Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Test Green Cell PowerPlay20

Test Green Cell PowerPlay20

O tym, że pojemny powerbank przyda się podczas podróży nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie jak podróżujemy z namiotem, intensywnie korzystamy ze smartfonów lub tabletów, dodatkowa porcja energii może okazać się przydatna lub wręcz niezbędna.

Do testów w dłuższą podróż po kilku krajach Europy zabraliśmy ze sobą nowy bank energii firmy Green Cell. Oznaczony symbolem GC PowerPlay 20 powerbank ma 20.000 mAh pojemności i został zaprojektowany w Polsce. Mam nadzieję, że polska myśl techniczna sprawdzi się dobrze, bo jak dotąd wszystkie średnie i duże powerbanki jakich używałem: jeden Xiaomi i dwa od Romoss, psuły się po kilku miesiącach intensywnego używania. Producent podkreśla, że nowy powerbank spełnia wymogi transportu lotniczego, czyli posiada wszelkie zabezpieczenia przed zwarciem i uszkodzeniem. W trakcie ładowania monitorowana jest temperatura ogniw a urządzenie posiada też zabezpieczenie przed głębokim wyładowaniem.

Przed GC PowerPlay20 postawiliśmy sporą poprzeczkę, bo prawie każdy członek rodziny ma smartfona a do tego dochodzi jeszcze 2 iPady. W sumie 6 urządzeń oraz okazjonalnie notebook Surface z portem Power Delivery.

Powerbank wyposażony jest w 4 porty z czego 2 są typu USB-C a dwa to USB-A. Porty USB-C obsługują standard Power Delivery z mocą do 18W, przy czym jeden z nich służy do ładowania powerbanka a drugi do ładowania urządzenia zewnętrznego. Urządzenie waży 341 gramów a jego wymiary to 146x73x25mm

Z kolei porty USB-A (działające także z mocą 18W) pozwolą nam naładować jednocześnie 2 urządzenia podpięte dowolnymi kablami – np. lightning do iPhone, microUSB do starszych smartfonów lub USB-C do nowszych. W celu zwiększenia szybkości ładowania Green Cell opracował własny system Ultra Charge, który przyspiesza ładowanie do 3.5 raza w stosunku do standardowej ładowarki 5W. Pamiętajmy jednak, że obecnie większość producentów wyposaża swoje smartfony w ładowarki o większej mocy, więc w niektórych przypadkach nie odczujemy przyrostu szybkości ładowania a czasem będzie ona nawet mniejsza – np. Huawei dostarcza do swojego P40 Pro ładowarkę 36-watową, która będzie działać jeszcze szybciej. Ultra Charge od Green Cell obsługuje poprawnie szybkie ładowanie w telefonach Huawei, Samsunga oraz wszystkie smartfony ze standardem Quick Charge 3.

greencell powerplay20 1

Zawartość opakowania: powerbank i kabel USB-C

W trakcie testów ładowaliśmy jednocześnie iPhone 11 oraz Huawei P40 Pro. Green Cell poradził sobie z pełnym naładowaniem w ciągu ponad 2 godzin. Energii wystarczyło na 2 cykle naładowania obu smartfonów. W praktyce jednak z powerbanka korzystaliśmy inaczej, bowiem rzadko kiedy służył on do pełnego ładowania wszystkich urządzeń. Częściej uzupełnialiśmy energię w smartfonach pod koniec dnia, gdy zaczynało jej brakować po intensywnym korzystaniu z nawigacji, robieniu fotografii itp. A wieczorem i tak najczęściej udawało się uzyskać dostęp do gniazdka. Warto podkreślić, że przy pomocy GC20 możemy też uzupełniać energię w naszym laptopie – o ile obsługuje on standard USB-C Power Delivery. W przypadku Microsoft Surface Notebook tak właśnie było i powerbank ładował baterię laptopa z mocą 18 W.

Podsumowanie

GC 20 PowerPlay to przydatny bank energii z wieloma wyjściami, dużą pojemnością i sporą mocą ładowania. Możemy przy jego pomocy szybko uzupełniać energię w smartfonach a dzięki obsłudze USB PD także w laptopach. Przy cenie 159 zł urządzenie stanowi dobrą ofertę dla osób potrzebujących zapasu energii do swoich urządzeń elektronicznych.Autor |2020-07-20T15:13:09+01:0015 lipca 2020 15:24|Kategorie: Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.