Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Nokia, Operatorzy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, T-Mobile, Wydarzenia-Nokia jedynym dostawcą rozwiązań 5G dla Taiwan Mobile

Nokia jedynym dostawcą rozwiązań 5G dla Taiwan Mobile

Nokia została wybrana przez Taiwan Mobile (TWM) na jedynego dostawcę rozwiązań 5G. Podpisano trzyletnią umowę o łącznej wartości 400 mln EUR. Wstępna faza umowy, obejmująca 5G RAN, 5G Core i 5G IMS, rozpoczęła się w czerwcu wraz z wdrożeniem sieci 5G w technologii non-standalone. Cała współpraca zakłada natomiast pełną migrację Taiwan Mobile do architektury 5G standalone w ciągu trzech lat.

W ramach transakcji Nokia będzie dostarczać TWM m.in. rozwiązania dostępu radiowego 5G, w tym produkty Nokia AirScale, które umożliwią operatorowi dostarczanie klientom usług 5G o najwyższym standardzie, przepustowości oraz opoźnieniach. Warto zaznaczyć, że AirScale Radio Access to pierwsze w branży komercyjne, kompleksowe rozwiązanie 5G umożliwiające operatorom efektywne wykorzystanie technologii 5G do zbudowania przewagi konkurencyjnej. Nokia dostarczy również operatorowi AirScale Micro Remote Radio Head (RRH). Rozwiązanie to umożliwi TWM zaspokojenie zapotrzebowania na przepustowość i niezawodny zasięg tam, gdzie jest on potrzebny – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, przy najniższym koszcie inwestycji.

Taiwan Mobile będzie także korzystać z kilku rozwiązań Nokia Software obejmujących obszary cyberbezpieczeństwa i cloud computing, a także optymalizację i zarządzanie siecią dla 5G RAN, 5G Core i 5G IMS. Usługi i aplikacje sieciowe będą wdrażane w oparciu o oprogramowanie Nokia: CloudBand Infrastructure Software i Application Manager oraz produkty do zarządzania chmurą – Nokia Network Director. Optymalizacja sieci radiowej odbywać się będzie za pomocą EdenNet Self Optimising Networks i Nokia Performance Manager. NetAct Network Management jest wdrażany w celu obsługi infrastruktury, a Archive Cloud by wesprzeć ciągłość biznesową działalności.

 

Mamy przyjemność ponownie połączyć siły z firmą Nokia, tym razem w kwestii 5G. Po udanym uruchomieniu sieci nowej generacji, chcemy nadal pracować nad zapewnianiem klientom najlepszego na rynku zasięgu i łączności. Co ważne, będziemy współpracować w celu promowania naszej „Strategii Super 5G”, która integruje liczne wertykalne usługi, obejmujące inteligentny e-commerce, inteligentny stadion, inteligentną opiekę zdrowotną i inteligentną fabrykę. Podejście to ma na celu stworzenie dobrze prosperującego ekosystemu, który zapewni nowe możliwości dla każdego użytkownika i przedsiębiorstwa w erze 5G – zaznacza Jamie Lin, Prezes Taiwan Mobile.

Cieszymy się z naszej wieloletniej współpracy z Taiwan Mobile, podczas której wspieraliśmy operatora w budowie sieci 2G, 3G, 4G, i którą kontynuujemy w erze 5G jako wyłączny dostawca rozwiązań. Nasza kompleksowa oferta, globalny zasięg i zaangażowanie na rzecz bardziej zrównoważonego świata pomogą TWM w realizacji jego ambitnej strategii 5G i planów szybkiego wdrożenia sieci nowej generacji – powiedział Tommi Uitto, prezes Mobile Networks w Nokii.Autor |2020-07-29T14:46:39+02:0029 lipca 2020 15:40|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Nokia, Operatorzy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, T-Mobile, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.