Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Nokia, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Nokia z dnia na dzień może zmigrować miliony stacji z 4G na 5G

Nokia z dnia na dzień może zmigrować miliony stacji z 4G na 5G

Nokia ogłosiła dziś aktualizację oprogramowania, które umożliwi płynną migrację stacji bazowych 4G/LTE do 5G/NR. Stanowi to ogromną wartość dla klientów Nokii, którzy uzyskają dostęp do funcjonalności 5G na około 1 mln urządzeń. Baza ta osiągnie  poziom 3,1 mln do końca roku i ponad 5 mln w 2021 roku. Wprowadzając tę funkcjonalność za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania, Nokia oferuje bezproblemową i efektywną kosztowo ścieżkę modernizacji do standardu 5G/NR.

Możliwość modernizacji nadajnikow 4G/LTE poprzez aktualizację oprogramowania znacznie ułatwi wdrożenie FDD 5G/NR, unikając kosztownych i uciążliwych wizyt na obiektach radiowych. Nokia posiada ogromną bazę 359 klientów 4G/LTE operujących w standardzie FDD, których znaczna większość sprzętu jest możliwa do aktualizacji. Dzięki temu operatorzy będą mogli w bardziej płynny sposób budować zasięg 5G/NR w niższych pasmach poprzez wykorzystanie istniejącego widma częstotliwości.

Nokia dostarcza również swoim klientom funkcjonalność Dynamic Spectrum Sharing (DSS) dla sieci 2G/GSM-3G/WCDMA-4G/LTE. Ostatnio wprowadzone uzupełnienie rozwiązania o 4G/LTE-5G/NR sprawia, iż obejmuje ono wszystkie technologie dostępowe dzięki czemu migracja częstotliwości radiowych do 5G/NR jest prostym i niezwykle wydajnym procesem. W typowych warunkach DSS będzie wprowadzany do jednego lub kilku pasm 4G/LTE, które zostaną następnie zagregowane z innymi częstotliwościami działającymi w technologii 4G/LTE lub 5G/NR. Nokia posiada wiodące na rynku rozwiązanie DSS obejmujące wszystkie technologie dostępu radiowego od 2G/GSM do 5G/NR.

Szacuje się, że to rozwiązanie pozwoli branży telekomunikacyjnej zaoszczędzić potencjalnie dziesiątki mld EUR na kosztach prac inżynieryjnych, ponieważ dostawcy usług komunikacyjnych będą w stanie zmodernizować swoje sieci do 5G/NR na FDD poprzez aktualizację oprogramowania.

 Autor |2020-07-15T12:13:43+02:0015 lipca 2020 12:40|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Nokia, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.