Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt, Top7-Samsung otwiera studenckie centrum edukacji USG w Bydgoszczy

Samsung otwiera studenckie centrum edukacji USG w Bydgoszczy

Studenckie centrum edukacji ultrasonograficznej znajdować się będzie w Collegium Medicum na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Pracownia została wyposażona w 2 nowe aparaty ultrasonograficzne Samsung HS60 i HS40 wraz z kompletem głowic. Dodatkowo w pracowni został zainstalowany duży 75” calowy ekran na którym będzie można wyświetlać obrazy diagnostyczne z aparatów USG jak również inne treści edukacyjne w ramach codziennych zajęć ze studentami.

 

W ramach współpracy z Collegium Medicum, firma Samsung wyremontowała salę dydaktyczną, gdzie zlokalizowano Centrum Edukacji oraz udostępniła 2 ultrasonografy. Projekt ma na celu wsparcie edukacji studentów w zakresie nauki wykonywania badań ultrasonograficznych. Współpraca Collegium Medicum oraz marki Samsung planowana jest na 2 lata.  W oficjalnym otwarciu centrum wezmą udział władze uczelni oraz firmy Samsung Electronics Polska.

 

Wyposażenie studenckiego centrum edukacji ultrasonograficznej w najnowocześniejsze aparaty USG Samsung pomoże studentom w prostszy sposób nauczyć się najbardziej powszechnie stosowanej metody diagnostycznej jaką jest ultrasonografia. Zależy nam aby studenci uczyli się na najnowszych urządzeniach na rynku umożliwiających wykonywanie zarówno prostych badań jak i bardziej zaawansowanych, takich jak na przykład elastografia  – powiedział Marcin Ciesielski z Samsung Electronics Polska.

Otwarcie centrum ultrasonograficznego

Otwarcie centrum szkoleniowego

Aparaty USG Samsung powstały we współpracy z lekarzami specjalistami i cechują się doskonałą jakością obrazu, mając ponadto niezwykle prostą, intuicyjną obsługę.

HS40 to uniwersalny ultrasonograf do podstawowej diagnostyki. W zależności od konfiguracji może służyć do diagnostyki jamy brzusznej, badań naczyniowych, badań ginekologiczno-położniczych jak i do zrobienia bardzo dobrej jakości echo serca. HS60 to aparat, który ma już na wyposażeniu sondy wykonane w technologii monokryształu (S-VueTM). Technologia sond S-VueTM umożliwia uzyskanie o wiele lepszej jakości obrazu w porównaniu z sondami wykonanymi w technologii klasycznej. Ponadto aparat HS60 jest bardziej ukierunkowany na badania naczyniowe, ma między innymi sondę liniową do badania naczyń głębiej położonych.

HS60 2

HS60 2Autor |2019-01-16T09:30:55+02:0016 stycznia 2019 09:30|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.