Jesteś tutaj:-, Nawigacje, Newsy-Coyote: Jedziesz na mecz do Francji? Uważaj na mandaty

Coyote: Jedziesz na mecz do Francji? Uważaj na mandaty

Zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej to prawdziwe święto dla kibiców. Wielu z nich wybierze się do Francji, by osobiście dopingować swoją drużynę. Zanim jednak ruszymy w podróż, warto zabezpieczyć się nie tylko w niezbędne gadżety fana futbolu, ale także w rozwiązania, pozwalające uniknąć mandatów.


W 2015 roku we Francji 69 060 kierowców straciło prawo jazdy, a ponad 70 procent mandatów było wystawionych za przekroczenie prędkości. Co to oznacza? Że nadchodzące wydarzenie, to prawdziwe żniwa dla francuskiej policji, która dla polskich kibiców może być złym wspomnieniem przez kolejne lata.


Jest drogo!

Wyjeżdżając w stronę Europy Zachodniej trzeba przywyknąć do tego, że płacimy drożej niż w Polsce. Jednak o ile więcej, zazwyczaj przekonujemy się będąc już na miejscu. W przypadku mandatów za przekroczenie prędkości, warto wiedzieć zawczasu, z jakimi konsekwencjami należy się liczyć. Mówiąc wprost jest drogo. Minimalny mandat za jazdę przekraczającą dopuszczalną prędkość o nie więcej niż 10 km/h, to 39 euro, ale już maksymalny wynosi 159€, czyli ok. 699 zł. Najdrożej jest, gdy dozwolona prędkość zostanie przekroczona o ponad 60 km/h. Wówczas mandat może wynieść nawet 3 119 euro, co oznacza kwotę ponad 13 000 zł.


Poniżej instruktaż dla kierowców dotyczący wysokości mandatów, przygotowany przez firmę Coyote:

Przekroczenie prędkości

Minimalny mandat

Maksymalny mandat

<10 km/h

39 €

159 €

>10 km/h do 40 km/h

159 €

369 €

>40 km/h do 60 km/h

500 €

2 000 €

>60 km/h

779 €

3 119 €

Kierowco, zabezpiecz się!

Jak zatem zabezpieczyć się przed wysokimi karami? Odpowiedź jest banalna. Jeździć przepisowo. Jednak, gdy emocje i piękne widoki biorą górę, można się zapomnieć. Wtedy z pomocą przychodzą nowe technologie, m.in. takie, jak system ostrzegania w czasie rzeczywistym przed zdarzeniami drogowymi Coyote, który działa nie tylko we Francji, ale również w innych krajach Europy Zachodniej oraz Polsce. Coyote to urządzenia lub aplikacja na smarfony, pozwalające bezpiecznie i bez niespodzianek na drodze dojechać z Polski do wybranego miasta we Francji. Będą aktualizować na bieżąco dane o fotoradarach stacjonarnych i limitach prędkości. Pozwalają kierowcom na wymianę informacji o zagrożeniach na drodze. Baza aktywnych użytkowników w Europie to ponad 5 milionów kierowców, z czego w samej Francji już ponad 1.5 miliona. To szczególnie dobra wiadomość dla tysięcy kibiców. Te liczby oznaczają tysiące kibiców z różnych krajów, regularnie korzystających z Coyote, a to z kolei gwarantuje brak niespodzianek i mandatów.


„Coyote to jedyne urządzenie dedykowane na rynku, które dzięki wbudowanemu modemowi 3G nie tylko omija korki, ale również w czasie rzeczywistym ostrzega przed kontrolami policji i zdarzeniami drogowymi oraz na bieżąco aktualizuje bazę fotoradarów stacjonarnych i limitów prędkości. Co ważne, nasze rozwiązanie działa w wielu krajach, natychmiast po przekroczeniu granicy. Dodatkowo, Coyote NAV prowadzi do celu jak nawigacja najwyższej klasy, a Coyote S rejestruje trasę jak wideorejestrator.” – mówi Marek Krygier, Dyrektor Zarządzający Coyote Systems Polska.


Wskazówka dla kierowców

Jadąc do Francji będziemy podróżować przez inne kraje Europy Zachodniej, trzeba więc być przygotowanych na inne niż w Polsce przepisy oraz wymagania. Wielu kierowców ma przekonanie, że w Niemczech nie ma limitów prędkości na autostradach. Rzeczywiście to prawda, ale tylko na niektórych odcinkach, w wielu miejscach pojawiają się limity prędkości 110-120km/h zależne od stanu nawierzchni lub zbliżających się rozjazdów. W Belgii oraz innych krajach nie napotkamy na tabliczki ostrzegające przed fotoradarem stacjonarnym, a same fotoradary nie są oznaczone na żółto, bardzo łatwo więc o mandat. We Włoszech z kolei, popularne są odcinkowe pomiary prędkości na autostradach. Takich miejsc jest znacznie więcej niż w Polsce. Prawie 30% autostrad.

Aplikacja mobilna Coyote, dostępna wraz z nawigacją to roczny wydatek w wysokości – 19,90 zł miesięcznie, a więc dużo mniej niż najmniejszy mandat. Z kolei ceny za urządzenia kształtują się następująco:

    Coyote Mini – 499 zł
    Coyote S – 799 zł
    Coyote NAV – 999 zł

źródło: Coyote

KanAutor |2016-05-31T12:35:25+02:0031 maja 2016 12:35|Kategorie: Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.