Jesteś tutaj:-, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Samsung z nagrodą „Przedsiębiorca Transformacji”

Samsung z nagrodą „Przedsiębiorca Transformacji”

Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz wręczyła wczoraj nagrodę „Przedsiębiorca Transformacji”, w kategorii Przyjaciel polskiej gospodarki, firmie Samsung Electronics podczas gali Forum Sukcesu Polskiego Biznesu w Poznaniu.

 

„Samsung wpisał się na dobre w krajobraz cyfrowej transformacji Polski. Światowy lider technologiczny realizuje w naszym kraju wiele śmiałych projektów inwestycyjnych i innowacyjnych. Dla Polski to duże wyróżnienie i możliwość czerpania know-how od najlepszych. Tym bardziej cieszymy się, że możemy nagrodzić Samsunga, jako firmę, która przyczyniła się do rozwoju i promocji polskiej gospodarki w minionym trzydziestoleciu” – powiedziała Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

 

 

Samsung należy do grona największych inwestorów zagranicznych prowadzących działalność w Polsce. Firma jest obecna w Polsce od ponad 20 lat i zatrudnia kilka tysięcy osób.

 

„Przyznana przez Panią Minister nagroda to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Polska to nie tylko jeden z najważniejszych i najbardziej perspektywicznych rynków dla firmy, ale także lider przemian europejskich o silnej gospodarce otwartej na innowacje i nowe technologie. Dla nas Polska to przede wszystkim wyjątkowi ludzie – klienci, ale także wspaniali pracownicy, bez których zaangażowania i codziennej pracy nie moglibyśmy dzisiaj wspólnie świętować tego sukces” – powiedział Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska odbierając nagrodę z rąk Pani Minister.

 

 

Polska oraz Korea kontynuują oraz wzmacniają współpracę na wielu płaszczyznach, jako strategiczni partnerzy. Ponieważ to partnerstwo jest solidne oraz dobrze rozwija się w kontekście inwestycji oraz współpracy gospodarczej dzisiejsza nagroda w kategorii Najlepszy Przyjaciel polskiej gospodarki dla firmy Samsung jest kolejnym dowodem naszego partnerstwa – powiedziała podczas swojego przemówienia Mira Sun Ambasador Republiki Korei Południowej w Polsce.

Samsung Electronics Polska angażuje się w wiele lokalnych inicjatyw społeczno-edukacyjnych, jak choćby projekt Inkubatorów Samsunga, wspierających rozwój innowacji w regionie Polski wschodniej (Lublin, Białystok, Rzeszów) oraz program rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Samsung wspiera też liczne instytucje i wydarzenia kulturalne – firma aktywnie wspiera Centrum Nauki Kopernik Samsung należy także do grona najlepszych pracodawców, co potwierdza przyznane firmie wyróżnienie Randstad Award 2019.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.