Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Pozostałe, Sprzęt, Top7-Na krowach w Rosji przetestowali okulary wirtualnej rzeczywistości

Na krowach w Rosji przetestowali okulary wirtualnej rzeczywistości

Wysokie technologie wchodzą w produkcję rolną: na jednej z farm w Rosji na krowach został przetestowany prototyp okularów wirtualnej rzeczywistości. Zakłada się, że urządzenie VR pomoże poprawić stan emocjonalny krów i pozytywnie wpłynie na produkcję mleka.

Według badań holenderskich i szkockich naukowców, warunki środowiskowe i samopoczucie krów znacznie wpływają na ilość i jakość i ilość mleka. W Rosji po raz pierwszy wypróbowano na krowach okulary VR, poinformowano na stronie internetowej Ministerstwa rolnictwa i żywności w Moskwie.

Specjaliści IT we współpracy z weterynarzami wykorzystali urządzenie, zaprojektowane wstępnie dla ludzi i przerobili je uwzględniając budowę głowy i wzroku krów. Został również opracowany program, który pozwala zwierzętom wyobrazić sobie, że pasą się na letnim polu.

 

1

 

Podczas przeprowadzenia pierwszego testu eksperci odnotowali zmniejszenie lęku i wzrost ogólnego pozytywnego samopoczucia stada„, — poinformowano w resorcie. Jednak efekt wpływu VR-urządzenia na mleko jeszcze trzeba zbadać dokładniej.

Jeśli wyniki eksperymentu okażą się pozytywne, projekt zostanie rozbudowany.Autor |2019-11-28T12:41:52+01:0028 listopada 2019 11:30|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Pozostałe, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. pan Turecki 28 listopada 2019 w 16:52 - Odpowiedz

  teraz pora rzucić baranom żeby to kupili

 2. Qwer 29 listopada 2019 w 20:04 - Odpowiedz

  Biedne istoty 🙁

 3. Eon 2 grudnia 2019 w 22:16 - Odpowiedz

  COW MATRIX 🙂
  Taka biedna krówka stoi sobie w zapyziałej stodole, po kolana w gównie z rurami podpiętymi do cycek a mysli że jest w krowim niebie. Przypomina mi to scene z Matrixa jak Neo sie wybudził i takimi dojnymi krowami byli ludzie. Być może globalnie wszyscy jestesmy z takiej wirtualnej rzeczywistości.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.