Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-HP rozwija ofertę urządzeń Thin Client dostosowanych do pracy w chmurze

HP rozwija ofertę urządzeń Thin Client dostosowanych do pracy w chmurze

Firma zwiększa swoje zaangażowanie w tworzenie specjalnie zaprojektowanych urządzeń w chmurze, wprowadzając nowe rozwiązania Thin Client – HP mt46 Mobile Thin Client, HP mt32 Mobile Thin Client, HP t540 Thin Client oraz system operacyjny HP ThinPro 7.2.

HP zapowiada nowe rozwiązania typu Thin Client dedykowane chmurze, opracowane na nowo i zaprojektowane z myślą o pracujących w biurze, jak i po za nim. Dla działów IT oznacza to szybsze wdrażanie, zabezpieczanie i zarządzanie, co przełoży się na jeszcze lepszą współpracę z pozostałymi pracownikami. Urządzenia wyposażono w procesory AMD Ryzen™ Mobile lub procesory Intel Core 10-tej generacji.

Wykorzystanie VDI (Virtual Desktop Infrastructure) i aplikacji internetowych stale rośnie, niezależnie od regionu, a pandemia COVID-19 przyspieszyła tę zmianę. W rezultacie, specjaliści IT mają do czynienia z pracownikami operującymi z różnych miejsc i stale zmieniającym się środowiskiem wirtualnym. W związku z tym firmy poszukująprostych w zarządzaniu rozwiązań, które usprawnią pracę tak działów IT, jak i samych użytkowników.

 

Terminal HP mt46 Mobile Thin Client zapewnia doskonałe wrażenia dzięki wygodnej konstrukcji, niezawodnym zabezpieczeniom, łatwości serwisowania oraz wydajnej łączności (m.in. Wi-Fi 6). Ulepszone funkcje zabezpieczeń, takie jak HP Sure Start i Sure View Reflect zapewniają użytkownikom elastyczność pracy w dowolnym miejscu, bez obawy o ujawnienie poufnych informacji w wyniku „hakowania wizualnego” i ataków na BIOS.

 

HP mt46 Mobile Thin Client

 

Zbudowane na procesorach mobilnych AMD Ryzen™ PRO z serii 4000 z pamięcią DDR4-2666 i zasilane przez Windows 10 IoT lub HP ThinPro OS, urządzenie poradzi sobie z dużymi obciążeniami podczas pracy wielozadaniowej. Wysoką produktywność przez cały dzień umożliwia natomiast bateria o dużej pojemności. Urządzenie wyposażono w szerokokątną kamerę HD, która zapewnia ostry i czysty obraz, dobrej klasy mikrofon oraz system audio firmy Bang & Olufsen. HP mt46 zawiera kamerę HP Privacy, opcjonalny czytnik linii papilarnych i automatyczną regulację jasności dla większego bezpieczeństwa i produktywności.

 

Dzięki startowej masie poniżej 1 kg i przekątnej ekranu wynoszącej 13 cali, HP mt32 Mobile Thin Client zapewnia bezpieczną mobilność pracowników. Zasilane procesorem mobilnym Ryzen™ z serii 4000 i systemem Windows 10 IoT urządzenie, zapewnia wielowarstwowe zabezpieczenia, niezawodną łączność i potężne przetwarzanie – za cenę, którą łatwo uzasadnić.

HP mt32 Mobile Thin Client

Automatyczna regulacja jasności wygodnie dostosuje się do warunków oświetlenia, a łączność WWAN i długi czas pracy baterii pozwolą użytkownikom na wykonywanie wielu zadań przez cały dzień oraz szybki dostęp do aplikacji i utrzymywanie produktywności w dowolnym miejscu. Dzięki terminalowi HP mt32 Mobile Thin Client użytkownicy otrzymają do dyspozycji zintegrowane funkcje zabezpieczeń i prywatności, takie jak HP Sure View Reflect i kamera HP Privacy z przesłoną, która zmniejsza obawy o możliwość wizualnego zhakowania danych lub naruszenia prywatności.

 

Terminal HP t540 Thin Client zapewnia pracownikom bezpieczne i kompaktowe rozwiązanie VDI. W miarę jak przestrzenie robocze stają się coraz mniejsze, otwarte lub wielofunkcyjne – HP t540 Thin Client, zapewnia najwyższą elastyczność w dowolnym miejscu.

HP t540 Thin Client

Urządzenie zasilane przez procesor AMD Ryzen™ Embedded R1305 oraz Windows 10 IoT umożliwia wielozadaniową i efektywną współpracę oraz zapewnia pracownikom nieprzerwaną łączność dzięki niezawodnej sieci Wi-Fi 6. Pojedynczy kabel USB Typu-C podłączony do monitora dokującego pozwala utrzymać uporządkowane i profesjonalne miejsce pracy, jednocześnie spełniając wytyczne „polityki czystego biurka” (CDP).

HP zapowiedziało także HP ThinPro 7.2, system operacyjny nowej generacji skoncentrowany na chmurze, stworzony specjalnie z myślą o zapewnieniu elastycznej i bezpiecznej chmury. Użytkownicy mogą korzystać z VDI lub chmury, wybierając jedną z głównych platform ujednoliconej komunikacji. Nowy OS sprawia, że działy IT mogą zapewnić bezproblemową pracę z dowolnego miejsca, a to dzięki ulepszonym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak SecureBoot Signing.

 

Ceny i dostępność

  • Terminal HP mt46 Mobile Thin Client będzie dostępny w okolicach października. Cena urządzenia zostanie podana bliżej daty premiery.
  • Terminal HP mt32 Mobile Thin Client będzie dostępny w listopadzie. Cena urządzenia zostanie podana bliżej daty premiery.
  • Terminal HP t540 Thin Client będzie dostępny w listopadzie. Cena urządzenia zostanie podana bliżej daty premiery.
  • HP ThinPro OS 7.2 zadebiutuje w grudniu.Autor |2020-10-05T08:12:56+02:005 października 2020 10:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.