Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Reklama, Samsung, Sprzęt, Telefony-Samsung wyjaśnia przyczynę samozapłonów Note7 (wideo)

Samsung wyjaśnia przyczynę samozapłonów Note7 (wideo)

Podczas konferencji prasowej w Seulu w Korei Południowej, po trwającym kilka miesięcy szczegółowym postępowaniu wyjaśniającym, firma Samsung Electronics ogłosiła przyczynę incydentów dotyczących telefonu Galaxy Note7. Poinformowała także o działaniach, które mają zapobiec powtórzeniu się takich incydentów w przyszłości.


DJ Koh, President of mobile Communications Business w Samsung Electronics, ujawnił szczegółowe wyniki postępowania wyjaśniającego, a także przeprosił użytkowników telefonu Galaxy Note7, operatorów telefonii komórkowej, partnerów detalicznych i dystrybutorów oraz kontrahentów. Podziękował im również za cierpliwość i nieustające wsparcie.


Wraz z nim na konferencji prasowej wystąpili przedstawiciele członków kadry kierowniczej UL, Exponent i TUV Rheinland, kierujący niezależnymi grupami branżowymi realizującymi własne postępowania wyjaśniające w zakresie różnych aspektów incydentów dotyczących telefonów Galaxy Note7.

Wśród mówców znaleźli się:

 • Sajeev Jesudas, Prezes, Jednostka ds. Działalności Konsumenckiej, UL;
 • dr Kevin White, Główny Naukowiec, Exponent;
 • Holger Kunz, Wiceprezes Wykonawczy ds. Produktów, TUV Rheinland AG.

Występujący szczegółowo omówili ustalenia wynikłe z postępowania wyjaśniającego i ujawnili nowe działania, które firma Samsung podjęła w związku z incydentami.

Samsung ogranicza naładowanie baterii Note7 do 60 proc.

Na podstawie informacji uzyskanych podczas postępowania wyjaśniającego, firma Samsung wdrożyła różnorodne wewnętrzne procesy w zakresie jakości i bezpieczeństwa, których celem jest dalsze podnoszenie bezpieczeństwa urządzeń. Procesy te obejmują protokoły dodatkowe, takie jak wielopoziomowe działania w zakresie bezpieczeństwa i 8-punktowa Weryfikacja Bezpieczeństwa Baterii. Ekspertyza koreańskich inżynierów wykazała, że przyczyny samozapłonów Note’a 7 były dwie. Pierwsza, to wada projektowa akumulatora, która znalazła się w prawym górnym rogu baterii. Drugą przyczyną była wada produkcyjna, która zaistniała w bateriach z wymiany. Szczegóły na zamieszczonej infografice


Firma Samsung utworzyła także Grupę Doradczą ds. Baterii złożoną z doradców zewnętrznych, naukowców i badaczy, która ma zapewnić zachowanie przez firmę jasnej i obiektywnej perspektywy w odniesieniu do bezpieczeństwa baterii i innowacji. W skład Grupy Doradczej ds. Baterii wchodzą:

 • dr Clare Grey, wykładowca chemii, University of Cambridge;
 • dr Gerbrand Ceder, wykładowca materiałoznawstwa i inżynierii, UC Berkeley;
 • dr Yi Cui, wykładowca materiałoznawstwa i inżynierii, Stanford University;
 • dr Toru Amazutsumi, Prezes Amaz Techno-consultant

Przez kilka ostatnich miesięcy wraz z niezależnymi specjalistycznymi organizacjami branżowymi prowadziliśmy szczegółowe postępowanie wyjaśniające, którego celem było określenie przyczyny incydentów dotyczących telefonu Galaxy Note7 – mówił DJ Koh – Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, nie ustajemy w wysiłkach, aby zyskać zaufanie naszych klientów poprzez innowację, która redefiniuje postępowanie w zakresie bezpieczeństwa, a także otwiera drogę do nieograniczonych możliwości i niesamowitych, nowych doświadczeń – dodał DJ Koh.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać oglądając film poniżej

Dodał, że najnowszy model Samsunga Galaxy S8 nie zostanie jeszcze zaprezentowany podczas zbliżających się światowych targów telekomunikacyjnych (Mobile World Congress) w Barcelonie.

Samsung – wymiana Note7 na Galaxy S7 edge lub zwrot pieniędzy

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.samsung.com/galaxy, gdzie dostępna jest również cała konferencja prasowa.

źródło: Samsung Electronics

Kan

Warto przeczytać:
Samsung może wydać 6-calowego Galaxy S8 Plus

Samsung nie będzie oferować Galaxy S8 w wersji z płaskim ekranem

Tak może wyglądać Samsung Galaxy S8

Nowe informacje na temat specyfikacji Samsunga Galaxy S8

Wraz z Galaxy S8 Samsung przedstawi nowego, inteligentnego asystenta użytkownika

Autor |2017-01-23T07:55:15+01:0023 stycznia 2017 07:55|Kategorie: Android, Newsy, PC i Laptopy, Reklama, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Tom 23 stycznia 2017 w 07:45 - Odpowiedz

  No ale co w końcu było tą przyczyną wybuchów? Taki długi artykuł i nic w temacie, hahaha

 2. Sapphire 23 stycznia 2017 w 07:57 - Odpowiedz

  Dokładnie, w końcu się nie doczytałem, co było przyczyną. 😀

 3. Ahmed 23 stycznia 2017 w 08:23 - Odpowiedz

  W każdym samolocie, jak teraz leciałem za Oceanem, to w samolotach była zapowiedź o zakazie posiadania na pokładzie telefonu Samsung Note 7. Dostało się Samsungowi w plecy mocno ostatnio.

 4. DJ DJ 23 stycznia 2017 w 08:44 - Odpowiedz

  Oto wymieniona przyczyna:
  [quote] Procesy te obejmują /…/ i 8-punktowa Weryfikacja Bezpieczeństwa Baterii, która miała być przyczyną samozapłonów Note’a 7.[/quote]

  🙂

 5. NIK 30 stycznia 2017 w 11:51 - Odpowiedz

  Przyczyny były trzy. Dwie z winy drobnych odstępstw / zaniedbań w procesie produkcji z pozoru nieistotnych . Trzecia od udaru mechanicznego w czasie np. użytkowania która tak naprawdę też jest z winy Samsunga bo zapomniał o warstwie izolacji która powinna się znaleźć w baterii.
  Podsumowując Samsung zafundował sobie (na koszt użytkowników) bardzo drogie badania które w poważnej firmie powinny były być robione przed zatwierdzeniem modelu do produkcji.
  U Samsunga nie pierwszy raz takie produkty wychodzą na rynek, lata temu były np. napędy CD/DVD które masowo padały , telewizory i dyski twarde i pewnie wiele innych o których możemy nie wiedzieć bo ich masowe awarie nie były tak spektakularne i nagłośnione w mediach.
  Samsung szybko zaistniał na rynku dzięki cieciu kosztów na testowanie produktów przed ich wprowadzeniem (Chiny w ogóle tego nie robią). Co do Samsunga nadal trzeba się trzymać zasady żeby nie kupować od nich żadnych nowości bo stajemy się ich testerami, królikiem doświadczalnym. Jeśli już to tylko stare technologie i z drobnymi modyfikacjami tzw remejki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.