Obsługa i ergonomia


Zastosowany ekran nie powala na kolana, 3.5″ przy rozdzielczości HVGA powoduje widoczność „pikselozy” na wyświetlaczu. Jest to najgorszy element samego urządzenia. Na plus należy zaliczyć powłokę oleofilową, niestety jednak widoczność w pełnym słońcu jest bliska zeru. Warto również wspomnieć o braku czujnika światła, tym samym istnieje możliwość tylko ręcznej regulacji jasności ekranu.

Reakcja na dotyk stoi na przyzwoitym poziomie, choć wydaję się ona nieco gorsza niż w przypadku Galaxy S (może jest to tylko złudzenie, ze względu na mniejszy rozmiar ekranu?)

Podobnie jak starszy brat i w tym znalazła się technologia QuickType by Swype pozwalająca na wygodnie pisanie wiadomości SMS, e-mail, za pomocą przesuwania palcem po poszczególnych literach.

Mniejszy ekran urządzenia spowodował, że domyślna klawiatura Samsung jest mniej użyteczna.

Książka adresowa nie odbiega znacznie od wersji, którą możemy znaleźć w pozostałych telefonach z Androidem, podział na wszystkie kontakty, grupy oraz ulubione. Istnieje sporo pól, które można dodać do kontaktu, w tym przydomek, nick, stanowisko, firma itd. Telefon wyświetla kontakty zarówno z karty SIM, własnej pamięci, istnieje możliwość synchronizacji kontaktów, galerii z usługami Google w tym z Picasa.

Czas działania Galaxy Ace na baterii to około 2 dni przy standardowym użytkowaniu, choć zdarzają się momenty, w którym wymagane jest codzienne ładowanie urządzenia.