Jesteś tutaj:-, Gry, Lenovo, Newsy, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Lenovo przedstawia najpotężniejsze na świecie 16-calowe laptopy do gier przyspieszone sztuczną inteligencją oraz ekosystem produktów gamingowych

Lenovo przedstawia najpotężniejsze na świecie 16-calowe laptopy do gier przyspieszone sztuczną inteligencją oraz ekosystem produktów gamingowych

  • Lenovo™ przedstawia najpotężniejsze na świecie 16-calowe laptopy do gier, korzystające z AI, która utrzymuje maksymalną wydajność w różnych scenariuszach gier
  • Najnowsze komputery stacjonarne Lenovo Legion™ Tower maksymalizują wydajność chłodzenia dzięki TDP do 260 W, zapewniając więcej mocy w grach

Lenovo zaprezentowano najnowszą linię komputerów, monitorów i akcesoriów Lenovo Legion, wyznaczając w ten sposób nowy standard w gamingu, zapewniający graczom przewagę i zdobycie czołowych miejsc w rankingach 2023 roku.

Lenovo wykorzystuje moc komputerów gamingowych dzięki nowej ofercie opracowanej z myślą o targach CES® 2023, która odblokowuje dominację na cyfrowym polu bitwy dzięki dostrojonej przez sztuczną inteligencję wydajności, umożliwiającej graczom zwiększenie liczby klatek na sekundę. Nowością w 2023 roku jest chip Lenovo LA AI, pierwszy na świecie wyspecjalizowany układ AI w laptopie do gier, zainstalowany w nowych laptopach Lenovo Legion Pro 7 i 7i (16”, 8) oraz Lenovo Legion Pro 5 i 5i (16 ”, 8). Lenovo AI Engine+, oparty na chipie Lenovo LA AI, wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego w celu optymalnego dostrojenia wydajności systemu. Chip wspiera uczenie maszynowe, zapewnione przez Lenovo Vantage, który monitoruje liczbę klatek na sekundę w grach i dynamicznie dostosowuje się w celu uzyskania najwyższej wydajności. Oferując nawet o 15% wyższe TDP, ten układ i oprogramowanie do uczenia maszynowego pozwalają laptopom z serii Legion Pro zapewnić wyższą wydajność w porównaniu z poprzednimi generacjami. Laptopy Lenovo Legion Pro 7i oraz Lenovo Legion Pro 5 i 5i są również wyposażone w Tobii Horizon, który umożliwia śledzenie ruchów głowy bez użycia dodatkowego sprzętu, co gwarantuje graczom wyjątkowy poziom zanurzenia się w ich ulubionych grach.

s 576 x (1)

Komputery stacjonarne to nowa generacja Lenovo Legion Tower stanowiąca szczyt ekstremalnej mocy i wydajności. Nowo zaprezentowane modele Lenovo Legion Tower 7i (34L, 8) i Lenovo Legion Tower 5i (26L, 8) obsługują nawet procesory 13. generacji Intel® Core™ do komputerów stacjonarnych i układy graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ z serii 40. Co więcej, nowy Lenovo Legion Tower 5 (26L, 8) jest wyposażony w maksymalnie procesor AMD® Ryzen™ 9 i kartę graficzną AMD Radeon™ z serii RX 7000 lub NVIDIA GeForce z serii RTX 40 GPU. Ofertę uzupełniają najnowsze monitory Lenovo Legion, w tym nowe 27-calowe wyświetlacze Lenovo Legion Y27f-30 FHD i 27‑calowe Lenovo Legion Y27qf-30 QHD, które zostały zaprojektowane z myślą o wymaganiach zarówno graczy, jak i twórców.

Każdy komputer Lenovo Legion jest wyposażony w system Windows 11 wraz z 3-miesięczną subskrypcją Xbox Game Pass Ultimate, dzięki którym gracze mogą rzucić się w wir rywalizacji już od uruchomienia laptopa. Dźwięk w nowej linii Legion wzbogaca Nahimic firmy SteelSeries, funkcja zapewniająca dodatkową przewagę dzięki wciągającemu dźwiękowi 3D, który pozwala graczom wyraźniej słyszeć członków drużyny, jednocześnie zwiększając świadomość przestrzenną, która jest kluczem do zdobywania szczytów w rankingach. Streamerzy docenią łatwo regulowane elementy sterujące balansem i korektorem, które pozwalają skupić się tam, gdzie uwagi rzeczywiście potrzeba — na wygranej. Aplikacja Lenovo Vantage oferuje dodatkowy zestaw narzędzi typu „all-in-one”, w tym pulpity nawigacyjne wydajności w czasie rzeczywistym, sterowanie podkręcaniem, a także inteligentne sterowanie wentylatorami z nowym, niestandardowym trybem wentylatora. Do każdego urządzenia Lenovo Legion dołączana jest również aplikacja Legion Arena, która konsoliduje posiadane gry z wielu platform, umożliwiając graczom przeszukiwanie całej biblioteki z jednego miejsca i szybkie znajdowanie gry, w którą chcą zagrać. Legion Ultimate Support jest również dostępny dla osób, które chcą całodobowego dostępu do zaawansowanego wsparcia technicznego świadczonego przez ekspertów posiadających wiedzę na temat gier, aby pomóc graczom w pełni wykorzystać możliwości ich urządzeń Lenovo Legion, za pomocą dostępnego rozwiązania zdalnego, ale też na miejscu, w następnym dniu roboczym.

 

„Lenovo Legion toruje nową drogę do osiągnięcia szczytowej wydajności w grach, wykorzystując sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe napędzane wyspecjalizowanymi chipami, aby jeszcze bardziej zwiększyć liczbę klatek na sekundę, dając graczom kluczową przewagę” — powiedział Ouyang Jun, wiceprezes Lenovo i dyrektor generalny ds. Segment, Grupa Inteligentnych Urządzeń. „Najnowsze urządzenia Lenovo Legion ustanawiają nowy standard w bardziej inteligentnym, wydajnym gamingu”.

 

Inteligentna stylistyka, jeszcze bardziej inteligentne, wspomagane przez AI wnętrze: Lenovo Legion Pro 7i i Lenovo Legion Pro 7

Potężne 16-calowe Lenovo Legion Pro 7i i Lenovo Legion Pro 7 — najpotężniejsze na świecie 16-calowe laptopy gamingowe – optymalizowane sztuczną inteligencją — dają graczom, którzy szukają przewagi, możliwość wybrania własnej drogi do wielkości. Opcjonalnie są wyposażone w najnowsze procesory Intel Core 13. generacji lub procesory AMD Ryzen z serii 7000, a także najnowsze układy GPU do laptopów NVIDIA GeForce RTX z serii 40.

s 429 x

CES23 Legion 3Najwyższej klasy podzespoły mogą pracować w bardziej wytężony sposób, a przy tym dłużej, dzięki Lenovo Legion ColdFront 5.0 z Hybrid Thermals, z wyjątkowo szeroką komorą parową, która obejmuje zarówno procesor, jak i kartę graficzną w przypadku układów graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 dla laptopów lub dedykowaną komorę parową procesora z hybrydowym ciepłowodem dla układów graficznych NVIDIA GeForce RTX 4070 dla laptopów. Procesory są chłodzone za pomocą ciekłego metalu, co oznacza zerowy throttling, podczas gdy ciepło jest odprowadzane przez duże otwory wentylacyjne z tyłu i po bokach obudowy, co skutkuje TDP wynoszącym aż 235W mocy. Układ Lenovo LA AI, który napędza Lenovo AI Engine+, jeszcze bardziej zwiększa wydajność, maksymalizując liczbę klatek na sekundę, zapewniając niesamowite wrażenia w grach.

Cała ta graficzna magia oznacza, że każda klatka jest wyświetlana z błyskawiczną szybkością i wyraźnymi detalami na ekranie Lenovo PureSight Gaming Display z panelem 16:10 WQXGA 2560×1600, który obsługuje zmienną częstotliwość odświeżania do 240 Hz. Wykorzystaj tę moc, dostępną na wyciągnięcie ręki dzięki klawiaturze Lenovo Legion TrueStrike, podświetlanej przez konfigurowalne podświetlenie RGB każdego klawisza Lenovo Legion Spectrum.

Dla tych, którzy są w ciągłym biegu, ciągłość dostępu do gier zapewni bateria Super Rapid Charge o pojemności do 99,99Wh. Jest to największa bateria dozwolona do przewożenia w samolocie. Oferuje także szybkie ładowanie. Wszystko mieści się pomiędzy całkowicie metalową górną i dolną pokrywą obudowy, dostępną w kolorze Onyx Grey.

 

Gotowe do pracy, gotowe do gry: Lenovo Legion Pro 5i oraz Lenovo Legion Pro 5

Kiedy zarówno do zabawy, jak i codziennej pracy ma służyć tylko jeden komputer, nie należy szukać daleko – najlepiej w takim scenariuszu sprawdzą się 16-calowy Lenovo Legion Pro 5i i Lenovo Legion Pro 5. Ich e-sportowa stylistyka nawiązuje do gamingowych możliwości znajdujących się w sercu tych wydajnych maszyn. Są one dostępne z procesorami Intel Core 13. generacji lub AMD Ryzen z serii 7000 oraz kartami graficznymi do NVIDIA GeForce RTX 4070 dla laptopów, która umożliwi zwycięzcom rywalizację na najwyższym poziomie. Podzespoły są chłodzone za pomocą technologii Lenovo Legion ColdFront 5.0, która wykorzystuje masywne układy wydechowe i wloty powietrza, system podwójnych wentylatorów, przewodnik termiczny z przemianą fazową i zaawansowane hybrydowe ciepłowody. To wszystko, aby odprowadzić więcej gorącego powietrza przez niezwykle wydajne otwory wentylacyjne, zapewniając cichą i chłodną sesję grania. Chip Lenovo LA AI monitoruje obciążenie procesora i karty graficznej, aby dynamicznie dostosowywać zarządzanie ciepłem i wycisnąć jeszcze więcej wydajności z podzespołów komputera. Ustawienia układu Lenovo LA1 można precyzyjnie dostroić za pomocą Lenovo Vantage, zapewniając pełną kontrolę nad wentylatorami, sterowanie przetaktowywaniem i inne funkcje potrzebne do pełnego wykorzystania całkowitego TGP 200 W.

s 480 x

Niesamowita grafika generowana przez wydajne podzespoły “pod maską” laptopów Lenovo Legion Pro 5i i Lenovo Legion Pro 5 jest ożywiona na 16-calowym wyświetlaczu Lenovo PureSight Gaming Display o rozdzielczości 16:10 WQXGA ze zmienną częstotliwością odświeżania do 240 Hz. Tymczasem Lenovo Legion Spectrum 4-zone RGB TrueStrike pozwala użytkownikowi jeszcze bardziej zanurzyć się w akcji. Aby uzyskać bardziej elegancki wygląd, klawiatura TrueStrike jest również dostępna z białym podświetleniem. Lenovo Legion Pro 5 jest wyposażony w baterię Super Rapid Charge Pro 80 Wh do zasilania komputera w klasie szkolnej, wykładowej lub w drodze do pracy. Wszystko to znalazło swoje miejsce pomiędzy metalową górną pokrywą, a polimerową dolną pokrywą obudowy, dostępnej w kolorach Onyx Grey lub Abyss Blue.

 

Ujarzmij niesamowitą moc drzemiącą w Lenovo Legion Tower 7i i wygrywaj cały dzień

Żadna przeszkoda nie zatrzyma tej bestii. Została ona stworzona z myślą o ekstremalnej mocy i wydajności. Dla tych, którzy chcą wyposażyć swoje domowe stanowiska, najnowsza generacja 34-litrowego Lenovo Legion Tower 7i dominuje na horyzoncie gier dzięki najnowszym procesorom Intel Core 13. generacji, nasycając maszynę niezbędną mocą. Wirtualne światy ożywiają opcjonalne karty graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 40, które zapewniają najwyższą liczbę klatek na sekundę, bardzo niskie opóźnienia i Ray Tracing, dzięki czemu zarówno gracze, jak i twórcy mogą doświadczyć rewolucyjnych nowych sposobów grania, przesyłania strumieniowego i tworzenia. Dzięki nawet 64 GB pamięci RAM DDR5 5600 MHz, która pozwala wyprzedzić konkurencję, wydajność w grach jest wyższa nawet przy intensywnym obciążeniu wielozadaniowym.

s 480 x (1)

Moc dostarczana przez te podzespoły jest ekstremalna dzięki większemu radiatorowi VRM, nawet sześciu potężnym, ale cichym wentylatorom ARGB, przedniej pokrywie wspomagającej przepływ powietrza ze specjalnie zaprojektowanym, trójwymiarowym wzorem oraz opcjonalnemu systemowi chłodzenia cieczą, który daje legendarną moc 260W TDP. Ta porażająca wydajność graficzna jest uzupełniona zupełnie nowymi, w pełni konfigurowalnymi efektami świetlnymi Lenovo Legion 12‑ARGB, idealnie widocznym przez panel boczny z hartowanego szkła, który ukazuje wnętrze komputera stworzonego by wygrywać. Przez panel boczny zobaczymy także maksymalnie 6 TB (3x 2 TB SSD), które może przechowywać lokalnie ponad 1000 tytułów klasy AAA, oraz zasilacz o mocy do 1200W PSU, który zapewnia zasilanie dla całej, potężnej konfiguracji.

