Jesteś tutaj:-, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony-Telefon z systemem MeeGo jeszcze w tym roku

Telefon z systemem MeeGo jeszcze w tym roku

Dwóch były pracowników Nokii – Marck Dillon i Jussi Hurmola postanowiło zaopiekować się zapomnianym przez wszystkich systemem operacyjnym, obiecując przynajmniej jedno urządzenie z MeeGo, jeszcze przed końcem bieżącego roku. W tym celu założyli firmę o nazwie Jolla Mobile, której zadaniem jest znalezienie odpowiedniego producenta telefonów dla ich systemu.


Przypomnijmy, że projekt MeeGo był wspólnym przedsięwzięciem Nokii oraz firmy Intel. Odkąd prezesom Nokii został Steven Elop, (który odpowiadał wcześniej za linię produktów pakietu biurowego Microsoft Office) firma postanowiła wiązać swoje nadzieje z mobilną wersją Windowsa.

Jak dotąd MeeGo pojawiło się tylko w jednym telefonie Nokii N9, chwalonej za nowatorską funkcjonalność systemu. Z racji tego, że jest to twór typu open source, działającym na jądrze Linuxa jest on w stanie obsługiwać aplikacje stworzone pod Androida.

Nie tak dawno dla jednego z wywiadów obecny szef Jolla Mobile – Jussi Hurmola tłumaczył, że firma jest na ukończeniu tworzenia całego ekosystemu zachęcającego developerów do wejścia w ten projekt. Obiecał też, że jeszcze w tym roku zobaczymy kolejny po N9 telefon z MeGoo. Nie zdradził na razie kto miałby zostać producentem telefonów opartych o ten system. Z tą informacją zapoznamy się dopiero na przestrzeni ostatniego kwartału 2012r.

Źródło: androidauthority.com

Kamil Kawczyński

Autor |2012-09-26T23:21:16+02:0026 września 2012 23:21|Kategorie: Microsoft, Newsy, Nokia, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |7 komentarzy

7 komentarzy

 1. Fobs 26 września 2012 w 23:17 - Odpowiedz

  Szkoda że to nie będzie znowu Nokia..

 2. Wicked 27 września 2012 w 05:09 - Odpowiedz

  Przypomina mi to próbę reanimacji rozkładającego się już trupa.

 3. Calm7 27 września 2012 w 05:36 - Odpowiedz

  Wicked, a mi Twoja wypowiedź kojarzy się z bełkotem leżącego pijaka spod sklepu.

 4. Adam 27 września 2012 w 07:12 - Odpowiedz

  Samsung

 5. greg 27 września 2012 w 07:15 - Odpowiedz

  pytanie do posiadaczy: czy możecie rzeczywiście bez problemu uruchamiać aplikacje z gogle play?

 6. zwyky user 27 września 2012 w 08:35 - Odpowiedz

  Jolla przygotowuje nie powtórkę z N9 ale nowszą wersję i potencjalnie lepszą niż Swipe UI. I to także będzie FULL Linux a nie kastrowany Android. Poza tym bazują na dystrybucji rdzenia z projektu Mer. Nie wiem jaki kernel niestety. Ale Carsten Munk z Mer postawił jako jeden z celów doprowadzenie Mer do takiego stopnia rozwoju żeby był uznany przez Lunx Fundation jako MeeGo 2.0 Dlatego sądzę że jakieś bredzizmy o rozkładającym się trupie świadczą tylko o niewiedzy drogi lamerze, o ile wiesz choć co to znaczy. Nie ma obowiązku posiadania wiedzy, można być głupim jak „bydło wyborcze” dla partii. Powodzenia. A jakby co to polecam lekturę powszechnie dostępnych w internecie informacji o Jolla.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.