Zięta zaprasza do HE Concept Store

Oskar Zięta zaprasza do HE Concept Store

Oskar Zięta będzie pierwszym artystą, który weźmie udział w nowej inicjatywie. Jego prace zostaną wyświetlone na ekranie The Wall Luxury w przestrzeniach dawnego Hotelu Europejskiego.

– Od luksusowych wnętrz, takich jak butiki, salony samochodowe, loże VIP czy hotelowe lobby, wymaga się obecnie wyjątkowych rozwiązań wizualnych, które wywołują u klientów pozytywne doznania. The Wall Luxury wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując niespotykaną jakość obrazu i możliwości aranżacyjne dla każdej przestrzeni – powiedziała Patrycja Drab, Business Development Manager The Wall Luxury.

 

Technologiczna harmonia

HE Concept Store to jedno z niewielu miejsc, które łączy różne funkcje. Oprócz zakupów oferuje możliwość zobaczenia wystawy, posłuchania koncertu czy spotkania się ze znajomymi. Instalacja The Wall Luxury o powierzchni niemal 110 cali (2.419 x 1.36 m) w centralnym miejscu pomieszczenia doskonale współgra z wyjątkową przestrzenią zaprojektowaną przez Magdalenę Kijanko. Architektka inspirowała się eklektyzmem, w którym widoczne są wpływy takich stylów, jak vintage czy antyk. Co ważne, większą część asortymentu oferowanego na  przestrzeni 330 m kw HE Concept Store jest autorstwa wiodących polskich artystów, projektantów mody i twórców rękodzieła.

 

Sztuka i technologia – TECH ART Concept

Ideą, która przyświecała instalacji The Wall było nie tylko wzbogacenie wnętrza o kolejny piękny produkt, ale także wykorzystanie go w realizacji projektów specjalnych, takich jak wystawy czy koncerty. Już niebawem, z inicjatywy Samsung i HE Concept Store ruszy cykl wydarzeń artystycznych „TECH-ART Concept”, w ramach którego polscy artyści pojawią się w przestrzeni Hotelu Europejskiego, a ich twórczość będzie można zobaczyć nie tylko na żywo, ale także na The Wall Luxury. Pierwszym artystą, który weźmie udział w projekcie będzie polski projektant Oskar Zięta, autor słynnego stołka PLOPP oraz rzeźb, które można zobaczyć w Warszawie: TAJDO w Hotelu Europejskim, AXIS przy Rotundzie PKO,  WIR w Galerii Północnej. W HE Concept będzie można podziwiać dzieła artysty wykonane ze stali szlachetnej. Ich unikatową formę udało się uzyskać dzięki technologii FiDU, która polega na wypełnianiu formy sprężonym powietrzem.

 

The Wall Luxury w liczbach

The Wall to koncepcja modułowego wyświetlacza, która umożliwia zbudowanie ekranu o dowolnym rozmiarze. Jedyne ograniczenie stanowi wielkość pomieszczenia i oczywiście kwestie estetyczne. Aby uzyskać rozdzielczość UHD ekran musi mieć przynajmniej 146”. W przypadku instalacji w HE Concept Store zdecydowano się na ekran o przekątnej 110”, dzięki czemu idealnie współgra on z otoczeniem. Ekran The Wall Luxury został zbudowany z 9 paneli LED model IW008R, które umieszczone są w układzie 3 x 3, tworząc ekran o powierzchni 3.29 m2. Rozdzielczość ekranu to 2880 x 1620 pikseli, zaś współczynnik pixel pitch wynosi zaledwie 0.84 mm. Szczytowa jasność dochodzi do 2,000 nitów.

Źródło:
samsung.pl


Autor |2020-06-10T22:58:46+02:0010 czerwca 2020 22:58|Kategorie: Newsy, Samsung|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.