Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Nokia, Rynek, Testy i opinie-Nokia i Sonera – sieci stałe i komórkowe w drodze do 5G

Nokia i Sonera – sieci stałe i komórkowe w drodze do 5G

Nokia i Sonera demonstrują wyniki kluczowych testów przeprowadzonych w siedzibie Sonera w Helsinkach w obszarze zarówno łączności komórkowej 5G, jak i nowych technologii opartych na kablach miedzianych, mogących zapewnić prędkości transmisji danych do 10 Gb/s.

Zorganizowaną w sierpniu próbę przeprowadzono na sieci 5G-ready z wykorzystaniem komercyjnie dostępnej stacji bazowej Nokia AirScale oraz rozwiązania z zakresu sieci szkieletowej*. Sieć 5G, o wysokiej prędkości i niskiem opóźnieniu, została wykorzystana, między innymi, do dostarczenia wysokiej rozdzielczości materiału wideo wykonanego OZO, kamerą Nokii do filmowania wirtualnej rzeczywistości przeznaczoną dla profesjonalistów. Wykorzystując częstotliwość 4,5 GHz, osiągnięto prędkość przesyłu danych wynoszącą ponad 4,5 Gb/s

Sonera przetestowała także XG-FAST, technologię Nokii dla stacjonarnych sieci szerokopasmowych opracowaną przez Nokia Bell Labs, która pozwala na wykorzystanie istniejących kabli miedzianych do dostarczania szybkiego łącza szerokopasmowego, pozwalającego usługodawcom uniknąć konieczności instalowania nowego okablowania. Technologia XG-FAST może osiągnąć prędkość transmisji danych do 10 Gb/s przy użyciu tradycyjnych kabli miedzianych i jest przeznaczona do krótkich pętli miedzianych. XG-FAST jest więc odpowiednia na przykład dla projektów związanych z FTTB (Fiber To The Basement). Wykorzystanie technologii XG-FAST jest właściwym wyborem, gdy potrzebne jest szybkie i efektywne kosztowo połączenie o wysokiej prędkości na dużym obszarze z na bazie istniejących kabli miedzianych.

Prezentacje te są efektem umowy o współpracy podpisanej przez Telia Company i Nokię w lipcu 2016 roku, która ma na celu przyspieszenie ewolucji sieci Sonery do 5G. Celem współpracy jest utrzymanie Sonery na czele zarówno obecnych, jak i przyszłych technologii sieciowych. Sonera i Nokia będą prowadzić kolejne testy, aby umożliwić szybką gotowość 5G i zapewnić możliwość wczesnego wprowadzenia usług 5G dla klientów Sonery. Testy 5G prowadzone przez Sonerę trwają również we własnym środowisku laboratoryjnym firmy.

Niedawno, Sonera i Nokia przetestowały* także technologię „small cell”, aby zwiększyć przepustowość sieci podczas Flow Festival, festiwalu muzycznego zorganizowanego w Helsinkach w dniach 12-14 sierpnia. Small cells, które mogą skutecznie zwiększyć przepustowość, będą odgrywać kluczową rolę w przyszłych sieciach 5G, zaspokajając zapotrzebowanie na zwiększoną pojemność i mniejszą latencję.


* Sieć 5G-ready została zbudowana z wykorzystaniem dostępnej w sprzedaży stacji bazowej Nokia AirScale. Rozwiązanie Nokii Cloud Packet Core uruchomiono na platformie Nokia AirFrame data center. Sonera i Nokia przetestowały połączenia 5G o częstotliwości 4,5 GHz z wykorzystaniem technologii antenowej MIMO.

źródło: Nokia

Kan

Autor |2016-09-16T06:29:31+02:0016 września 2016 06:29|Kategorie: 5G, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Nokia, Rynek, Testy i opinie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile