Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-TomTom właścicielem Autonomos – startupu z rozwiązaniami dla jazdy autonomicznej

TomTom właścicielem Autonomos – startupu z rozwiązaniami dla jazdy autonomicznej

TomTom (TOM2) ogłosił nabycie Autonomos, startupu z Berlina, który opracowuje rozwiązania dla pojazdów autonomicznych. Ta inwestycja umocniła pozycję firmy TomTom w tworzeniu technologii związanych z jazdą autonomiczną.

Autonomos dostarczał wyniki badań nad rozwojem systemów wspierających autonomiczne pojazdy. Stworzył bazę wiedzy oraz opracował rozwiązania technologiczne tj. np. wersję demonstracyjną własnego oprogramowania dla autonomicznych pojazdów, technologię sensorów 3D i cyfrowe przetwarzanie obrazu. Firma powstała w 2012 roku, jej założyciele pracowali wcześniej przez kilka lat na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim nad udanymi projektami związanymi z jazdą autonomiczną.

Wraz z przejęciem Autonomos, do firmy TomTom dołączył zespół, który brał udział w zawodach DARPA Grand Challenge. Specjaliści będą pracować nad rozwojem produktów firmy TomTom przeznaczonych do jazdy autonomicznej. Dzięki temu, TomTom będzie mógł doskonale spełniać oczekiwania klientów w zakresie dostarczania takich rozwiązań jak HD map, RoadDNA, a także usług lokalizacyjnych, trafficowych i innych technologii wykorzystujących chmurę.

Jest to ważny krok w rozwoju firmy TomTom, który pozwoli nam na dalsze umocnienie naszej pozycji
w tworzeniu przyszłości jazdy i poszerzenie dotychczasowej wiedzy oraz doświadczenia,
” powiedział Harold Goddijn, TomTom CEO i co-founder. „Dzięki tej transakcji nadal możemy pozycjonować się jako jedni
z liderów w tworzeniu rozwiązań dla jazdy autonomicznej”.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez światowego lidera w tworzeniu map, aby wspólnie przenieść autonomiczną jazdę na wyższy poziom,” powiedział Tinosch Ganjineh, Autonomos CEO i co-founder. „Połączenie technologii dostarczanej przez firmę TomTom z naszymi inteligentnymi systemami jazdy, to wspaniały krok w stronę realizacji marzeń o samoprowadzących się pojazdach.”

Żadne dodatkowe informacje dotyczące transakcji nie zostały ujawnione.

źródło: TomTom

Kan

Autor |2017-01-23T10:54:26+01:0023 stycznia 2017 10:54|Kategorie: Nawigacje, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile