Jesteś tutaj:-, Inne, Nawigacje, Newsy-Nawigacje samochodowe Garmin Drive

Nawigacje samochodowe Garmin Drive

Premiera najnowszej linii urządzeń PND to kolejny znaczący krok w rozwoju nawigacji samochodowych Garmin, które nie tylko sprawnie prowadzą do celu, ale również dbają o bezpieczeństwo jazdy i dostarczają szeregu użytecznych na trasie informacji. W skład linii Garmin Drive wchodzą cztery grupy modeli: Garmin Drive, Garmin DriveSmart, Garmin DriveAssist oraz Garmin DriveLuxe.


Najbardziej cieszy nas fakt, że nawigacje Garmin Drive dają wszystkim kierowcom dostęp do funkcji, które do tej pory pojawiały się jedynie w luksusowych samochodach,” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

Nawigacje Garmin Drive zostały wyposażone w funkcje alertów wspomagających kierowcę w zachowaniu należytej uwagi na drodze, takich jak ostrzeżenia o ostrych zakrętach, przejazdach kolejowych, przejściach dla zwierząt, o tym, że poruszamy się pod prąd na drodze jednokierunkowej i wiele innych. Kierowcy otrzymują również powiadomienia o pobliskich fotoradarach . W przypadku dłuższych tras, Garmin Drive przypomni o potrzebie regeneracji i zasugeruje przerwę, podpowiadając potencjalne miejsca, w których można się zatrzymać.

Garmin Drive

Oprócz nowych funkcji wspomagających orientację kierowcy w sytuacji na drodze, seria Garmin Drive wyposażona została w bazę danych Foursquare uwzględniającą miliony adresów sklepów, restauracji i wielu innych interesujących miejsc. Dzięki funkcji Garmin Real Directions, nawigacja wykorzystuje charakterystyczne, rozpoznawalne obiekty takie jak znaki, budynki czy sygnalizacja świetlna, co znacznie ułatwia dotarcie do celu. Funkcja Easy Route Shaping umożliwia kierowcy modyfikację trasy zgodnie z własnymi preferencjami (np. uwzględniając wybrane miasto bądź drogę) za pomocą dotknięcia ekranu urządzenia. Wybrane modele z serii Garmin Drive oferują dostęp do bezterminowej aktualizacji map i subskrypcji komunikatów drogowych.

Garmin DriveSmart

Nawigacje Garmin DriveSmart oferują wszystkie funkcje dostępne w modelach Drive, uzupełniając je o inteligentne powiadomienia, które umożliwiają wyświetlanie na ekranie nawigacji wiadomości tekstowych SMS i e-mail, połączeń przychodzących czy komunikatów z aplikacji mobilnych. Nawigacja aktywowana głosem i bezprzewodowa technologia Bluetooth umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy. Użytkownicy modeli Garmin DriveSmart zyskują dostęp w czasie rzeczywistym do usług, takich jak aktualne informacje drogowe i pogodowe, przekazywanych za pośrednictwem aplikacji mobilnej Smartphone Link.

Garmin DriveAssist

Modele Garmin DriveAssist z wbudowaną kamerą rejestrują wszystko, co dzieje się na drodze przed pojazdem. Urządzenie nieprzerwanie nagrywa materiał wideo w pętli na dołączonej karcie microSD i w razie kolizji automatycznie zachowa to, co miało miejsce przed i po zdarzeniu, zapewniając pełny obraz wypadku. W oparciu o obraz kamery działają dodatkowe funkcje ostrzeżeń: ostrzeżenie przed kolizją i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu. Ciekawym rozwiązaniem jest komunikat „Jedź”, który przypomina roztargnionym kierowcom stojącym w korku, że samochód z przodu właśnie ruszył. Dzięki funkcji Garmin Real Vision, zbliżając się do celu, na ekranie nawigacji wyświetlony zostanie obraz kamery i na nim graficzne strzałki wskazujące kierunek jazdy.

Garmin DriveLuxe

To urządzenia, które łączą najbardziej zaawansowane technologie nawigacyjne z elegancką stylistyką. Obudowa wykonana została z wysokiej klasy polerowanego metalu, a zasilanie odbywa się za pomocą dyskretnego uchwytu magnetycznego. Użytkownicy modeli Garmin DriveLuxe otrzymują do dyspozycji dodatkowe funkcje nawigacyjne, takie jak HD Digital traffic – najszybsze rozwiązanie Garmin umożliwiające unikanie korków – dane aktualizowane są z częstotliwością 30 sekund.

Wszystkie urządzenia z linii Garmin Drive są kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC 30 (sprzedawana osobno), dostarczającą informacje o tym co dzieje się z tyłu pojazdu. Ponadto, nawigacje Garmin Drive mogą łączyć się z najnowszym wideo monitorem Garmin babyCam (sprzedawana osobno), umożliwiającym obserwowanie dzieci siedzących z tyłu na ekranie nawigacji, bez potrzeby odwracania głowy.

Modele z serii Garmin Drive różnią się między sobą rozmiarami ekranu, pokryciem map i funkcjami nawigacyjnymi. Seria Garmin Drive dostępna będzie w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku.

źródło: Garmin

Kan

Autor |2016-01-22T07:34:22+01:0022 stycznia 2016 07:34|Kategorie: Gadżety, Inne, Nawigacje, Newsy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. iCi 22 stycznia 2016 w 09:56 - Odpowiedz

    garmin mnie zawiódł – niemcy mają cyfrowy traffic DAB+ (korki), brytyjczycy, belgowie i norwegowie także – u nas także w eterze jest nadawany ale garmin tego nie włącza bo …. i tutaj nie rozumiem

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile