Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Nokia, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Nokia zredukuje o połowę zużycie energii swoich stacji bazowych 5G do 2023 r.

Nokia zredukuje o połowę zużycie energii swoich stacji bazowych 5G do 2023 r.

Nokia ogłosiła, że jej stacja bazowa AirScale 5G mMIMO ograniczy zużycie energii średnio o 50 procent do roku 2023. Wynika to z zaangażowania firmy w walkę ze zmianami klimatycznymi i dążeniem do osiągnięcia zerowej emisji. Jest to możliwe dzięki ciągłym ulepszeniom oprogramowania i nowym wariantom produktów mMIMO opartym na najnowszych układach SoCs (ang. System on Chip). W trakcie niedawno przeprowadzanych u klientów testów, które odbyły się w działającej na żywo sieci komercyjnej, zużycie energii przez punkt BTS 5G mMIMO Nokii było o kilkanaście procent niższe w porównaniu do produktów konkurencyjnych.

 

Nokia pracuje nad ciągłym ulepszaniem swojej oferty AirScale 5G mMIMO BTS, a jej celem jest zmniejszenie średniego zużycia energii przez stację bazową 5G mMIMO o około 50 procent. Umożliwią to chipsety nowej generacji SoCs oraz zaawansowane funkcje trybu uśpienia 5G, które pomogą zoptymalizować zużycie energii przez stację bazową. Firma dąży do posiadania jednej z najbardziej energooszczędnych ofert produktów w branży. Niedawno ogłosiła nowe cele rozwojowe, które spełniają zobowiązanie do rozwoju efektywnych energetycznie technologii w celu ograniczenia skutków globalnego ocieplenia.

Technologia 5G jest bardziej efektywna energetycznie od poprzednich generacji sieci bezprzewodowych i zapewnia transfer większej liczby bitów danych na zużyty kilowat energii. Komercyjne wprowadzenie sieci 5G wpłynie na znaczny wzrost ruchu w sieci, co sprawi, że ogólne zużycie energii będzie wyższe . Istnieje jednak wiele energooszczędnych rozwiązań na poziomie radiowej stacji bazowej i sieci, takich jak funkcje oszczędzania energii 5G, stosowanie małych komórek oraz nowa architektura i protokoły 5G, które można połączyć w celu znacznej poprawy efektywności energetycznej sieci bezprzewodowych.

 

Nokia pragnie przyczynić się do rozwiązywania światowych wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zapewniamy, że nasze technologie są projektowane tak, aby były jak najbardziej energooszczędne. Wszystko, począwszy od naszych chipsetów aż po oprogramowanie i sprzęt, jest ukierunkowane na wspieranie tego celu – mówi Ari Kynäslahti, szef działu technologii i strategii w Nokia Mobile Networks.

 Autor |2021-04-23T15:49:10+02:0023 kwietnia 2021 17:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Nokia, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.