Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy-TomTom Route Monitoring

TomTom Route Monitoring

TomTom (TOM2) ogłosił wprowadzenie TomTom Route Monitoring. Nowa usługa została zaprojektowana, aby stawić czoła rosnącym wyzwaniom związanym z zakorkowaniem dróg, z którymi zmagają się miasta na całym świecie. TomTom Route Monitoring wspiera traffic managerów, event managerów oraz dyspozytorów służb ratunkowych w monitorowaniu czasu podróży oraz opóźnień, a także przekazywaniu społeczności informacji o niedogodnościach i alternatywnych trasach poprzez smartfony, systemy samochodowe oraz inne rodzaje komunikatów.


TomTom rozwija swój pakiet produktów dotyczących ruchu drogowego, które mają pomagać i dostarczać informacje wszystkim osobom związanym z mobilnością. Usługa TomTom Route Monitoring jest dostępna za pośrednictwem niedawno ogłoszonego portalu – TomTom Maps APIs Developer Portal.

Technologie dostarczające informacje lokalizacyjne oraz o ruchu drogowym są kluczowymi elementami do tworzenia bardziej inteligentnych miast”, powiedział Ralf-Peter Schäfer, VP Traffic i Travel w TomTom. „Ważne jest, aby informować miasta o korkach i występowaniu opóźnień, a także przekazywać te komunikaty społeczeństwu. Właśnie dlatego opracowaliśmy TomTom Route Monitoring, który ma na celu połączenie inteligentnych miast z ludźmi, z myślą o ekologii, bezpieczeństwie, zmniejszeniu poziomu korków i tworzeniu przyjaznego otoczenia.”

W nawiązaniu do ostatniego raportu TomTom Traffic Index 2017, kierowcy w Meksyku (mieście) spędzają średnio 66% dodatkowego czasu stojąc w korkach. W Londynie jest to 40%, w Barcelonie 31%, a w Warszawie 37%. Miasta inwestują w kosztowne czujniki, aby uzyskać informacje o ruchu drogowym, ale żeby naprawdę stać się „bardziej inteligentnym miastem”, muszą je przekazać użytkownikom dróg, którym brakuje z kolei dogodnych sposobów na przekazywanie informacji zwrotnej miastom. Ulepszony pakiet produktów dotyczących ruchu drogowego dostarczany przez TomTom, pomaga łączyć miasta z ludźmi, zbierając prędkości drogowe z milionów punktów danych dostarczanych przez kierowców. Dzięki posiadaniu tych informacji, firma umożliwia władzom miejskim, event plannerom oraz personelowi ratowniczemu przekazywanie aktualnych danych kierowcom.

źródło: TomTom

KanAutor |2017-11-16T07:02:56+02:0016 listopada 2017 07:02|Kategorie: Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: |2 komentarze

2 komentarze

  1. Damiano 16 listopada 2017 w 11:35 - Odpowiedz

    Mam nawigację TomTom i rewelacyjnie omija korki, zaoszcędziłem dzięki temu sporo czasu.

  2. Sebek75 4 grudnia 2017 w 16:26 - Odpowiedz

    GO 5200 wiele razy ratował mnie z opresji, takie urządzenia są naprawdę przydatne, a kiedyś w to nie wierzyłem.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.