Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Nawigacje, Newsy-Garmin Forerunner 735XT – zegarek GPS dla aktywnych (wideo)

Garmin Forerunner 735XT – zegarek GPS dla aktywnych (wideo)

Forerunner 735XT to zegarek GPS do biegania i wielu innych dyscyplin sportowych, wyposażony również w funkcję treningów multisportowych. Jest najlżejszy z całej oferty zegarków multisportowych Garmin i monitoruje tętno 24/7 za pomocą technologii pomiaru tętna na nadgarstku Elevate1. Wbudowane aplikacje wspierają i rejestrują takie aktywności jak: biegi, rower, pływanie, multisport, wędrówka, narciarstwo, trening siłowy, wioślarstwo2 oraz cardio. Forerunner 735XT jest smukły, ma wygodny, silikonowy pasek oraz duży wyświetlacz. Wystarczy jedno spojrzenie, aby odczytać najistotniejsze dane podczas treningu. Forerunner 735XT to pierwsze urządzenie z fabrycznie zainstalowaną aplikacją Strava Live Suffer Score, która w oparciu o pomiar tętna określa intensywność treningu. Zegarek współpracuje z platformą Connect IQ™, z której użytkownicy mogą pobierać dodatkowe bezpłatne aplikacje, tarcze zegara, funkcjonalne pola danych i widgety, dostosowując zegarek idealnie do swoich potrzeb.

Garmin Forerunner 735XT
Garmin Forerunner 735XT

Forerunner 735XT to najwyższej klasy smartwatch GPS dla sportowców, którzy cenią sobie precyzyjne monitorowanie treningów i lekkość urządzenia podczas wyścigu” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Rejestruje szczegółowe dane wielu aktywności, zapewniając przy tym inteligentne funkcje łączności, takie jak powiadomienia z telefonu i automatyczną synchronizację z platformą Garmin Connect.”

Garmin Forerunner 735XT
Garmin Forerunner 735XT

Zarówno podczas treningów, jak i startu w zawodach, zegarek monitoruje najistotniejsze parametry. Wbudowana technologia Elevate¹ mierzy tętno na nadgarstku 24/7. Forerunner 735XT współpracuje również z pulsometrem na klatkę piersiową, co umożliwia rejestrowanie zaawansowanych parametrów dynamiki biegu, takich jak: długość kroku, bilans czasu kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe do długości kroku i inne.

Forerunner 735XT współpracuje z miernikiem mocy Vector montowanym na pedałach oraz całą linią urządzeń Varia™, dbających o większe bezpieczeństwo rowerzysty na drodze. Zegarek charakteryzuje się klasą wodoszczelności 5 ATM (50 metrów). Zainstalowane funkcje pływackie do treningów na basenie i w otwartym akwenie wspierają pracę nad lepszymi wynikami. Podczas treningu multisportowego można łatwo, jednym przyciskiem przełączać monitorowane dyscypliny. W zegarku Forerunner 735XT znajdziemy również funkcje do takich dyscyplin sportowych jak: wędrówka, narciarstwo, trening siłowy, wioślarstwo i cardio.

Garmin Forerunner 735XT
Garmin Forerunner 735XT

Strava Live Suffer Score zmierzy intensywność treningów

Forerunner 735XT jako pierwszy zegarek ma fabrycznie zainstalowaną aplikację Strava Live Suffer Score. Suffer Score w oparciu o dane tętna użytkownika określa intensywność treningu. aplikacja Strava Live Suffer Score jest dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń Garmin współpracujących z platformą Connect IQ, ale tylko ci korzystający ze Strava Premium mogą przeglądać swoje Suffer Score w serwisie Strava i porównywać swoje wyniki z wynikami innych użytkowników. Z platformy Connect IQ można bezpłatnie pobierać dodatkowe aplikacje, widgety, tarcze zegara i pola danych, aby dostosować zegarek do swojego stylu i wymagań treningowych.

Platforma społecznościowa Garmin Connect

Forerunner 735XT, sparowany ze zgodnym smartfonem, automatycznie przesyła dane do Garmin Connect™, bezpłatnej platformy społecznościowej, na której użytkownicy mogą śledzić swoje treningi, analizować sen, brać udział w wyzwaniach online i zdobywać wirtualne odznaki za swoje osiągnięcia. Garmin Connect Insights, inteligentne wskazówki eksperckie, pomagają zrealizować zamierzone cele. Dzięki nim użytkownik dowie się również, jak wypada na tle osób o podobnym poziomie aktywności, co stanowi dodatkową motywację.

Dzięki funkcjom łączności można udostępnić swoją aktywność znajomym, aby śledzili ją na żywo, odbierać komunikaty audio na słuchawkach, sterować muzyką z telefonu i dzielić się zapisanymi aktywnościami na portalach społecznościowych. Dodatkowo na ekranie zegarka można przeczytać inteligentne powiadomienia z telefonu, zobaczyć kto do nas dzwoni, sprawdzić wiadomości tekstowe, alerty z kalendarza, portali społecznościowych i inne.

Forerunner 735XT działa na baterii do 14 godzin w trybie treningu i do 11 dni w trybie zegarka.
Osoby, które zakupią zegarek Forerunner 735XT, będą mogły korzystać bezpłatnie z serwisu Strava Premium przez okres 60 dni.

źródło: Garmin International

KanAutor |2016-05-13T06:38:58+02:0013 maja 2016 06:38|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Lorentz 14 maja 2016 w 12:40 - Odpowiedz

    14 godzin w trybie treningu … cóż. Niby jak na standardy smartwatchy to dużo, ale spojrzeć z trochę z szerszej perspektywy to słabo.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.