Pojawiły się szczegóły poprawek Samsunga Galaxy Fold

Samsung najwyraźniej zmienił niektóre komponenty w smartfonie Galaxy Fold, aby lepiej chronić składany wyświetlacz przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Tak przynajmniej relacjonuje Sammobile w odniesieniu do raportu południowokoreańskich mediów. Mówi się m.in., że firma wdrożyła swoje rozwiązania mające na celu ochronę ekranu.

Start rynkowy modelu Galaxy Fold nie powiódł się na kilku urządzeniach testowych wydanych wcześniej do testów przez Samsunga. W niektórych przypadkach testerzy najwyraźniej przypadkowo uszkodzili ekran, usuwając warstwę ochronną, którą błędnie uznali za konwencjonalny ochraniacz ekranu. W rzeczywistości nie można usuwać tej folii.  Poszczególne urządzenia testowe były nawet opatrzone odpowiednią adnotacją na wyświetlaczu.

Usunięcie folii sprawiło, że składany ekran dotykowy jest niezwykle podatny na zadrapania i inne uszkodzenia. Niektórzy testerzy stwierdzili nawet, że ekran został już uszkodzony pod czas usunięcia folii.

Zgodnie z raportem, ta górna warstwa ochronna nie powinna być już rozpoznawalna jako folia i nie powinna być usuwalna. Teraz Samsung ma ukrywać krawędzie folii pod zewnętrzną osłoną wyświetlacza.

Kolejnym punktem krytyki były otwory w górnej i dolnej krawędzi zawiasu. Wpuszczają kurz i brud do do środka. Kurz trafiający pod wyświetlacz urządzenia testowego mógł spowodować awarie ekranu.

Samsung znacznie zmniejszył rozmiar tych otworów, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń z zewnątrz do urządzenia. W sprawozdaniu wspomina się również o ostrzeżeniach mających na celu poinformowania konsumentów o szczególnych cechach wyświetlacza.

Samsung obecnie testuje ulepszone urządzenia za pośrednictwem operatorów telefonii komórkowej w Korei Południowej. Firma ma ogłosić nową datę uruchomienia w tym miesiącu.

1 komenarz

  1. Franecki 19 maja 2019 w 20:48 - Odpowiedz

    Samsung firma , która nakreśla nowa standardy oraz jest piewcą technologii jakiej nie uzyskalibyśmy od innych marek przez najbliższe 10 lat.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile