Samsung na tropie fake newsów

Naukowcy z Samsung R&D Institute Poland tropią fałszywe informacje i odnoszą sukcesy w konkursie FEVER 2.0. organizowanym przez Amazon Research Cambridge.

Tegoroczna – druga już edycja konkursu – rozpoczęła się 7 marca 2019 roku. Jedenaście drużyn podjęło się trzech różnych zadań w celu stworzenia nowoczesnego rozwiązania, pozwalającego na wyszukiwanie  i weryfikację faktów. Warsztaty podsumowujące FEVER 2.0 odbędą się 3 i 4 listopada na konferencji Empirical Methods in Natural Language Processing 2019 w Hong Kongu.

Polski zespół objął prowadzenie w jednym z etapów konkursu FEVER, który w tym roku został podzielony na trzy fazy: Build it, Break it, Fix it (Zbuduj, Złam, Napraw). W pierwszej fazie, „Budujący” musieli wytworzyć system do sprawdzania faktów – tzw. „fact-checker”, który przypisywał dane zdanie do jednej z trzech kategorii: prawda, fałsz lub niedostateczne informacje oraz podawał odpowiedni argument pochodzący z artykułów z Wikipedii.

W drugiej fazie, „Łamacze” mieli za zadanie stworzyć przykłady, które będą stanowiły wyzwanie dla istniejących systemów. Ostatnia część konkursu polegała na ulepszeniu systemów przez „Naprawiających” tak, aby były one w stanie oprzeć się atakom „Łamaczy”.

W związku z rosnącym niebezpieczeństwem związanym z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji, automatyzacja procesu weryfikacji faktów staje się coraz bardziej konieczna. Konkurs FEVER jest odpowiedzią na ten problem. Jego celem jest stworzenie podstaw pod inteligentne, kompletne systemy, które mogą zaradzić rozprzestrzenianiu się tzw. „fake newsów”.

Drużyna Samsung R&D Institute Poland została wyróżniona jako najlepsza w fazie „Łamaczy”. Zespół wytworzył innowacyjny system AI, który jest w stanie automatycznie wygenerować spójny i realistyczny tekst w kontrolowany sposób, stanowiący jednocześnie wyzwanie dla systemu fact-checkingowego.

W dzisiejszych czasach aplikacje wykorzystujące sieci neuronowe do przetwarzania języka naturalnego są coraz powszechniejsze. W przyszłości system kontrolowanej generacji tekstu, opracowany przez drużynę Samsung R&D Institute Poland, może także zostać wykorzystany jako program konwersacyjny, podsumowujący teksty, czy też zmieniający styl wypowiedzi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile