Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacja, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test NAVITEL R200 – wideorejestrator na każdą kieszeń

Test NAVITEL R200 – wideorejestrator na każdą kieszeń

Użytkowanie:

Jak już wspomniałam wcześniej montaż wideorejestratora jest bardzo prosty. Łączymy uchwyt z urządzeniem, wkładamy kartę Micro SD, montujemy na szybie samochodu oraz wpinamy kabel zasilania i możemy ruszać w podróż. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że długość kabla zasilania pozwala na jego ułożenie w taki sposób, aby nie przeszkadzał kierowcy ani pasażerom.

Po uruchomieniu samochodu urządzenie przełączy się w tryb nagrywania cyfrowego wideo. Model R200 wyposażono w sensor optyczny GC2023 i szerokokątny (140°) obiektyw z 4-warstwową soczewką o rozdzielczości 1080p Full HD oraz nagrywanie z prędkością 30 klatek na sekundę ma  zapewnić przejrzysty materiał wideo zarówno w słoneczne dni, jak i w nocy. Pliki zapisywane są w formacie MOV (H.264), co gwarantuje wysoką jakość rejestrowanych materiałów, jednocześnie przy możliwie małej ilości wymaganego miejsca na karcie SD Wbudowany mikrofon w urządzeniu rejestruje dźwięk z kabiny samochodu.

Aby rejestracja wideo spełniała nasze oczekiwania możemy oczywiście skonfigurować takie parametry jak:

 • Rozdzielczość
 • Czas nagrywania jedynego pliku
 • Nagrywanie w pętli
 • Ekspozycja
 • Wykrywanie ruchu
 • Nagrywanie dźwięku
 • Datownik
 • G-sensor
 • Tryb Parkingowy

Jak  wiadomo, każde urządzenie ma swoją pojemność i nawet jak włożymy kartę 64 GB, to nadal może ona w pewnym momencie się zapełnić, a istotne pliki mogą zniknąć. Dlatego też również na tym urządzeniu możemy zablokować istotne pliki wideo i uchronić się przed ich utratą.

Urządzenie zasilane jest z gniazda zapalniczki i rozpoczyna nagrywanie automatycznie w momencie uruchomienia pojazdu, nieprzerwanie będąc naocznym świadkiem zdarzeń drogowych.

Urządzenie nieustannie rejestruje obraz w trybie pętli, nadpisując najstarsze nagrania. Urządzenie wyposażone zostało w czujnik wykrywania zdarzeń (czujnik G). Można mieć pewność, że kamera zapisze nagranie z kolizji, a także to, co działo się przed i po niej, zapewniając pełny obraz wypadku.

Jakość nagranych filmów w ciągu dnia rzeczywistości są bardzo dobrej jakości. Natomiast filmy nagrane nocą w mojej ocenie są bardzo przeciętne.  Tablice rejestracyjne aut poprzedzających widoczne są tylko w dobrych warunkach oświetleniowych, niestety w nocy, już tylko w przypadku bardzo bliskiej odległości od poprzedzającego nas pojazdu. Nagrany film można natychmiast odtworzyć na ekranie urządzenia, lub później na komputerze. Poniżej próbka nagrań ze słonecznego dnia oraz z nocy:

Filmy nagrane z urządzenia

Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość zrobienia zdjęć. Wykonanie zdjęcia nie jest jednak szybkie, aby to zrobić należy w trybie kamery nacisnąć przycisk: (M], aby przejść do trybu Aparat, a następnie kliknąć w przycisk (OK)  (zdjęcie zostanie automatycznie zapisane)Autor |2018-07-07T08:36:21+02:007 lipca 2018 08:36|Kategorie: Artykuły, Inne, Nawigacja, Nawigacje, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Daria 10 lipca 2018 w 08:17 - Odpowiedz

  Świetne zdjęcia. Smartfon wart swoich pieniędzy

 2. Jasiu 22 lipca 2018 w 23:42 - Odpowiedz

  Jak nagrywać w pętli? Max odcinek to 5 min. Pozdrawiam

 3. Kan 23 lipca 2018 w 11:03 - Odpowiedz

  Z tego, co się orientuję, to nie trzeba nic ustawiać, oprócz długości pojedynczego nagrania. Wideorejestrator, po prostu nadpisuje kolejne filmiki. Andrzej

 4. Diana 24 lipca 2018 w 10:38 - Odpowiedz

  Na stronie 3 testu jest zrzut z menu. Ustawiamy wybrany czas w: Czas nagrywania jedynego pliku oraz Nagrywanie w Interwale.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.