Obudowa Lenovo Legion Tower 7i jest dostępna w kolorze Storm Grey⁷ i ma z przodu łatwo dostępne 2 porty USB-A 3.2, 2 porty USB-A 2.0 i 2 gniazda audio. Z tyłu znajdują się 4 porty USB-A 3.2, 2 porty USB-A 2.0, 1 port USB-C® (20 Gb/s) i 1 port USB-A 3.2 (10 Gb/s), a także gniazda RJ45 i audio stereo.

 

Zbudowane z myślą o grach jutra: Lenovo Legion Tower 5i i Lenovo Legion Tower 5

Komputery stacjonarne Lenovo Legion Tower 5i i Lenovo Legion Tower 5 o pojemności obudowy 26 litrów zaprojektowano z myślą o przeniesieniu przyszłości gier na domowe stanowisko gamingowe. Wybierz ścieżkę do oszałamiająco szybkiej wydajności dzięki procesorom Intel Core 13. generacji do komputerów stacjonarnych w Lenovo Legion Tower 5i w połączeniu z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX z serii 40 lub procesorowi do komputerów stacjonarnych AMD Ryzen 7000 w Lenovo Legion Tower 5 w połączeniu z serią kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 40 lub AMD Radeon z serii RX 7000 i do 32 GB pamięci RAM DDR5 5600 MHz oraz do 2 dysków SSD o pojemności 1 TB, a wszystko to ożywione dzięki modularnemu zasilaczowi o mocy 850 W 90%.

s 576 x (2)

Bez względu na wyposażenie, nowe Lenovo Legion Tower 5i i Lenovo Legion Tower 5 poradzą sobie ze wszystkim, od tytułów AAA po e-sport, zachowując jednocześnie chłód i ciszę dzięki nawet pięciu cichym wentylatorom wyposażonym w oświetlenie ARGB, które odprowadzają więcej ciepła szybciej wypuszczając powietrze przez splątane przednie ramki obudowy. Komputery te mogą pochwalić się opcjonalnym szklanym panelem bocznym (otwieranym bez użycia narzędzi)Lenovo Legion Tower 5i i Lenovo Legion Tower 5 są dostępne w kolorze Storm Grey⁷ z dwoma łatwo dostępnymi portami USB-A 3.2 (5 Gb/s) i jednym gniazdem combo audio z przodu.

 

Nowa generacja łącząca pracę i grę

Gracze, którzy szukają lepszych rozdzielczości do e-sportu, częstotliwości odświeżania i czasów reakcji, nie muszą szukać dalej. 27-calowe monitory Lenovo Legion Y27qf-30CES23 Legion 7 i Lenovo Legion Y27f-30 są wyposażone w technologię Eyesafe® Certified 2.0 Natural Low Blue Light, która pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu.

s 571 x

Monitor Lenovo Legion Y27qf-30 QHD o rozdzielczości 2560×1440 ma czas reakcji 0,5 ms i częstotliwość odświeżania 240 Hz, którą można podkręcić do 250 Hz. Obsługa technologii AMD FreeSync™ Premium i Adaptive Sync zapewnia rozgrywkę bez efektu rozrywania ekranu. Panel IPS zastosowany w Lenovo Legion Y27qf-30 pokrywa paletę barw sRGB w 125%, gamę kolorów DCI-P3 w 95%, obsługuje kolory 1,07b, 10-bitową głębię kolorów. Może przy tym poszczycić się dokładnością odwzorowania kolorów Delta E ≦2 oraz jasnością HDR 400 z certyfikatem VESA. To sprawia, że zapewnia wierne odwzorowanie kolorów, doskonałą jasność i kontrast. Dwa głośniki o mocy 3W każdy dodają atmosfery eksplorowanym światom gry. Ergonomiczna konstrukcja wyświetlacza obejmuje uchwyt na telefon w podstawie.

s 571 x (1)

27-calowy monitor Lenovo Legion Y27f-30 FHD o rozdzielczości 1920×1080 również zapewnia płynny obraz w grach w przystępnej cenie, z częstotliwością odświeżania 240 Hz z możliwością przetaktowania do 280 Hz, obsługą technologii AMD FreeSync Premium i Adaptive Sync. Panel IPS zastosowany w tym modelu oferuje 113% sRGB, 90,7% gamy kolorów DCI-P3, dokładność odwzorowania kolorów Delta E ≦2 oraz jasność HDR 400 z certyfikatem VESA.

Ceny i dostępność w Polsce wkrótce.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.