Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy-Coyote – 23 miejsca, w których musisz uważać w drodze na groby

Coyote – 23 miejsca, w których musisz uważać w drodze na groby

W Polsce planowanych jest 29 odcinkowych pomiarów prędkości, z czego obecnie już działa 23. A to oznacza, kilkadziesiąt obszarów, w których podczas dojazdów i powrotów z cmentarzy, kierowcy mogą zostać ukarani mandatem za zbyt szybką jazdę. Jak się przed tym bronić?


Co roku wyjazdy na przedłużone weekendy, a zwłaszcza 1 listopada oznaczają dużo korków, kolizji, wypadków i zwiększoną aktywność kierowców na drodze. Do tego dochodzi akcja znicz przeprowadzana przez policję. W tym roku do miejsc, w których kierowca może zostać ukarany, należy jeszcze dodać obszary z odcinkowymi pomiarem prędkości. A jest już ich w całej Polsce 23.


Kierowcy już nauczyli korzystać się z narzędzi ostrzegających przed zagrożeniem. Kiedyś migali sobie światłami, później korzystali z CB radia, a obecnie prym wiodą różnego rodzaju systemy wspomagające kierowcę . Jednak problem tkwi w tym, że nie wszystkie tego typu rozwiązania dobrze sprawdzają się przy odcinkowych pomiarach prędkości. Co to oznacza?

Ostrzegacze i nawigacje zazwyczaj podają informację, że wjechaliśmy w obszar objęty odcinkowym pomiarem prędkości. Problem jednak tkwi w tym, że sama taka informacja niewiele znaczy. Kierowca potrzebuje wiedzieć, jaką z jaką prędkością powinien jechać, jaka jest jego aktualna średnia i co najważniejsze – o ile powinien zwolnić, tzn. z jaką szybkością jechać do końca pomiaru. Tego typu wskazówki zapewnia tylko Coyote, który ponadto działa również w Europie” – mówi Marek Krygier, Dyrektor Zarządzający Coyote System Polska.

Gdzie spotkamy odcinkowe pomiary prędkości?

  1. Babigoszcz 90
  2. Sulechów 90
  3. Szlichtyngowa 60
  4. Lublin 70
  5. Łosiów 50
  6. Wilcza 90
  7. Gorzyce1 50
  8. Gorzyce2 50
  9. Tarnów 100
  10. Iskrzynia 50
  11. Kolbuszowa 50
  12. Radlin 50
  13. Łuszków Pierwszy 90
  14. Kluki 50
  15. Tomaszów Mazowiecki 50
  16. Złota 50
  17. Regut 90
  18. Starachówka 90
  19. Karniewo 50
  20. Zwierki 90
  21. Rybitwy 90
  22. Pawłowo 90
  23. Szymaki 90

Jak działa odcinkowy pomiar prędkości?

System automatycznie oblicza czas, który upłynął od momentu przekroczenia pierwszej bramki, do chwili przejechania drugiej. Na tej podstawie wylicza średnią prędkość, z jaką porusza się pojazd. Taryfikacja jest taka sama jak w przypadku fotoradarów. Dlatego tym bardziej warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia, zwłaszcza, że technologia na to pozwala i rozwiązania nie są drogie. Już za 399 zł można kupić urządzenie Coyote Mini, a 19,99 zł miesięcznie to z kolei koszt aplikacji mobilnej iCoyote, również ostrzegającej o kontrolach na drodze, w tym odcinkowych pomiarach prędkości.


Jak dodaje Marek Krygier – „kierowcy wjeżdżający w obszar fotoradaru odcinkowego zazwyczaj ostro zwalniają myśląc, iż w ten sposób zaniżą swoją średnią prędkość. Problem jednak tkwi w tym, że jest to niebezpieczne, nie zawsze skutkuje, a ponadto co gorsza, powoduje korki na i tak intenstywnie uczęszczanych trasach. A gdyby tak dostosowywać prędkość do obowiązującego limitu na znacznie większej odległości przed bramkami, bądź nawet przez cały odcinek, można byłoby tych zatorów uniknąć. Mandatów także.”

źródło: Coyote

KanAutor |2016-10-28T10:53:03+01:0028 października 2016 10:53|Kategorie: Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. tpaki 28 października 2016 w 09:03 - Odpowiedz

  nie świto zmarłych? co to kuźwa jest? WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH tępe redaktory!

  • Kan 28 października 2016 w 09:15 - Odpowiedz

   Problem Święta Zmarłych jest – jak się zdaje – co najmniej podwójnej natury: liturgicznej i językowej. W kalendarzu liturgicznym mamy do czynienia z czterema rodzajami dni: z uroczystościami, świętami, wspomnieniami obowiązkowymi i wspomnieniami dowolnymi. Wszystkie one mają swoją ustaloną hierarchię i najczęściej wiążą się z określonymi formularzami. Z punktu widzenia kalendarza liturgicznego 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, mające rangę wspomnienia obowiązkowego. W żadnym więc przypadku – czy to liturgicznym (wyłączywszy język przepisów liturgicznych), czy czysto językowym – nie ma powodów, aby uznać formę Święto Zmarłych za niepoprawną, zwłaszcza, że sankcjonuje ją bardzo długa tradycja. Ale dziękujemy za tak ciekawie zaprezentowaną formę krytyki. Andrzej

 2. Olek 28 października 2016 w 15:20 - Odpowiedz

  Jest święto Wszystkich Świętych i po nim Dzień Zaduszny. NIE MA Święta Zmarłych!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.