Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Rynek, Tablety, Targi i konferencje-CES 2018: Lenovo na 2018 rok – AI, AR i VR, to wizja lepszej rzeczywistości

CES 2018: Lenovo na 2018 rok – AI, AR i VR, to wizja lepszej rzeczywistości

Na targach CES 2018 firma Lenovo zaprezentowała swoją wizję innowacji technologicznych na 2018 rok. Nowa oferta inteligentnych urządzeń — od produktów kieszonkowych, przez komputery PC, po urządzenia domowe — zapewni użytkownikom lepszą rzeczywistość.

Rzeczywistość wirtualna (VR) staje się coraz bardziej atrakcyjna dzięki nowemu podejściu do odtwarzania, jak i tworzenia materiałów VR. Gogle Lenovo Mirage™ Solo z Daydream™ umożliwiają w wyjątkowo prosty sposób poznawanie rzeczywistości wirtualnej. To autonomiczne i w pełni samowystarczalne urządzenie zwiększa przystępność materiałów VR. Kamera Lenovo Mirage z Daydream po założeniu gogli rejestruje każdą chwilę, aby można było ją przeżyć ponownie i to w trzech wymiarach. Nowości czekają także profesjonalistów — dzięki monokularowi Lenovo C220 i rzeczywistości rozszerzonej (AR) mogą pracować jeszcze sprawniej. Ten zestaw składający się z lekkiego monokulara, z którego można korzystać bez użycia rąk oraz oprogramowania do AR, wykorzystuje możliwości smartfonów do ułatwienia i uatrakcyjnienia prac serwisowych, szkoleń i innych zadań. Lenovo Smart Display z wbudowaną funkcją Google Assistant powstał po to, by jeszcze bardziej komfortowo i w spersonalizowany sposób korzystać z nowoczesnych technologii także w domu. Firma Lenovo zwiększyła również możliwości swoich laptopów: Miix 630 to urządzenie „2 w 1” z odłączaną klawiaturą, które pozwala na stałą łączność z siecią, a swoją mobilnością dorównuje smartfonom. Oferuje łączność LTE1,baterię umożliwiającą oglądanie nagrań wideo przez nawet 20 godzin2 oraz wydajność i funkcjonalności komputera PC z systemem Windows® 10. Laptopy ThinkPad zwiększają swój potencjał za sprawą ulepszonej linii X1 oraz wprowadzonych innowacji w modelach z serii X, T i L. Użytkownicy komputerów z Windows 10 będą mogli wygodniej przenosić pliki i ustawienia z jednego komputera na inny, identyfikować bezpieczne sieci Wi-Fi, a także korzystać z diagnostyki komputera i pomocy technicznej za pośrednictwem jednej aplikacji Lenovo Vantage.

Dzięki VR, AR i inteligentniejszym funkcjom rzeczywistość staje się jeszcze bardziej fascynująca.

Vital Moto Mod
Vital Moto Mod

Współpraca w najlepszym wydaniu: nowe akcesoria Moto Mods i konkurs Developer Challenge z Indiegogo

Motorola rozbudowała ekosystem akcesoriów Moto Mods o dwa nowe produkty opracowane przez deweloperów. Vital Moto Mod zawiera zaawansowaną technologię czujników umożliwiającą łatwe mierzenie pięciu parametrów życiowych za pomocą jednego modułu. Po dołączeniu go do smartfona moto z, można zmierzyć: tętno, częstotliwość oddechów, saturację, temperaturę oraz — po raz pierwszy — skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi z palca.

Rozsuwana klawiatura Livermorium — zdobywca nagrody głównej w konkursie Transform the Smartphone Challenge w serwisie Indiegogo 2017 to wysuwana, pełna klawiatura QWERTY, która umożliwia przechylenie ekranu smartfona moto z o 45 stopni i pisanie dłuższych tekstów wygodniej, niż na ekranie dotykowym. Motorola i Indiegogo ponownie ogłosiły konkurs Transform the Smartphone Challenge dla deweloperów zainspirowanych platformą Moto Mods, dzięki któremu mogą oni zrealizować świetne pomysły i wprowadzić je na rynek.

Lenovo Mirage Solo z Daydream + kamera Lenovo Mirage
Lenovo Mirage Solo z Daydream + kamera Lenovo Mirage

Razem lepiej: gogle Lenovo Mirage Solo z Daydream + kamera Lenovo Mirage

Autonomiczne gogle Mirage Solo oraz kamera Mirage VR180 firmy Lenovo to nowe podejście do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tym urządzeniom miłośnicy VR mogą sprawnie tworzyć i odtwarzać ciekawe materiały na zupełnie nowy sposób.

Lenovo Mirage Solo z Daydream + kamera Lenovo Mirage
Lenovo Mirage Solo z Daydream + kamera Lenovo Mirage

Pierwsze na świecie autonomiczne gogle z technologią Daydream są proste w obsłudze i wygodne, a ponadto nie wymagają używania kabli, komputera ani telefonu. Technologia śledzenia ruchu WorldSense na platformie rzeczywistości wirtualnej Google Daydream zapewnia emocjonującą i realistyczną rozrywkę. Dzięki WorldSense można wykonywać naturalne ruchy i uniki podczas korzystania z bogatej kolekcji materiałów pełnych magii i niecodziennych przygód. Lenovo Mirage Solo na platformie Qualcomm Snapdragon 835 VR oferują wysokiej jakości doznania. Gry stają się jeszcze bardziej realistyczne dzięki bezprzewodowym kontrolerom Daydream, takim jak kij baseballowy, kierownica, czy inne narzędzia dopasowane do danej rozgrywki.

Glass C220
Glass C220

Użytkownicy mogą także samodzielnie tworzyć własne materiały VR za pomocą kamery Lenovo Mirage z Daydream, a następnie przeżywać na nowo cenne chwile. Ta kieszonkowa kamera upraszcza robienie zdjęć i nagrywanie wideo w 3D przy użyciu podwójnego obiektywu typu „rybie oko” z matrycą o rozdzielczości 13 MP oraz polem widzenia 180° x 180°. Zdjęcia i filmy z kamery Lenovo Mirage można przesyłać na własne konto w serwisach Google i YouTube™, udostępniać je i wyświetlać w standardowych przeglądarkach przy pomocy gogli Mirage Solo z Daydream lub większości popularnych gogli VR. Urządzenie działa na platformie Qualcomm Connected Camera Platform z dwiema wysokiej jakości kamerami, wbudowaną łącznością Wi-Fi oraz opcjonalnie modemem komórkowym X9 LTE.

New Glass C220 łączy sztuczną inteligencję z rzeczywistością rozszerzoną

System Lenovo New Glass C220 obejmuje monokular oraz jednostkę kieszonkową, a służy do rozpoznawania i identyfikacji obiektów rzeczywistych przy użyciu technologii sztucznej inteligencji. Lekki, 60-gramowy monokular działa z systemem Android. Jedno oko odbiera dane rzeczywistości rozszerzonej, podczas gdy drugie obserwuje świat rzeczywisty. Aby korzystać z zestawu, należy pobrać aplikację LNV (AH Cloud) na telefon, a następnie podłączyć do niego jednostkę kieszonkową. New Glass C220 znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach zawodowych i szkoleniowych. Umożliwia gromadzenie informacji z pola widzenia, przekazywanie szczegółowych wskazówek i instrukcji naprawy, identyfikację niedziałającego sprzętu oraz rozwiązywanie problemów wraz ze zdalnym współpracownikiem bez użycia rąk. New Glass C220 to ubieralne urządzenie terminalowe z funkcjami AR, pozwala na niezakłóconą interakcję, korzystanie z mobilnej mocy obliczeniowej oraz dostosowywanie technologii do własnych potrzeb.

Lenovo Smart Display
Lenovo Smart Display

Lenovo NBD AH Cloud 2.0 to platforma SaaS dla przedsiębiorstw wykorzystująca technologie AR, AI oraz big data, zwiększająca orientację oraz efektywność pracowników terenowych. AH Cloud stanowi realizację koncepcji Augmented Human (udoskonalony człowiek) i doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach, jak zdalna konserwacja instalacji przemysłowych, inteligentne dowodzenie i ekspedycja, diagnostyka 3D, inteligentna turystyka oraz wiele innych dziedzin. System komunikacji wideo jest oparty na architekturze Kepler i umożliwia dwukierunkową transmisję „jeden do wielu”. System zarządzania przepływami pracy jest oparty na technologii Titan i umożliwia budowanie oraz edycję projektów bez umiejętności programistycznych. Inteligentny system wykrywania oparty na technologii Martin może wykrywać jednocześnie i w czasie rzeczywistym obiekty różnych typów po treningu z wykorzystaniem obrazów.

Lenovo Smart Display
Lenovo Smart Display

Lenovo Smart Display umila każdy dzień

Lenovo Smart Display z wbudowaną usługą Google Assistant umożliwia wygodne i intuicyjne korzystanie z technologii domowych. Może stanowić centrum sterowania połączonymi urządzeniami domowymi — od oświetlenia przez ogrzewanie — głosem lub dotykiem. Google Assistant może pomóc w znajdowaniu drogi na Mapach Google, oglądaniu wideo z YouTube, nawiązywaniu połączeń wideo ze znajomymi w usłudze Google Duo™, odtwarzaniu muzyki i wielu innych zadaniach. Lenovo Smart Display jest dostępny w wersji 8- oraz 10-calowej i działa z technologią Qualcomm® Home Hub Platform.

Lenovo Miix 630
Lenovo Miix 630

Aktywne urządzenie zawsze w sieci

Mobilność komputerów PC osiąga nowy poziom dzięki modelowi Miix 630. To urządzenie „2 w 1” z odłączanym ekranem podnosi poprzeczkę oczekiwań względem laptopów. Umożliwia elastyczną i efektywną pracę jak laptop z systemem Windows 10 S, a jednocześnie może być zawsze aktywny i połączony z siecią jak smartfon1. Użytkownicy mają do dyspozycji szybką łączność 4G LTE2 pozwalającą odtwarzać nagrania wideo przez nawet 20 godzin2. Pracujący pod kontrolą Qualcomm Snapdragon 835 Mobile, Miix 630 charakteryzuje się jedynie 15,6 mm grubości i wagą 1,33 kg. System Windows 10 S umożliwia korzystanie z cyfrowej asystentki Cortana przy użyciu głosu oraz z funkcji rozpoznawania twarzy Windows Hello™ do bezpiecznego i wygodnego logowania się na komputerze.

Lenovo Miix 630
Lenovo Miix 630

Coraz szybsze i inteligentniejsze laptopy ThinkPad

Marka ThinkPad jest nadal punktem odniesienia dla użytkowników biznesowych laptopów. Odpowiedzią na zmiany zachodzące w świecie biznesu, w całej linii X1 są innowacje związane z wyświetlaczami, ochroną prywatności i łącznością. X1 tablet ma nową, 13-calową konstrukcję z wyświetlaczem 3K i opcjonalną globalną łącznością LTE-A. X1 Carbon i X1 Yoga działają z usługą Amazon Alexa, a także technologią Dolby Vision HDR3, która zapewnia niesamowite wrażenia wizualne na udoskonalonym wyświetlaczu. Dzięki specjalnej osłonie na kamerę ThinkShutter, użytkownik może wygodnie zasłonić obiektyw, gdy z niego nie korzysta. X1 Carbon jest teraz dostępny także z ekranem dotykowym oraz baterią działającą do 15 godzin, co stanowi kolejny powód do zachwytu nad tym najlżejszym na świecie 14-calowym laptopem biznesowym.

Kolejnych usprawnień doczekały się także inne modele tej marki: X280, X380 Yoga, T480, T480s, T580, L380, L380 Yoga, L480 oraz L580. Przeznaczony dla podróżujących użytkowników X280 waży teraz zaledwie 1,16 kg, a T480 wprowadza do środowiska korporacyjnego takie nowości, jak boczny system dokowania, kamerę na podczerwień, globalną łączność LTE-A oraz nawet do 27 godzin4 działania na baterii. T480s wyróżnia się wydajnością i najkorzystniejszą w tej klasie wagą, a T580 ma szybszą pamięć operacyjną, podwójną pamięć masową oraz nowy system dokowania.

Użytkownicy, którzy potrzebują dodatkowego miejsca ekranowego podczas pracy przy biurku będą mogli skorzystać z nowej stacji dokującej Lenovo Thunderbolt 3 Graphics Dock umożliwiającej podłączenie trzech monitorów o rozdzielczości 4K do wybranych komputerów Lenovo6. W ten sposób można uzyskać panoramiczny obraz i większą wydajność dzięki dedykowanej karcie graficznej oraz jednocześnie naładować laptop. Stacja rozszerza także możliwości laptopa IdeaPad™ 720S, który w połączeniu z goglami Lenovo Explorer do rzeczywistości mieszanej w systemie Windows7 pozwala odkrywać wirtualną rzeczywistość, poznawać świat podczas holograficznych wycieczek i korzystać z wielu innych materiałów.

źródło: Lenovo

Kan

Autor |2018-01-10T08:48:37+01:0010 stycznia 2018 08:48|Kategorie: Lenovo, Newsy, PC i Laptopy, Rynek, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.